Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за поправка на CD Changer

Malkiq222

Препоръчан отговор

Здравейте имам една стара уредба Philips fw730c при поставянето на диск в СД плеъра уредбата се опитва да прочете  диска но накрая показва че няма диск а диска е правилен формат Audio CD според мен е замърсен лазера дайте някакви съвети за поправка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш. Просто ще си използваш уредбата като усилвател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уредбата не е използвана дълго време (CD changera) дори поставките за дискове бяха прашни и затова смятам че и лазера е прашен и затова не работи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде научете се че има сервизи за тези неща. Точно както има лекари, юристи. водопроводчици, фаянсаджии иоще един куп споциалисти. Никой не може да свърши всичко сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде научете се че има сервизи за тези неща. Точно както има лекари, юристи. водопроводчици, фаянсаджии иоще един куп споциалисти. Никой не може да свърши всичко сам.

и защо да харча пари като мога и сам да почистя уредбата със някои друк съвет ти като имаш нужда от помощ си ходи по сервизи аз влизам и питам във форума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и защо да харча пари като мога и сам да почистя уредбата със някои друк съвет ти като имаш нужда от помощ си ходи по сервизи аз влизам и питам във форума

Ми не ти пречи да пробваш да почистиш окото на лазера. Най лесно става с такъв диск за почистване. Потърси го някъде по магазините.

п.п. https://www.technopolis.bg/b2c/details/564272/P11021401/POCHISTVASHT-CD/DVD-DISK-HAMA-44721

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гарантирам ти че такъв диск нищо не чисти. А ако знаеше какво е лазер и как се чисти, нямаше да пуска тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гарантирам ти че такъв диск нищо не чисти. А ако знаеше какво е лазер и как се чисти, нямаше да пуска тема.

Е теми по форуми не се пускат само при софтуерни проблеми. Лично аз не съм чувал че трябва да се изкарват някъде курсове за почистване на лещи на лазера. Сигурен съм че и вие не сте минавали през подобна квалификация понеже такава няма.

Все пак за да стигнеш физически до лещата не се иска да имаш завършена специалност по ядрена физика и с някой друг съвет и насока почти всеки който има желание бе се справил. Няма да работи под високо напрежение все пак и няма опасност за здравето му ако му дадем някой насоки.  То ако за всяка дреболия се ходи по майстори то живота му ще мине само по висене по опашки и разправии.

Щом диска няма да му свърши работа си купува набор от фини отверки и мята уредбата на някоя по широка маса.

След това внимателно и без голям натиск с някоя клечка за уши или кърпичка за почистване на очила. Много леко влажна с вода или течност за почистване на очни лещи де има по аптеките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...