Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Имам въпрос относно батерия на Windows

Stickman

Препоръчан отговор

Здравейте,
искам да попитам кога трябва да зареждам лаптопа си, понеже си го ползвам най-редовно, основно за Minecraft, и се боя да не му стане нещо.
Той е винаги е на батеря,когато го използвам и да е изключен пак зарядното е в тока, защото като го заредя, и е пълен, батерията пада за около 2 часа
Моля, помогнете, преди да го повредя повече. :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нема кво да го мислиш, когато се зареди батерията, Windows 7 спира да я зарежда и само подава леко напрежение,колкото да не започне да се разрежда самата батерия. Дори и да не ползваш батерията(леле колко тавтология стана Публикувано изображение ) тя пак се скапва, като всяко нещо. Една батерия струва 100-тина лева, няма се плашиш. Моя лалптоп е вече на 4 години и батерията ми кара час с намалена яркост, разбира се. Освен това батерията ти играе роля на UPS, ако ти спре тока или случайно изскубеш захранващия кабел, може да си счупиш харддиска, както се беше случило на един авер. От време на време е хубаво да разреждаш батерията, като оставиш лаптопа да работи само с нея докато сам се изгаси. 

PS: А това, че ти кара 2 часа батерията, е съвсем нормално. При скъпите модели и мак-овете, вече е друга бира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! :)

Здравей!

Можеш да разгледаш тук , тук и тук!

Успех! Публикувано изображение

Благодаря :)

Нема кво да го мислиш, когато се зареди батерията, Windows 7 спира да я зарежда и само подава леко напрежение,колкото да не започне да се разрежда самата батерия. Дори и да не ползваш батерията(леле колко тавтология стана Публикувано изображение ) тя пак се скапва, като всяко нещо. Една батерия струва 100-тина лева, няма се плашиш. Моя лалптоп е вече на 4 години и батерията ми кара час с намалена яркост, разбира се. Освен това батерията ти играе роля на UPS, ако ти спре тока или случайно изскубеш захранващия кабел, може да си счупиш харддиска, както се беше случило на един авер. От време на време е хубаво да разреждаш батерията, като оставиш лаптопа да работи само с нея докато сам се изгаси. 

PS: А това, че ти кара 2 часа батерията, е съвсем нормално. При скъпите модели и мак-овете, вече е друга бира.

Благодаря ви много! :)

Ако може да попитам какво е разреждане, как и кога се прави?(Дали  не съм новобрнец? :D)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Публикувано изображение

Благодаря Публикувано изображение

Благодаря ви много! Публикувано изображение

Ако може да попитам какво е разреждане, как и кога се прави?(Дали  не съм новобрнец? Публикувано изображение)

"От време на време е хубаво да разреждаш батерията, като оставиш лаптопа да работи само с нея докато сам се изгаси."

Това го има написано  над въпроса Ви Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията не я вади никога от лаптопа , щото и да а вадиш , както много хора , след години отново ще имаш негодна батерия и морално остарял лаптоп Публикувано изображение Аз един/два пъти в месеца , ако не е гаснал тока , я разреждам , демек , ползвам лаптопа на батерия докато се поразреди и отново я зареждам .

Батерията е китайска на 2 години с 3% износване , което не е гаранция че утре умира от веднъж Публикувано изображение така че не я дръж във шкафа .

ПП. забравих снимката Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията не я вади никога от лаптопа , щото и да а вадиш , както много хора , след години отново ще имаш негодна батерия и морално остарял лаптоп Публикувано изображение Аз един/два пъти в месеца , ако не е гаснал тока , я разреждам , демек , ползвам лаптопа на батерия докато се поразреди и отново я зареждам .

Батерията е китайска на 2 години с 3% износване , което не е гаранция че утре умира от веднъж Публикувано изображение така че не я дръж във шкафа .

Публикувано изображение

Не съм и мислил да я махам.
Просто някак усещам че няма да е добре да се маха.
Иначе тези 3% според мен са си много малко и е супер, че се е износила малко :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм и мислил да я махам.
Просто някак усещам че няма да е добре да се маха.
Иначе тези 3% според мен са си много малко и е супер, че се е износила малко Публикувано изображение

А може ли да ми кажеш как да видя и аз тази схема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, че ми помогнахте, но бих искал да попитам, може ли да играя  докъто се зарежда. Да това беше главното, заради което написах темата. :)

Схемата можеш да видиш,като си свалиш и инсталираш AIDA64 Exteme Edition

Публикувано изображение

Моята се е износила 50% :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но ти каза за 7.
Аз имам XP 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване