Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Достоверни ли са IQ тестовете в интернет?

Препоръчан отговор

Здравейте (съжалявам ако темата не е подходяща, не намерих по-добра, освен евентуално "Други")!. Намерих един IQ тест но преди да го направя искам да попитам дали е достоверен, защото съм чувал че много от тях са фалшиви. Ето го и въпросният тест - това не е реклама. На практика като написах IQ тест това беше първия резултат. http://www.iq-test-bg.eu/bg-bg/?__xca=adwords_Bulharsko_iq_test&gclid=Cj0KEQjwsJyfBRC729Oy5Pf26ekBEiQAYtd9QQhwpipXSzDN_NNrWjB2FU0JlZdsq0LvkpgVmBaIzOgaAsyJ8P8HAQ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте (съжалявам ако темата не е подходяща, не намерих по-добра, освен евентуално "Други")!. Намерих един IQ тест но преди да го направя искам да попитам дали е достоверен, защото съм чувал че много от тях са фалшиви. Ето го и въпросният тест - това не е реклама. На практика като написах IQ тест това беше първия резултат.  

Не се ли сещате че с това искане на пари накрая нещата стават много съмнителни. Освен това теста не е направен за българи, а универсални тестове за интелигентност няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето са фалшиви. Даже и да са реални, не са точни, не измерват всички видове интелект. Дори самият тест е проектиран за деца. http://youtu.be/9xTz3QjcloI Изгледай този клип. Още по темата. http://youtu.be/75g4d5sF3xI

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм. До колкото знам истински достоверен тест може при писихолог да се прави, но въпросът ми беше дали и в интернет има подобни.

Ще изледам двете видеа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм. До колкото знам истински достоверен тест може при писихолог да се прави, но въпросът ми беше дали и в интернет има подобни.

Ще изледам двете видеа

Да, и то не при всеки. Не, защото теста не е само кликане на картинки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз па дъл съм умен така и не разбрах от тези тестове :ph34r: , та за това си направих този тест за непорочност, че ми е по-забавно :D

Сори, че не по темата, ма се позабавлявайте и вие :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторът, интелигентността не се измерва с нищо, дори и с каквито и да са тестове, още по-малко пък такива, за които следва да се прати SMS, че да се узнае резултата. Много е лесно да се търси логиката в подредени фигури и да се посочи коя е липсващата, но това не прави тестващият се нито повече, нито по-малко интелигентен.

има МЕНСА

http://www.mensa.bg/

И това не е критерий - със сигурност има огромен брой хора, които не членуват никъде, а биха се справили с кой да е тест по-добре, ако изобщо може да се говори за "сравняване".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това не е критерий - със сигурност има огромен брой хора, които не членуват никъде, а биха се справили с кой да е тест по-добре, ако изобщо може да се говори за "сравняване".

хаха все е някакъв критерий - за разлика от сайтчетата дет направени за парички от балъци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване