Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърна конфигурация -помощ

Препоръчан отговор

Здравейте, много ще се радвам ако някой успее да ми помогне. Търся си компютърна конфигурация , която да служи едновременно и за "гейминг" и за програмиране. Например игри от типа и с характеристиките на Дота 2 , LoL, WoW, cs, а за програмиране , CSS, JS, HTML, C# i tn. Проблемът са малкото пари ,с които разполагам - около 600 лева, . Без монитор кутия и захранване . Само основни работи! Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 590.78 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49640p1r2082p1r45925p1r43848p1r50512p1rf.html Даже останаха пари и за доставка. С това дъно може да надуеш доста добре процесора с овърклок :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много ще се радвам ако някой успее да ми помогне. Търся си компютърна конфигурация , която да служи едновременно и за "гейминг" и за програмиране. Например игри от типа и с характеристиките на Дота 2 , LoL, WoW, cs, а за програмиране , CSS, JS, HTML, C# i tn. Проблемът са малкото пари ,с които разполагам - около 600 лева, . Без монитор кутия и захранване . Само основни работи! Благодаря ви предварително!

Пляс. 604 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крайна цена 634,05 лв.
Ако не ти е проблем малко отгоре. Машината ще е много икономична, та захранването стига да не е най големия боклук ще стигне.
За тези пари аз бих взел това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е при мен в момента иначе щях да кажа с точност, но важни са ми другите компоненти, аз захранването се ще го наглася :)Не е при мен в момента иначе щях да кажа с точност, но важни са ми другите компоненти, аз захранването се ще го наглася :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На колегата Нико_ конфигурацията е добра (то това е максимумът който може да се вземе), но смятам че с леки корекции, ще бъде по добра.

Крайна цена: 631,77 лв. с ДДС

Тук имаме процесор появил се тази година (рефрешнът) със 100 МHz отгоре за около 4 лв. повече, и мисля че е по добър избор. Но за целта тъй като процесора е по нова ревизия, след като ти се обадят по телефона, ще трябва да им кажеш просто да ти ъпдейтнат BIOS-а на дънната платка до по нова версия. За тази услуга не се плаща допълнително. За 12 лв. отгоре се взима хард диск с капацитет 1TB, но ще си прецениш сам дали ти стига 500GB. Картата ако ще бъде на PALIT GTX 750 то варианта с 2GB версия е по добра инвестиция и с 8 лв. е по евтина. 
За захранването колегите се изразиха и дано не ти направи проблем, но ако не е сега то за в бъдеще помисли за замянa.
Кутията не разбрахме, точно каква е?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за цените, в сайтовете ли са най-изгодни или ако се поразтърся по магазините ще намеря на по-ниски Публикувано изображение

Сега не искам да правя рекламация но цените за наличен хардуер са най ниски в sky.bg и nikem-bg.net (ако влиза към рекламация моля поста да бъде изтрит). Та почти оттам предлагаме машините и от emаg.bg ако има нещо по евтино на промоция. Иначе ако си от София можеш да идеш до техен офис и да си вземеш оттам частите. Не си купувай готов компютър... Ще се набуташ...

ПП: Примерно хард дискa можеш да го вземеш от емаг - Хард диск Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3 - 84 лв. с безплатна доставка, но дъното недей, защото те доколкото знам не правят ъпдейт на BIOS.

ПП 2: За процесора важи същото, ако искаш да спестиш някой друг лев от доставката. Процесор Intel® CoreTM i3-4150, 3.5GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В sky.bg и nikem е най-евтино, та най-добре да поръчаш от тях.

И да, 2ГБ вариант на Palit-ката е по-добре, от недоглеждане съм сложил по-скъпата, която е с 1ГБ памет. Другото не мисля, че е толкова важно. Та това ти е най-добрия избор. i3-4130/50 + Palit GTX 750 2GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор, ако може препоръчай ми и видео карта и нека ако някой друг има варианти да пише Публикувано изображение

В процесора има достатъчно мощен видео ускорител за изброените игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В процесора има достатъчно мощен видео ускорител за изброените игри.

Абе не съм съвсем съгласен, ама ще си премълча...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не съм съвсем съгласен, ама ще си премълча...

Не е най-най, но ще свърши работа за минимални до средни настройки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е най-най, но ще свърши работа за минимални до средни настройки.

Да, защото е интел. Защото рамта е 1600 и защото никой не предложи един 6790К с 2133 рам и да играе човека на макс тея игри.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото вграденото видео е по-слабо от 750 а процесора по-слаб от I3 а излиза скъпо та е безсмислено да се предлага.

Ако толкова ти харесва го предложи вместо да се чудиш и маеш във всяка тема защо никой не предлага АМД и да повтаряш как повече няма да пишеш в тоя малоумен форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коментарът беше насочен към вградената видеокарта, която била достатъчно мощна наруто. Недей да беснееш. Както виждаш не съм дал конфигурация, щото не мога да предложа по-добра. Въпроса беше, че вграденото видео на Интел е зле до безобразие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, защото е интел. Защото рамта е 1600 и защото никой не предложи един 6790К с 2133 рам и да играе човека на макс тея игри.

Аз говорех за AMD-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване