Премини към съдържанието
sando99

Проблем при писане на кавички

Препоръчан отговор

Когато искам да напиша кавички трябва да натиста копчето дав пъти, за да се изпишат. При първото натискане нищо не става, а при второто изписва направо две. Защо е така? 

Редактирано от sando99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е така, когато съм на EN клавиатура трябва да натисна два пъти и се появяват [ "" ], при BG натискам веднъж и излиза [ " ]. Само на лаптопи съм го срещал, на настолния всичко си е наред. А защо - не знам, и аз се чудя...

Edit: ето обяснение и решение http://support.microsoft.com/kb/306560

Добавя се клавиатурата "САЩ", а "САЩ - международна", която е по подразбиране може да се премахне

Редактирано от psytrip (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато искам да напиша кавички трябва да натиста копчето дав пъти, за да се изпишат. При първото натискане нищо не става, а при второто изписва направо две. Защо е така? 

Отиваш в Control Panel> Region and language> Keyboard and languages> Change keyboards, там като default input language ти е зададен United States- International, сменяш го само на U.S., след това отдолу имаш поле "installed services" и оттам премахваш US International, рестартираш и си готов.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да си сложиш българска клавиатура с български кавички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е при лайняндоус виста, 7, 8... защо митай майкропростаците... предполагам че идеята е, че ако забравиш да затвориш кавичките да няма въобще кавички...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и това не е решение. Ако забравиш да ги затвориш и решиш да отвориш нови, тогава всичкото написано между предното отваряне и следващото (уж) отваряне ще бъде в кавички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е при лайняндоус виста, 7, 8... защо митай майкропростаците... предполагам че идеята е, че ако забравиш да затвориш кавичките да няма въобще кавички...

То и това не е решение. Ако забравиш да ги затвориш и решиш да отвориш нови, тогава всичкото написано между предното отваряне и следващото (уж) отваряне ще бъде в кавички.

Свободни съчинения... Идеята на това е, да могат да се въвеждат т.нар умлаути и други особени букви. Натискате кавичката(единична, обратна двойна), след това съответната гласна и получавате правилната буква. Това, че някой не си е инсталирал правилната клавиатурна подредба си е негов проблем, не на Майкрософт.Bulgaria8 е посочил решението.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най-удобно - отваряш и затваряш кавичките предварително и пишеш м/у тях. Така няма да има объркване при начало и край техен. За да ги видиш така " натискаш шифт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой каква неправилна клавиатура е инсталирал, но определено аз моята си я харесвам. В българския език се ползват съответно български кавички „ и “. Американските '' '' са за тях си. Точно по същата аналогия и знака за номер в България е №, а не американския #.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой каква неправилна клавиатура е инсталирал, но определено аз моята си я харесвам. В българския език се ползват съответно български кавички „ и “. Американските '' '' са за тях си. Точно по същата аналогия и знака за номер в България е №, а не американския #.

Ами тогава какво прави "US international" в списъка ти с клавиатурни подредби? Ако там имаше само съответната българска клавиатурна подредба, нямаше да имаш проблем. С нея имаш абсолютно всички тези неща, номера, несиметрични кавички, т.н. Повтарям отново:

Проблемът описан в темата се дължи на неправилно инсталирани клавиатурни подредби. Никакъв проблем с операционната система и нейният производител няма.

Ако искате да си хейтвате, колко е гаден Уиндоус правете го така, че да не ставате за смях.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава какво прави "US international" в списъка ти с клавиатурни подредби? Ако там имаше само съответната българска клавиатурна подредба, нямаше да имаш проблем. С нея имаш абсолютно всички тези неща, номера, несиметрични кавички, т.н. Повтарям отново:

Проблемът описан в темата се дължи на неправилно инсталирани клавиатурни подредби. Никакъв проблем с операционната система и нейният производител няма.

Ако искате да си хейтвате, колко е гаден Уиндоус правете го така, че да не ставате за смях.

Ако някой „хейтва“ то това си ти. Капни си кекса и пак внимателно прочети темата, кой какво е питал и кой какво е отговорил и кой кого е цитирал и за какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.