Премини към съдържанието
tovasito

Свързвам се, но нямам интернет достъп след като смяниха името на WiFi мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема ми е точно този който е описан в заглавието. Става въпрос за обществена мрежа без каквито и да било защити(WEP / WPA / WPA2). Мрежата е винаги със сигнал на 4 чертички, Sygnal Strength: Very Good

Преди да сменят името на мрежата нямах подобен проблем. Сега като се свържа към мрежата пише че съм свързан и че всичко е ОК, обаче като се опитам да отворя Google.com или който и да било друг сайт кръгчето за зареждане на страницата се върти известно време и след това изписва стандартното съобщение - Сървърът не е намерен... Firefox не може да намери сървъра...С друг браузър е същата работа.. А пък скайп и подобни програмки не се логват. Изобщо няма никакъв интернет. Пробвах да се свържа към същата мрежа както от настолния компютър с Windows XP Pro X64 SP2 и мрежов адаптер TP-LINK TL-WN722N така и от смартфона ми който е модел от края на 2011-та, но стотиците опити и на двете устройства са без успех и винаги е все едно и също - свързва се, но няма интернет, а преди си имаше и от смартфона. Няколко пъти смених различни драйвери за TP-LINK-а, както и 2 пъти сменям MAC адреса на същото физическо устройство в случай че случайно MAC адреса ми е бил забранен/блокиран, но всичко отново е безуспешно.

Пробвал съм с най-различни TCP/IP настройки - и автоматични и ръчни, като за Preferred DNS Server съм пробвал 8.8.8.8 и за Alternate DNS Server 8.8.4.4, но уви нищо не помага.

Възможно е просто да има проблем с интернета до рутера и на рутера да няма интернет, обаче пък проблема ми възникна точно в деня в който преименуваха мрежата, което ме навежда на мисълта че оттам идва проблема. Четох и в един форум че един човек е имал абсолютно същия проблем като моя отново вследствие на смяна на името на wifi мрежата, но никой не му беше отговорил във форума. Пък и проблема е вече от месец и половина и не ми се вярва да оставят клиентите на кафенето без интернет за толкова много време.

Моля ви за помощ, всякакви съвети биха могли да са ми от полза.

Редактирано от tovasito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може пък да има проблем с нета до рутера,щом като нямаш нет на повече от едно устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може пък да има проблем с нета до рутера,щом като нямаш нет на повече от едно устройство.

И на мен това ми звучи най-логично, обаче пък проблема ми възникна точно в деня в който преименуваха мрежата, което ме навежда на мисълта че оттам идва проблема. Четох и в един форум че един човек е имал абсолютно същия проблем като моя отново вследствие на смяна на името на wifi мрежата, но никой не му беше отговорил във форума. Пък и проблема е вече от месец и половина и не ми се вярва да оставят клиентите на кафенето без интернет за толкова много време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз точно такъв нет бях пуснал в квартала , като го бях именувал " БЕЗ ПАРИ " боднах в тока един АДСЛ модем , без да му е подадена линия , за такива като вас да се свързват - като за без пари - толкова  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още чакам помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЯВНО ЧЕ НЯМА КОМПЕТЕНТНИ ЛИЦА ТУК !!!

И с какво можем да ти помогнем ние след като проблема трябва да се търси при този, при който е интернета. Може да няма проблем, може просто да са решили да ограничат достъпа, може да има филтрация по МАК адрес и какво ли още не. Това не е гадателски форум. За да нямаш такива проблеми варианта ти е да се абонираш за твой интернет пакет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с какво можем да ти помогнем ние след като проблема трябва да се търси при този, при който е интернета. Може да няма проблем, може просто да са решили да ограничат достъпа, може да има филтрация по МАК адрес и какво ли още не. Това не е гадателски форум. За да нямаш такива проблеми варианта ти е да се абонираш за твой интернет пакет.

Емо, явно не си прочел добре първия ми пост. Не може да е проблема в това че е филтриран МАК адреса ми тъй като вече два пъти сменям MAC адреса на същото физическо устройство в случай че случайно MAC адреса ми е бил забранен/блокиран, но всичко отново е безуспешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само предполагам. Устройството не е пред мен. Аз не съм свързан към него.Естествено е че при такъв съвет може да се допусне грешка. Решението става като се закачиш с кабел към дадения рутер и го ресетнеш и настроиш отново.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че сменяш MAC адреса не е достатъчно. Може просто там, откъдето "взимаш" този интернет да са зададени в настройките кои MAC- адреси могат да се свързват. Когато има зададени такива настройки (wireless MAC filtering и са написани кои MAC адреси имат достъп) се държи по точно този начин- уж се свързва, ама не се свързва.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че сменяш MAC адреса не е достатъчно. Може просто там, откъдето "взимаш" този интернет да са зададени в настройките кои MAC- адреси могат да се свързват. Когато има зададени такива настройки (wireless MAC filtering и са написани кои MAC адреси имат достъп) се държи по точно този начин- уж се свързва, ама не се свързва.

Да, ама става въпрос за публична wifi мрежа на заведение, в случая кафене. Та този интернет не е ли за клиентите на кафенето? А ако е така както ти казваш как клиентите ще се свързват? Не ми се вярва само определени МАК адреси да могат да се свързват, няма логика просто, не е удачно за клиентите на кафенето, а нали уж тази интернет мрежа е за тях?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама става въпрос за публична wifi мрежа на заведение, в случая кафене. Та този интернет не е ли за клиентите на кафенето? А ако е така както ти казваш как клиентите ще се свързват? Не ми се вярва само определени МАК адреси да могат да се свързват, няма логика просто, не е удачно за клиентите на кафенето, а нали уж тази интернет мрежа е за тях?...

Едно от възможните решения е да идеш в това кафене като клиент (поръчваш си едно кафе) и опитваш да ползваш интернет там (със смартфон или квото имаш подръка с WiFi) - ako не става питаш защо е така и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре изтичай до кафето и им кажи да рестартират рутера,че все пак е събота и нямаш нет у вас!Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Или евентуално ако не са го платили да си го платят незабавно!

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от did90
      Здравейте, 
      Преди около месец си закупих горепосочения телевизор, свъзах го с wifi без проблем, преди 2 седмици някъде обаче при опит да стартирам Smart функциите, телевизорът не реагира изобщо, при което реших да го преинсталирам - да го върна към заводски настройки. От тогава изобщо не може да открие нито 1 безжична мрежа, а наоколо има поне 10, моят рутер е буквално на сантиметри и не го намира, а с останалите устройства няма проблеми. Пробвах WPS свързване и чрез бутона на рутера и онлайн през настройките, изписва, че се е свързал, след което като се опитам да заредя нещо, пак няма.. Моля дайте съвет какво може да е, трябва ли да го нося в сервиз..?
    • от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от Iveta Georgieva
      Днес си имах интернет цял ден докато не преместих рутера и след като му сложих кабелите отново, показва че има wifi, но като се опитам да го ползвам ме препраща към сайт на доставчика със съобщението "услугата ви е ограничена" , а след това пише че мрежовото устройство не е разпознато. Какво за бога се случва? Защо да не е разпознато какво фактически се промени след изключване и включване на кабел? Рестартирах всичко и пак нищо не става
    • от Мирослав_Христов
      Здравейте закупих си този телевизор: zora.bg/product/32290sm-1
      Пише, че е Wifi ready от къде мога да си купя донгъл за него..
      Писах на ЗОРА те ми казаха, че ми трябва донгъл на VESTEL но аз не мога да намеря.
      Благодаря ви предварително!
    • от cybercop
      От доста години съществува един алтернативен на Network Manager графичен инструмент за управление на мрежовите връзки наречен wicd (wicd-gtk).
      Наскоро се наложи да го ползвам след проблем с Network Manager (network-manager-gnome).
      Оказа се, че стандартните имена на интерфейсите - wlan0 (wlan1) и eth0 (eth1), които задавах в миналото, вече не са актуални. 
      За да не се лутате, първо си вижте имената на мрежовите интерфейси с командата :
      sudo iwlist scan
      https://s25.postimg.org/5ejotxb73/networks.png
      Или със "sudo ifconfig"
      Имената могат да бъдат всякакви, гледайте с коя буква започват - "е" или "w".
      След това, отворете настройките на wicd и попълнете коректно имената.
      https://s25.postimg.org/4c9ibgkov/wicd.png
      Това е цялата гимнастика. 
      Нещо изключително елементарно, но може да ти причини големи ядове с тези безумни имена, който се ползват в момента за интерфейсите.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.