Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, искам да ви попитам, коя видео карта е горе долу сравнителна със intel hd 4600 'пс: и също така да ви попитам crysis 3 , battlefield 4 как ще вървят на вградената hd 4600 във i5 4440

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще вървят,но до толкова,че да виждаш картинки...

Те на външни,по-добри видеокарти едва-едва вървят,какво остава на вградена в процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще вървят,но до толкова,че да виждаш картинки...

Те на външни,по-добри видеокарти едва-едва вървят,какво остава на вградена в процесор.

Допълнение. Вградените видеокарти, в процесорите на Intel са ужасни. Няма вариант, в който тея игри да вървят нормално на HD4600 с нещо повече от 720р low на всичко с изключен антиалайзинг и филтрации. Но не всички процесори имат лоши вградени видеокарти. Има много по-добри видеокарти, вградени в процесори, които могат да подкарат тея игри на 720р медиум, отново без филтрации и антиалайзинги.

За игрите, които си избрал, с процесора, който си избрал, единственият вариант е отделна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградените видео карти не са за предпочитане за геймърски компютър, ами са за офис компютри , интернет филми и такива където видеото не е от голямо значение. По добре да се вземеш i3 с външно видео за игри отколкото i5 с вградено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе зависи. Ако смяташ след време да слагаш отделна мощна видеокарта най-добрия вариант е i5. Ще потраеш известно време. Тия APU-та са временно решение и няма бъдеще в тях, та не са добър избор и не бих ги предпочел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При i7-4700 който е с HD 4600 ето ти резултатите:

36.6 fps - 720p@low

24.8 fps - 720p@medium

15.3 fps - 720p@high

5.5 fps -  1080p@ultra

За Crysis ще е дори по-зле. По добре вземи външно видео което ще ти свърши работа доста по-добре.

Eвтин варянт ти е r7 250 което е около 130лв. и същият процесор:

98.2 fps - 720p@low

66.7 fps - 720p@medium

42.7 fps - 720p@high

14.9 fps - 1080p@ultra

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При i7-4700 който е с HD 4600 ето ти резултатите:

36.6 fps - 720p@low

24.8 fps - 720p@medium

15.3 fps - 720p@high

5.5 fps -  1080p@ultra

За Crysis ще е дори по-зле. По добре вземи външно видео което ще ти свърши работа доста по-добре.

Eвтин варянт ти е r7 250 което е около 130лв. и същият процесор:

98.2 fps - 720p@low

66.7 fps - 720p@medium

42.7 fps - 720p@high

14.9 fps - 1080p@ultra

Добро предложение! Освен това Crysis 3 е игра, при която визуално разликата от low до very high е малка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересни коментари, по посока на APU-тата като цяло. А всъюност говорите за APU-тата на интел.

АМД вече са разработили технологията. Някой наясно ли е със следващото поколение APU-та? Да поясня, АМД използват ARM чипове, които да контролират разпределението на задачите, така че HSA да работи с неоптимизиран софтуер. Има голямо бъдеще в APU-тата. Ако не го виждате - потърсете статии.

Що се отнася до i7 процесорите, тея цифри със или без Iris Pro са? Ако са без, 4440 ще има същите резултати. Ако са със, то i5 ще изостава сериозно. Що се отнася до самите резултати - 720р low настройки - 36,6fps. всичко друго - ужас...

Пак ще кажа, като говорите, че вградените видеокарти са ужасни, говорете за вградените видеочипове в процесорите на Intel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук некоментирам AMD , да те изпревариха Intel oще при пускането на A-серията им поради разлиакта в технологиите които се имплементират. А за конкретният тест е без Iris Pro  тъй като такъв модел е подал колегата, отностно тестовете с Iris Pro ето ги и тях: 62.9/45.5/28.5/9.7 .

Eто и случаят в който се ползва А10-7850К на AMD - 62/45.8/30.4/11.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички за отговорите .. мисля и аз ското време да синвзема една машинка но незнам още какъв ще ми е бюджетат.. чакам да ме приемат в едно училище и тогава ще видим. :)пс: също така когато избирам конфигурация мисля да е процесор интел и видео карта амд .. може и вие да ми дадете някво мнение как да се комбинират... Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

720р low настройки - 36,6fps. всичко друго - ужас...

При 720p 36.6 fps за FPS e също ужас. Аз лично игра с такъв фреймрейт не бих пипнал да играя.

Изобщо, засега, вградената графика става само за по-стари игри и то пак с големи компромиси в графично отношение.

процесор интел и видео карта амд .. може и вие да ми дадете някво мнение как да се комбинират...

И карта на Nvidia, за да си нямаш софтуерни проблеми с печално известните драйвери на "червените".Публикувано изображение

И не на последно място, за да ползваш някои софтуерни благинки, които "зелените" предлагат.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И карта на Nvidia, за да си нямаш софтуерни проблеми с печално известните драйвери на "червените".Публикувано изображение

Е те тука вече не съм съгласен. Определено Нвидиа драйвърите са доста по-проблемни през последната петилетка.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те тука вече не съм съгласен. Определено Нвидиа драйвърите са доста по-проблемни през последната петилетка.Публикувано изображение

Съгласен или не, те фактите си говорят сами за себе си. 

Та в този ред на мисли...Предполагам знаеш, кой е лидерът и кой държи най-големият пазарен дял при дискретните (ах, как я мразя тази дума) видеокарти?Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен или не, те фактите си говорят сами за себе си.

Та в този ред на мисли...Предполагам знаеш, кой е лидерът и кой държи най-големият пазарен дял при дискретните (ах, как я мразя тази дума) видеокарти?Публикувано изображение

Да, най-големият производител на видеочипове е интел.

Глупостите ги говори на друго място. Драйверите на AMD са си стабилни ако се ползва само една видеокарта. Глупостите за пазарен дял нямат нищо общо с факта, че и двете компании имат добри продукти в зависимост от бюджета и предназначението. Тъпите генерализации на друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, най-големият производител на видеочипове е интел.Глупостите ги говори на друго място. Драйверите на AMD са си стабилни ако се ползва само една видеокарта. Глупостите за пазарен дял нямат нищо общо с факта, че и двете компании имат добри продукти в зависимост от бюджета и предназначението. Тъпите генерализации на друго място.

Това че жонглираш с истината, не ти помага в случая. Стабилни били, но, ако се ползвала само една карта...Ха,ха...А ако се ползват 2, а 3? Тогава какво? Май тогава космосът става крив и вълната много за любимата ти компания, а?

Вярно е, че и двете фирми имат карти за всеки джоб и предназначение, но факта, че Nvidia бие от доста години AMD по пазарен дял (и то не с няколко %), при видеокартите, на мен ми говори много. 

Той кой ли не ги бие де. Nvidia - при видеокартите. Intel - при процесорите. Но това е друга тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Counter Strike и някой друга игричка би трябвало да стане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не на последно място, за да ползваш някои софтуерни благинки, които "зелените" предлагат.

Забавен си, може би е време да спреш да ползваш компа само игри, за да не се излагаш с глупави коментари.

Драйвърите на AMD от години са стабилни, картите им работят много по-добре от тези на Нвидиа с Open GL, същото е и при OpenCL.

Смешната физика на Нвидиа се поддържа от колко игри, че я водиш 'благинка' ?

CUDA я поддържат кои игри, че я водиш 'благинка' ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забавен си, може би е време да спреш да ползваш компа само игри, за да не се излагаш с глупави коментари.

Драйвърите на AMD от години са стабилни, картите им работят много по-добре от тези на Нвидиа с Open GL, същото е и при OpenCL.

Смешната физика на Нвидиа се поддържа от колко игри, че я водиш 'благинка' ?

CUDA я поддържат кои игри, че я водиш 'благинка' ?

В случая забавния си ти и искрено се посмях с написаното ти. Няма да посочвам къде са ти грешките, само ще ти кажа, че компа си го ползвам предимно за работа.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете за многото въпроси но да ви попитам още нещо.Тази кутия : nikem-bg.net/computer-components/SHENHA--ATX-TOWER-SH-999 добра ли е , има ли добър въздушен поток , ако сложа asus h81-k и r7 265 ще има ли проблеми със топъл въздух и не добро охлаждане , и ще ги побере ли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак добра не е, ама за тия пари става. И дъното и видеокартата ще се съберат. За оптимален въздушен поток и по-ниски температури слагаш един вкарващ вент отпред и един изкарващ отзад. 

За 20-30 лв. отгоре може да се купи по-добра кутия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете за многото въпроси но да ви попитам още нещо.Тази кутия : nikem-bg.net/computer-components/SHENHA--ATX-TOWER-SH-999 добра ли е , има ли добър въздушен поток , ако сложа asus h81-k и r7 265 ще има ли проблеми със топъл въздух и не добро охлаждане , и ще ги побере ли :)

Кутията идва без нито един вентилатор, а за тази иделен вариант са 2х120мм един отпред да вкарва въздуха, един отзад да изкарва.За глупостите за видеокартите ще кажа само на човека да започне да се информира, преди да говори за енвидиа и АМД видеокарти. Брат, всички ти казваме, че грешиш. 99% от потребителите използват една видеокарта. Cuda даже ме съм сигурен дали няма по-малко приложения от openCL и openGL. И пак идваме на репликата за различни приложения се използват различни видеокарти. Ти се възползваш от cuda, друг иска да се възползва от openGL и тогава енвидиа увисват като прани гащи.Играя си с думи, защото зная български език. И до момента, въпреки играта ми на думи съм прав. Глупостите настрана, АМД си имат предимства, точно както и енвидиа си имат предимства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.