Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, на 9.07.2014г. на мои близки бе иззет автомобил с протокол за доброволно предаване в Поморие. Досъдебното производство се води в София и автомобилът е иззет по делегация. Твърди се, че бил обявен за  международно издирване преди година и половина, бил откраднат от някакъв турчин-т.е. прехвърлен вероятно с фалшиво пълномощно. Автомобилът е закупен в Германия и е каран около година в България без проблем. Въпросът ми е какви са правата и вариантите на близките ми да си върнат автомобила, каква информация имат право да получават по досъдебното производство и изобщо ако някой е имал такъв случай да ми даде съвет какво може да се направи по въпроса за връщане на автомобила.

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивай направо при адвокат, защото той ще има достъп и може да изисква информация по случая. Ако се окаже, че автомобила наистина е краден просто ще се простите с него. Лошото е, че и парите няма да може да си върнете. Вече имах познат с подобен случай в Плевен.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автомобила е краден - горите.За остналото - говорете с адвокат най-добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - правилното решение ви беше посочено от колегите - адвокат.

Инак забравете за автомобила. скоро нямя да го видите, а и като се има предвид с каква скорост се движат съдебните дела ..................!!!! Ако пък се докаже, че автомобила е краден то е добре да притежавате някоя и друга снимка за спомен!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.