Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dinque

Помощ - От известно време лаптопа ми стана изключително тромав?

Препоръчан отговор

Преди половин година си взех laptop ASUS ROG G75V с оригинален Windows8 , който преди 2 месеца ъпдейтнах на 8.1 .

До сега всичко беше перфектно  , но от  2-3 седмици се усеща изключително натоварване и всичко стана тежко и тромаво , най-вече работа в уиндоуса.

Пусках тестове , Anti-Malware , clean-eri , но никакво подобрение . Какъв може да е проблема? Следваща стъпка е да преинсталирам уиндоуса , но въобще не ми се иска!

Ако го занеса в фирмата където отговарят за гаранцията биха ли обърнали внимание на такъв проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди половин година си взех laptop ASUS ROG G75V с оригинален Windows8 , който преди 2 месеца ъпдейтнах на 8.1 .

До сега всичко беше перфектно  , но от  2-3 седмици се усеща изключително натоварване и всичко стана тежко и тромаво , най-вече работа в уиндоуса.

Пусках тестове , Anti-Malware , clean-eri , но никакво подобрение . Какъв може да е проблема? Следваща стъпка е да преинсталирам уиндоуса , но въобще не ми се иска!

Ако го занеса в фирмата където отговарят за гаранцията биха ли обърнали внимание на такъв проблем?

http://technet.microsoft.com/bg-bg/sysinternals/bb896653.aspx

Пусни това и направи сейв на процесите в тхт - после го постни тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало, но пробвай и дефрагментация на системния дял. Сети се какво си правил последно преди да се появи този проблем. Каква антивирусна ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало, но пробвай и дефрагментация на системния дял. Сети се какво си правил последно преди да се появи този проблем. Каква антивирусна ползваш?

Не ползвам антивурусна от 2 месеца , ако може ми препоръчай някоя да направя един бърз тест с нея , дефрагментация опитах да направя ония ден но не знам колко ми се получи , на тоя глупав уиндоус8 нищо не разбрах какво стана!

http://technet.microsoft.com/bg-bg/sysinternals/bb896653.aspx

Пусни това и направи сейв на процесите в тхт - после го постни тук.

пуснах програмата и директно дадох Save , незнам трябвало ли е да правя нещо друго , ето резултата : 

System Idle Process.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги препоръчвам АВАСТ! Доводи:

1. Напълно легитимна и безплатна.

2. Всичко (е почти всичко) е на български език.

3. Има опция да прави проверка на всички дялове преди да зареди операционната система, което е голямо предимство.

Пиши в търсачката аваст на български и си ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги препоръчвам АВАСТ! Доводи:

1. Напълно легитимна и безплатна.

2. Всичко (е почти всичко) е на български език.

3. Има опция да прави проверка на всички дялове преди да зареди операционната система, което е голямо предимство.

Пиши в търсачката аваст на български и си ти.

добре , да кажем че я пусна сега но нищо , проблема продължава , Какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре , да кажем че я пусна сега но нищо , проблема продължава , Какво да правя ?

С процесите всичко изглежда наред. Имаш доста софтуер, който е активен постоянно. Ако не ползваш някои неща - ги спри - да не се зареждат със стартиране на windows-a.

На първият ред System iddle - пише 60 %. Това е доста за един хром и един winamp, един торент клиент и скайп... другите неща са резидентни програми. И аз ги ползвам същите неща в момента и System iddle ми е 90 %, което е по нормално.

Спри повечето процеси, които не ползваш и виж дали има промяна.

Не видях да имаш инсталирана антивирусна.

Ако се съмняваш че имаш вирус, много по добре е да пишеш в темата за Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове

Те знаят неща, които ние само ще гадаем, и ще те насочат по правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...