Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дъно подходящо за Intel i5 бюджет 170 лв.

Daniel95

Препоръчан отговор

Мисля да си взимам дъно за съответния процесор Intel core i5 4440 за около 160-170 лв и забелязах че има доста възможности и богат избор та се чудя кое точно да взема като марка и функции ако може ми препоръчайте нещо от което няма да съжалявам после :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASROCK H97 Pro4. На заключен процесор не виждам логика да се отделят повече пари. 

Ако няма да слагаш мрежови карти, звукови карти и всякакви други тъпотии може да минеш и с GIGABYTE GA-H81M-D3H, че и с по-евтино. От значение са и останалите части. Кажи за какво ще ползваш компютъра и бюджета, с който разполагаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за игри главно иначе относно останалите компоненти имам видеокарта nvidia GTX 660 просто искам да сменя процесора и дъното и така . Мислех за дъно нещо от Fatal1ty  серията например B85 killer ама не съм сигурен дали е подходящото дъно в случая

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за игри главно иначе относно останалите компоненти имам видеокарта nvidia GTX 660 просто искам да сменя процесора и дъното и така . Мислех за дъно нещо от Fatal1ty  серията например B85 killer ама не съм сигурен дали е подходящото дъно в случая

Ако процесора беше ''К'' можеше и да има смисъл да вземеш това дъно. Възможен е Non-Z OC, който е достъпен само при ASRock.

Спокойно може да си вземеш и дъно за около 100-тина лева и да вложиш останалите пари за още една плочка РАМ например или едно SSD (ако ги нямаш вече).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако процесора беше ''К'' можеше и да има смисъл да вземеш това дъно. Възможен е Non-Z OC, който е достъпен само при ASRock.

Спокойно може да си вземеш и дъно за около 100-тина лева и да вложиш останалите пари за още една плочка РАМ например или едно SSD (ако ги нямаш вече).

тогава за i5 без К кое дъно ще е най подходящото ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяко което е за сокета на процесора. Ето ти едно грамотно дъно  за малко пари и нов чипсет ASROCK Z97 ANNIVERSARY /1150

И си кажи  кутията каква е  да не купиш дъно което  няма да може да сложиш в нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяко което е за сокета на процесора. Ето ти едно грамотно дъно  за малко пари и нов чипсет ASROCK Z97 ANNIVERSARY /1150

И си кажи  кутията каква е  да не купиш дъно което  няма да може да сложиш в нея.

Case: TK-6330

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/d-nna-platka-asus-socket-1150-b85-pro-gamer/pd/DCPYZBBBM/ Невероятно дъно ползвам го от 5 месеца къса яко 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното все пак е основата на компютъра ти. Тези за около 100 кинта не са добра оферта, ако не го ползваш за офис-работа - word, excel, internet и малко отгоре. Инвестирай всичко в дъно. Бих ти препоръчал това: ASROCK Z97M PRO4, Z97, DDR III 3100+(OC)/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150. Поддържа бърза памет, има всичко нужно, чипсетът е новичък... и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното все пак е основата на компютъра ти. Тези за около 100 кинта не са добра оферта, ако не го ползваш за офис-работа - word, excel, internet и малко отгоре. Инвестирай всичко в дъно. Бих ти препоръчал това: ASROCK Z97M PRO4, Z97, DDR III 3100+(OC)/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150. Поддържа бърза памет, има всичко нужно, чипсетът е новичък... и т.н.

Извинявай , но това дъно не е ли по предназначено за овърклок ? Все пак аз не възнамерявам да клоквам и да ползвам 2 видеокарти доста разходи ще ми излезе за в бъдеще като се има на предвид яко захранване , и яко охлаждане на процесора предложиха ми на ASROCK H97 PRO4 няма ли да е по добър вариант в моя случай ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай , но това дъно не е ли по предназначено за овърклок ? Все пак аз не възнамерявам да клоквам и да ползвам 2 видеокарти доста разходи ще ми излезе за в бъдеще като се има на предвид яко захранване , и яко охлаждане на процесора предложиха ми на ASROCK H97 PRO4 няма ли да е по добър вариант в моя случай ?

Това, което са ти предложили, поддържа до 1600-мегахерцова памет. Онова от пратения от мен линк - много по-бърза, заедно с по-бавните. Иначе, дъното не е лошо само по себе си, макар че аз съм привърженик на по-качествените дъна, тъй като процесори, памет, видео карти и всичко останало се сменя по-често, по-лесно и все пак е зависимо от дъното. Хубавото дъно осигурява безпроблемна работа на останалите компоненти. Пак казвам - това, към което се насочваш, не е кофти. Относно захранването - самото дъно черпи много малко ток, всичко идва от консумацията на инсталираните останали компоненти, най-вече процесор и видео карта.

Не виждам да си споделил какво ти е захранването. Само доброто захранване е по-важно от доброто дъно за конфигурацията. Ако е някакво менте, по-добре го смени и тогава мисли за всичко останало. Можеш да прочетеш до какво води кофти захранването, особено при товар, в нета е пълно и със замервания, и със снимки.

Но, реално казано, ако няма да овърклокваш и да държиш машината на предела на възможностите ѝ, по-евтино захранване няма да те провали. Сам можеш да прецениш, из нета е пълно с ревюта на дъна. Можеш да започнеш сравненията от сайтовете на производителите - какви процесори поддържат, до колко вата, какви памети, какви комуникации предлага съответното дъно, и така да се ориентираш реално кое би ползвал и кой е твоят модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ем относно рам-та не мисля да слагам по бъза от 1600 а захранването е Cooler Master Extreme 500w с това разполагам за сега

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ем относно рам-та не мисля да слагам по бъза от 1600 а захранването е Cooler Master Extreme 500w с това разполагам за сега

Захранването е ОК.

На какъв акъл ще си след година - относно паметта? Ако тогава ти падне шанс да ъпгрейдваш, а се окаже, че дъното не поддържа онова, към което се стремиш, ще разбереш, че си могъл днес с 30-40 кинта отгоре да предотвратиш този проблем.

Още нещо - с хубава памет и дъно, което държи по-бърза от инсталираната, би могъл да ѝ направиш лек клок и да изстискаш някакви мегахерци отгоре, без да променяш волтажи и да качваш температури с това. Направил съм точно това и съм доволен, системата държи 24/7 без забиване и без процесорът да качва над 60 градуса при 100% натоварване. Паметта е пусната на 1680 вместо на 1600. Може и още, но не настоявам да достигна самия ръб на предела на възможностите на машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охх ам тогава има друг вариант да взема по доброто дъно за сметка на по слаб процесор например i5 4460 или i5 4440 още по ефтиния но незнам дали от дъното да резна или от процесора още повече се обърквам така сега :D. И при положение че ще се комбинира процесора с nvidia GTX 660  i5 4590 няма ли да е по производителен от видеото та да взема малко по слаб или е достатъчен как мислите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай едно  http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-H97-PRO4--1150/picture.html   или    

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-B85-PLUS--B85-LGA1150    и стига си си пълнил главата с глупости. Имаш ГТХ 660 , дали ще е И5 4440 или 4460 или 4590 би трябвало да има разлика, но да я усетиш едва ли.  Все пак мисля че H97 pro 4 ще е най-добрият вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги  вече си закупих ASROCK H97 Fatality Performance :) темата може да бъде заключена от модератор ако реши.

Поздрави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване