Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос свързан със рам памет ddr2

Препоръчан отговор

Мисля да си ъпгрейдвам малко стария компютър, и не разбирам много от хардуерната част и бих попитал специалистите от форума няколко въпроса.

1.Колко МБ рам поддържа дъното ми.Тоест колко рам може да съдържа най много една платка.

2.Ако си купя рам с по висока честота от моята рам с по слабата ли ще съм или със по силната.

3.До колкото разбрах няма значение каква е фирмата на рамта стига да е ддр2.Така ли е? Защото моята рам е бая стара и е трудно да се намери съвсем същата :)

Това е.Благодаря предварително.

www.dox.bg/files/dw?a=d606b91f5d

А това е репорт от аидата.Моля без коментари това е вирус и тем подобни.Това е просто един текстов файл :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си ъпгрейдвам малко стария компютър, и не разбирам много от хардуерната част и бих попитал специалистите от форума няколко въпроса.

1.Колко МБ рам поддържа дъното ми.Тоест колко рам може да съдържа най много една платка.

2.Ако си купя рам с по висока честота от моята рам с по слабата ли ще съм или със по силната.

3.До колкото разбрах няма значение каква е фирмата на рамта стига да е ддр2.Така ли е? Защото моята рам е бая стара и е трудно да се намери съвсем същата :)

Това е.Благодаря предварително.

www.dox.bg/files/dw?a=d606b91f5d

А това е репорт от аидата.Моля без коментари това е вирус и тем подобни.Това е просто един текстов файл :)

А,не може ли да ни кажеш какво ти е дъното,или ако не ти е ясно,да копираш текстовия файл който ти е създал Aida64 и да го поставиш в следващият си пост,вместо да го теглим?! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми не защото текста е прекалено дълъг

Тогава копирай текста и го постави тук ,после натисни синия бутон на който пише "Submit" и после постни линка в темата! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нестава 

• [*]The textdata may not be greater than 60000 characters.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нестава 

[*]The textdata may not be greater than 60000 characters.

Вместо да правиш глупости, можеш просто да напишеш какъв модел е дъното ти и да не затрудняваш хората, от които искаш помощ. Оставям настрана несериозността на въпроса ти - виждаш марката и модела на дъното, питаш гугъл или влизаш в сайта на производителя, и ето ти отговор. Но, не, далеч по-лесно е друг да ти свърши работата! А ти дори да не желаеш да му съдействаш с елементарна информация, с едно мръдване на пръст!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дънна платка                                      MSI K9N Neo v1.0 (MS-7260)

Производителя казва:

• Supports Dual DDR II 533/667/800

- 4 DDRII DIMMs (240pin / 1.8V)

- Supports a maximum memory size up to 4GB.

1. Взимаш 4х1 или 2х2 и си готов.

2. Ще работи със скоростта на слабата.

3. Не сме врачки, не знаем как ще реагират твоите рам памети.

Може дъното да тръгне на "auto" и всичко да си е ок без да е

нужно да пипаш bios. А може да не се погаждат както и да се настроят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, да си жив и здрав. Аз по-късно след като написах отговора прегледах пак файла ти от Аида и видях, че май си със две 512MB на 667.

Мисля, че най адекватния начин е да вземеш кит 4х1GB на 800 за около 30-40лв (общо за четирите) от продавалника и след това да си продадеш твоите 512-ки за 8-10 лева (и двете).

По този начин, няма да имаш проблеми с таймингите, честотата и ще си направил голям ъпгрейд за малко пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Производителя казва:

1. Взимаш 4х1 или 2х2 и си готов.

2. Ще работи със скоростта на слабата.

3. Не сме врачки, не знаем как ще реагират твоите рам памети.

Може дъното да тръгне на "auto" и всичко да си е ок без да е

нужно да пипаш bios. А може да не се погаждат както и да се настроят.

Здравейте, ако може да повдигна малко темата, имам същото дъно: MSI K9N Neo v1.0 (MS-7260) - http://www.motherboards.org/mobot/motherboards_d/MSI/K9N%2BNeo%2B%2528MS-7260%2529/ според производителя и колегата поддържа максимум 4 гигабайта рам. Не мога да осъзная само как моето вижда 6, дали нямат предвид, че дъното поддържа 4 гигабайта на слот? Другия въпрос е дали да не оставя само 4 гигабайта, които обаче да работят в Дуал режим вместо 6-те, но в Сингъл? Как ще е по-бърз компютъра?

post-267814-0-99580600-1426526103_thumb.

post-267814-0-21698900-1426526115_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване