Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Техническа аномалия

Jokeraa

Препоръчан отговор

Здравейте имам един въпрос как при положение че уредбата е 75w поддържа две тонколони по 50w 6 ома системата е така заводско по тази логика мога ли да захраня тонколони по 100w 6 ома не знам колко ома е уредбата много бих искал да обясните защо е така

post-351559-0-86741500-1408167448_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази мощност е при захранване от мрежата и няма нищо общо с говорителите, чиято мощност е при по-ниско напрежение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мини системата ти има изходяща мощност 2х50 W/6 Oms (RMS). Дори и 1000 W говорители да сложиш, пак ще свири при тази мощност. Намери си мануала в мрежата и си виж параметрите на уредбата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги мощността на озвучителаната технитека е умножена по 2 и реално няма нищо общо с написаното на етикета.

Нито уредбата е 75W нито колоните са 2X50.Навсякъде пишат по-големи мощности да привличат загорели меломани да си кажат "глей брат ква яка уредба, пък със цели 100W мощност".

Веднъж отварях едни колонки за компютър с мощност по етикет 70W. Трафчето нямаше и 7W. Реално беше не повече от 2x1W без буфера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крайните стъпала са AN7164, две, за ляв и десен канал. Реалната ви мощност е около 30W на канал(2X30W).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е добре обратното - импедансът на телата да е по-нисък от този на усилвателя. Не, че е страшно, не е добре, защото се създават предпоставки за изкривявания - товарене на крайното стъпало. Когато тялото е с по-висок импеданс от този на усилвателя, просто ще отдава по-малка мощност на тялото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще да не се слягат колони с по-нисък импеданс, от които е предвидено от производителя! Прегрява крайното стъпало при "напъване", следователно се посещава сервиз след това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма разлика между реална мощност и музикална мощност. Последното е величина, която няма общо с параметрите на тока, а с рекламата на уредбата. Случвало ми се е да попадна на устройство с 2х5W реална мощност, на което са залепени лепенки за 2х75W музикална мощност.

Погледни действителните ватове и на двете. Щом са с еднакво съпротивление, ако трафчето има известен запас от мощност, не би следвало да имаш проблеми. Идеята е в това, че можеш да го претовариш, но то подлежи на смяна. Няма шанс да прецакаш крайно стъпало, което прави експеримента ти по-безопасен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки на буфера и на системата (изходът за буфер) към която ще бъде свързан доколкото разбрах мисляче е 20w  вече купих буфера няма ли никакъв начин да го използвам 

post-351559-0-80391500-1408616134_thumb.

post-351559-0-53706500-1408616205_thumb.

post-351559-0-76268800-1408616272_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки на буфера и на системата (изходът за буфер) към която ще бъде свързан доколкото разбрах мисляче е 20w  вече купих буфера няма ли никакъв начин да го използвам 

Още не си ли го свързал. Свързвай го смело и няма проблем. Виж в менюто на уредбата за настройки от изхода за суба, примерно за срезна честота или ниво на сигнала, дори и да ги няма тези настройки няма проблем ще си регулираш само силита на звукът от волумето на суба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Kaloyan Atanasov
      Здравейте наскоро си купих усилватела и имам проблем.Като вържа две колони към изходите rear те работят.,обаче ако ги вържа към center не работят.телевизорът съм го свързал към input входа через конвектор от цифров оптичен към аналогов звук.

• от Sergei Balkandjiev
      Здравейте приятели,търся усилвател за този модел тонколони,ако може  да ме посъветвате какво да търся като модел и марка, благодаря ви

• от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване