Премини към съдържанието
eskalibur_74

Защо ми изписва избор на ОС

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам , защо при стартирането на компютъра , още преди да се инсталира ОС ми изписва да направя избор за инсталация на ОС ,въпреки че имам инсталирана само една ОС.Как да премахна това досадно питане или нещо да променя в БИОС-а си, дайте ми съвет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото някога си имал друга ОС и си инсталирал в/у или едновременно със старата ОС.Не знам с каква система си, но прегледай това: ЛИНК.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си забравил да форматираш С преди последната преинсталация ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото някога си имал друга ОС и си инсталирал в/у или едновременно със старата ОС.Не знам с каква система си, но прегледай това: ЛИНК.Поздрави!

Здравей

Направих всичко както е в линка, но то се измества само коя от ОС да е на първо място , а въобще не премахва избора. По този начин не става!Втория диск е форматиран, а не че съм го забравил.Но пак иска да избирам! Ами сега???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей

Направих всичко както е в линка, но то се измества само коя от ОС да е на първо място , а въобще не премахва избора. По този начин не става!Втория диск е форматиран, а не че съм го забравил.Но пак иска да избирам! Ами сега???

Най-добре направи нова инсталация на чисто. Изтрий дял С създай го отново, форматирай го и си завърши инсталацията. Така ще ти е най-лесно и ще имаш само една ОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се мине и без преинсталация, само че, за да помогнем, ни трябва повече информация!

Напиши с каква ОС си, на кой дял е инсталирана, какви други ОС си инсталирал на този компютър, от какви възможности трябва да избираш в началото, и как е разделен дискът ти на дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

post-6782-0-18821100-1406612701_thumb.jpДай start -> run -> там пиши : msconfig.отиди на таба Boot и изтрий ненужния запис(уйндоус)

Редактирано от pavel66 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Значи физическите хард дискове са два.От които единият има 4 дяла, (на единия има инсталирана ОС Уйндолс ХР).На другия физически диск също имаше тази ОС, но аз я изтрих и го форматирах.Въпреки всичко това изкача прозорец за избор на ОС. Освен това се изписват и напълно еднакви наименования на ОС-ми.Не може да се улучи лъжливата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Значи физическите хард дискове са два.От които единият има 4 дяла, (на единия има инсталирана ОС Уйндолс ХР).На другия физически диск също имаше тази ОС, но аз я изтрих и го форматирах.Въпреки всичко това изкача прозорец за избор на ОС. Освен това се изписват и напълно еднакви наименования на ОС-ми.Не може да се улучи лъжливата.

Можеш ли да ни покажеш запис от един текстов документ.

Намира се: Десен бутон на Моят компютър=>Свойства=>Разширени=> От таба Стартиране и възстановяване избери Настройки=> Във следващият прозорец натисни бутона Редактиране.

Снимай го и ни го покажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение1_.4727.jpgДай start -> run -> там пиши : msconfig.

отиди на таба Boot и изтрий ненужния запис(уйндоус)

Точно Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е точно. За какво му е да задава таймаут, като иска да изтрие запис за несъществуваща ОС? Това, че е форматирал не означава нищо. MBR не се намира на дялове, някои хора така и не го научиха това. Просто да изтрие ненужния запис от msconfig и е готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ни покажеш запис от един текстов документ.

Намира се: Десен бутон на Моят компютър=>Свойства=>Разширени=> От таба Стартиране и възстановяване избери Настройки=> Във следващият прозорец натисни бутона Редактиране.

Снимай го и ни го покажи.

Ето снимах екрана, но това не ми помогна да изчистя тези грешки!

Публикувано изображение1_.4727.jpgДай start -> run -> там пиши : msconfig.

отиди на таба Boot и изтрий ненужния запис(уйндоус)

Колега не мога да отворя снимките Ви.Направи ги в JPG формат

Не, не е точно. За какво му е да задава таймаут, като иска да изтрие запис за несъществуваща ОС? Това, че е форматирал не означава нищо. MBR не се намира на дялове, някои хора така и не го научиха това. Просто да изтрие ненужния запис от msconfig и е готов.

Там където ми посочихте да изтривам:първо записите са напълно идентични и не можеш да разбереш кой е истинския и кой НЕ, и второ не ми позволява да го изтривам,Защо така???

post-317873-0-66438500-1406695553_thumb.

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш msconfig и натискаш Check all boot paths. То ще премахне излишното:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eskalibur_74, в снимката на notepad-a в последния ти пост, махни от настройката на notepad WordWrap(Format->WordWrap - размаркирай, изтрий долния ред , който е:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin
и запиши файла (натисни Ctrl+S) и рестартирай компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че вече са ти отговорили.

Ето повече информация, за това как да си го редактираш.

http://support.microsoft.com/kb/289022/bg

Да вече ми отговориха, аз направих всичко както е описано, но вече въобще не се стартира Уйндолса а блокира на едно съобщение и дотук.Пълен блокаж.Нищо не стартира. Какво да правя , освен в БИОС-а не мога да влезна никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е съобщението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вече ми отговориха, аз направих всичко както е описано, но вече въобще не се стартира Уйндолса а блокира на едно съобщение и дотук.Пълен блокаж.Нищо не стартира. Какво да правя , освен в БИОС-а не мога да влезна никъде.

Да. Какво е съобщението.

И можеш ли да заредиш под безопасен режим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си оплескал нещата. Възстанови буутлоудъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е съобщението?

Ето го:

windows could not start because the following file is missing or corrupt:
<Windows root>system 32hal.dll.
Please re-install a copy of the above file
А сега къде да намеря този файл за да го копирам и да го сложа в "систем 32".А и като го копирам как да вляза в "систем 32" 

Да. Какво е съобщението.

И можеш ли да заредиш под безопасен режим?

Не дава нищо да се зареди и съответно, не се пуска .

Явно си оплескал нещата. Възстанови буутлоудъра...

Кажи ми как да го възстановя този буутлоудър?Моля!

Редактирано от eskalibur_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажи ми как да го възстановя този буутлоудър?Моля!

Ето как: Чети.

Значи когато стигнеш до следният екран, избери бутона R.

http://prikachi.com/images.php?images/722/7506722v.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз му препоръчвам просто да напише fixboot и fixmbr, след което да възстанови и на седмицата.

Да и тази команда върши работа.

Понеже във момента нищо не му зарежда, за това реших да го насоча към Recovery Console,където може да постави командите.А във сайта, който съм посочил е описано подробно, как да я зареди, за това  съм го дал.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.