Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От един месец имам сериозен проблем с интернета. Използвам Wi-Fi връзка. Проблемът е, че почти през повечето време интернета ми спира през 10-15-20 минути. Излиза жълт въпросителен доло и се оправя само чрез рестартиране на рутера. Веднага щом го рестартирам всичко е нормално, но пак за кратко време. Не знам дали проблема е от рутера, тъй като преди бях с NetGear и преди 2 седмици го смених с TP-Link. Моля помогнете ми,много е спешно...Къде може да бъде проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на рутера?Разстоянието от рутера до машината и брой стени по права линия?На кой канал работи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ви излезе този въпросителен на връзката, какво се изписва след диагностика на проблема ? Симптома за мен лично ми прилича на проблем с DNS сървърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли достъп до настройките на рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте не бързайте с настройките. Нека следващия път когато се появи този проблем, автора да заснеме какво се изписва при опита за диагностика на проблема. Ще е хубаво и да изчисти кеша на DNS сървърите с командата ipconfig /flushdns в командния прозорец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами едва ли е от растоянието, аз съм през 2 стени,сестра ми е до рутера и на 2мата от ряз прекъсва. Как да разбера на кой канал работи? Иначе имам достъп до настройките !

Имам и охранителни камери на къщата,но и да ги изключа няма разлика :( Ако го направя това почистване на DNS ще прецака ли камерите и настройките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами едва ли е от растоянието, аз съм през 2 стени,сестра ми е до рутера и на 2мата от ряз прекъсва. Как да разбера на кой канал работи? Иначе имам достъп до настройките !

Не е проблем с канала на WLAN мрежата в случая. По-горе написах какво да направите за да изясним конкретно къде е причината. Щеше да е добре да кажете по какъв начин достига до вас сигналния кабел на доставчика, и дали минава през модем преди маршрутизатора.

ПС: Почистването на кеша на DNS сървърите няма да "прецака" камерите ви.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, от суича на улицата,директно в рутера. Сега ми спря пак интернета, и 8цата не ми даде да диагностицира проблема,и включих дургия комп.Като спре интернета нито мога да се вържа към рутера, нито да му влезна в настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де нали ви казах да снимате грешката от диагностиката на проблема, и да прикачите тук да видим за какво се касае. Така само можем да гадаем.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DNS е телефонният указател...Ти пишеш google.com, а браузъра се обръща към DNS-а да види къде точно се намира това и да му се "обади". Често посещаваните адреси се съхраняват в кеш-а. С изчистването му просто някои сайтове незабележимо ще зареждат по-бавно, докато пак се напълни този кеш.Много така, набързо обяснено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DNS е телефонният указател...Ти пишеш google.com, а браузъра се обръща към DNS-а да види къде точно се намира това и да му се "обади". Често посещаваните адреси се съхраняват в кеш-а. С изчистването му просто някои сайтове незабележимо ще зареждат по-бавно, докато пак се напълни този кеш.Много така, набързо обяснено.

Прав сте колега, но при проблем с DNS сървърите симптомите са идентични - разкача се връзката и до там. Следва ресет на маршрутизатора докато не се стигне пак до последващ такъв. Не е като да не се случва често.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав сте колега, но при проблем с DNS сървърите симптомите са идентични - разкача се връзката и до там. Следва ресет на маршрутизатора докато не се стигне пак до последващ такъв. Не е като да не се случва често.

Да, да, така е, не споря. Обяснявам на питащият какво е туй чудо DNS. За да не се притеснява.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова почистване на ДНС-ите направих на 3те компютъра, които се ползват и за сега всичко е ок,но не вярвам толкова лесно да мина ? Задължително ли беше на всички или само на 1 комп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички, където се забелязва проблема.Сподели после дали е помогнало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички машини. Относно това дали лесно сте се минали, това е временно решение. Може проблема да е бил и при доставчика, като например забил комутатор, може пък и на локално ниво при вас маршрутизатора да прави проблем, etc. само можем да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами интернета като спре,спира на всички устройства!?! Като сменях рутера (на предишния също спираше интернета) аз сам си направих настройките,но не вярвам, че проблема е там. На предния доставчиците го бяха направили и пак прекъсваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам имате 3 компютъра и видеонаблюдение. Така ли е? Предполагам че просто претоварвате рутера и той блокира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.