Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ами въпроса ми е следния:със ZTE Blade 3 съм и ми е на 2 дни.Това ми е първия смартфон и още съм "бос" във работата с него.Реших да сложа някакви неща на началния екран като аналогов часовник извадих си някой нещица и игрички които инсталирах и видях че има и да изкарам времето със температура и тем подобни от менюто Widgets и то си е актуално. Като отида на времето отсрани обаче има новинки и други неща. Веднага ми светна че тея неща едва ли идват без пари и го премахнах.Та въпроса ми е взема ли парички всъщност това нещо,разбира се не съм включил никакъв Wi-Fi. И още нещо,направих си профил със gmail за апликации от google play така ми каза приятел че отивам на място със wi fi и тегля безплатно игрички. Обаче като цъкнах и на профила ми излязоха сичките писма от gmail-а и това ако ми кажете взема ли парички ? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си включил Wi-Fi - ще минеш гратис ;) . Обаче ако ползваш мобилен нет през оператора, ще плащаш за трафик.

Отделно някои приложения са платени. Гледай внимателно какво инсталираш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми това време е стояло към 7-8 часа заедно с новините а пък профила на gmail като видях писмата натиснах да спре синхронизация много ли сметка ще съм навъртял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много приложения изискват интернет. Включително това за времето.Но този интернет може да е както мобилен, предоставен ти от мобилният оператор към договора, така и Wi-Fi. Много хубаво и приятно е да имаш мобилен интернет, много е полезно. Виж колко струва при твоят мобилен оператор.Ако нямаш включен такъв в договора - ще си плащаш за навъртяният трафик. Иначе имаш еди колко си MB или GB на максимална скорост, след изчерпването падаш на минимална, но не плащаш нищо допълнително, Wi-Fi е безплатен (смисъл не плащаш нещо в повече), но там нямаш тази "мобилност".По принцип много малко са приложенията, които искат пари, за да визуализират нещо. Голяма част за изцяло безплатни, но някои от тях искат да си платиш, за да ги инсталираш. Цените не са високи - около 1-2 лева на приложени силно усреднено като цена. Аз до тук само 1 платено приложение съм ползвал, струваше ми към 3 лева.Като цяло няма от какво да се притесняваш, но задължително си виж договора с мобилният оператор какво ти включва и ако нямаш мобилен интернет те съветвам да си пуснеш. Не знам дали си на М-Тел, Глобул или Виваком, но общо взето е от 2-3 до към 5 лева на месец за малките пакети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми на М-тел съм но проблема е че съм във голяма група която ползва големи отстъпки и имам някви минути дето немога да ги изговоря към всички и то пак от порядъка на 5 лева иначе много пъти съм мрънкал баща ми да ми смени пакета и да ми вземе некое телефонче.Този съм го купувал с мои пари без пакет е и трудно ще се сдобия с мобилен интернет и нямам рутер в къщи и е една дълга и широка. Та мерси за инфото и само да кажеш вярно ли е тва с gmail профила и апликациите което написах в началото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си пуснал синхронизация със акаунта ти в gmail което взима пари, имай предвид, че ако нямаш пакет за мобилен нет, всеки мегабайт към мтел e 2.40 лв. май. Затова най добре спри трафика на данни (от настройки на апарата) да не ти дърпа никакъв нет телефона щото ще натрупаш бая сметка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай по подробно какви са тея настроойки на апарата? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се обади на мтел да ти обяснят как да си спреш нета, като им кажеш модел на апарата, да не пишеме напразно и да гадаеме. А иначе такъв телефон без да имаш дори най-евтиния нет( мобилен) не си заслужава, нито може да си проверяваш пощата, нито да теглиш приложения от магазина, така че замисли се за мобилен нет. аз съм 50 мб на месец за 7 лв. Каквото изхарчиш след тия 50 мб не го плащаш, скоростта е убийствено ниска но за е-маили, някое приложение става.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай по подробно какви са тея настроойки на апарата? Публикувано изображение

Най-простият начин е да влезеш в Настройки --> Входни точки за интернет достъп (виж си как точно е при теб на телефона), и да ги изтриеш. Това при положение, че не искаш изобщо да ползваш мобилен интернет, разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде тя отиде работата :)  я си провери сметката че май бая си навъртял.Нямал wi-fi вкъщи, правил си профили, писма получавал, никакъв пакет мобилен интернет, не знаеш нищо за настройките понавъртял си доста от скъпия.

При мен е настройки - мобилни данни и махаш отметката.

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простият начин е да влезеш в Настройки --> Входни точки за интернет достъп (виж си как точно е при теб на телефона), и да ги изтриеш. Това при положение, че не искаш изобщо да ползваш мобилен интернет, разбира се.

Съгласен с колегата.

Но тогава за какъв "чеп" си си взел сматфон.... Много голяма благинка си е да имаш мобилен интернет... До скоро бях с орязан план, но преди месеци половина взех нов телефон, а преди месец преподписах договора със супер условия. Сега имам 1 GB мобилен трафик на максимална скорост. Сметката и трафика ми се нулира на 25-то число, до момента имам използвани около 500 MB трафик...

Публикувано изображение

А ползвам Facebook целодневно, ползвам Skype, Viber, както и поща (на Gmail) при това с прикачени файлове. Случва се да пускам и клипчета от YouTube, както и интернет радио, ползвам навигация с онлайн карти и т.н. Пълна свобода!

относно писмата от GMail, дали пари взима или не - това зависи точно от мобилният ти план. Взима мобилен интернет трафик със сигурност обаче. Намен за тази работа пари не ми взимат, защото е част от пакетната услуга, която получавам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно ,точно с приложението за времето прави справка с интернет през определено време. Не вярвам за 2 дни да си навъртял повече от 5лв. Но ,ако си свалял софтуерни ъпдейти ,това вече може и да е скъпо. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ми то, ако е зададено на приложенията дето ги има да си правят автоматични ъпдейти, работата е отекла...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно ,точно с приложението за времето прави справка с интернет през определено време. Не вярвам за 2 дни да си навъртял повече от 5лв. Но ,ако си свалял софтуерни ъпдейти ,това вече може и да е скъпо.

Или инсталирал приложения... Някои са по 30-40 MB...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен с колегата.Но тогава за какъв "чеп" си си взел смартфон.... 

Отговарям :)

И на работа, и в къщи ползвам Wi-Fi. Освен това, ползвам телефона предимно за разговори и навигация.

Бях 2 години на договор към Vivacom, интернетът беше на принципа "тука има, тука нема". Като ми паднеше скоростта на 128 kbps, наставаше мъка. А чувам, че сега вече ограничението е 64kbps, и то при всички оператори. Ами не, благодаря, това не си заслужава даже и 5 лв на месец. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря отзивчиви сте. Ми проверих си сметката 4 пъти в рамките на 30 минути, се си стои на някви стотинки :) . Утре пак ще я проверя,а относно защо съм си взел стартфон, еми щото карах 6 години с една Нокия и след като останах последен от приятелите ми със "тъпфон" реших да поумнея пък и гледам че се преписва по-лесно  :) . Та както казах имам го от 2 дена ще мрънкам да ми земат пакет със интернет и ще се надявам сметката да не е над 50 лева ;)  Благодаря на всички !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям Публикувано изображение

И на работа, и в къщи ползвам Wi-Fi. Освен това, ползвам телефона предимно за разговори и навигация.

Бях 2 години на договор към Vivacom, интернетът беше на принципа "тука има, тука нема". Като ми паднеше скоростта на 128 kbps, наставаше мъка. А чувам, че сега вече ограничението е 64kbps, и то при всички оператори. Ами не, благодаря, това не си заслужава даже и 5 лв на месец.

Да, обхвата е 99% от населението, не от територията Публикувано изображение

Което си е много относителна мярка, както се сещаш!

Аз на вилата нямам 3G, имам GPRS връзка и просто се отказвам от ползване на мобилен интернет там. Вилата е в квартал на София, административен и фактически квартал...

Но на всякъде другаде ми е страшно полезен. Миналият петък, трябваше да ходя на оглед на настъпила щета по къща в Кюстендил. Никога не съм бил в Кюстендил. Телефона ми, с вграденият GPS, картите на Google и мобилният интернет ме отведоха на около 50-60 метра от крайната дестинация, където трябваше да отида.

Е това не си ли е помощ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами отидох на Настройки-Използване на данни(Мобилни данни) и горе има "вклч-изкл" и го изключих малко по долу има за период от 16-23 юли използвани 2.81МБ и като гледам долу на приложенията само Subway Surfes ми е направил 1.47 МБ иначе Gmail и Време и новини нямат и 1 МБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но на всякъде другаде ми е страшно полезен. Миналият петък, трябваше да ходя на оглед на настъпила щета по къща в Кюстендил. Никога не съм бил в Кюстендил. Телефона ми, с вграденият GPS, картите на Google и мобилният интернет ме отведоха на около 50-60 метра от крайната дестинация, където трябваше да отида.Е това не си ли е помощ?

Офлайн навигация не ползваш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офлайн навигация не ползваш ли?

Аз лично - не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично - не!

Там ти е грешката :cool:

За мен да ходя на непознати места и да се ориентирам само по GPS и несвързаните обяснения на клиентите е ежедневие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там ти е грешката Публикувано изображение

За мен да ходя на непознати места и да се ориентирам само по GPS и несвързаните обяснения на клиентите е ежедневие Публикувано изображение

Аааа, аз карта разпознавам много добре, дори топографска. Водил съм групи в планината. До известно време хартиената карта си ми беше най-добрата.

Но GPS-a си е улеснение, поне в големите градове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.