Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с браузърите при windows 8.1

coldrage

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди два дни си инсталирах Windows 8.1 и всичко ми харесва, страхотна ОС. Но имам проблем с браузърите- постоянно спират да работят.

Въпросът ми е дали това не е заради това, че преинсталирах с daemon tools без да форматирам системния дял?

Ако е от това, ще ми предложите ли някоя програма за записване на уиндоус на флашка? Пробвах с UNETBOOTIN (знам,че е за Линукс, но ми записва уиндоус 7 без никакви проблеми) и някаква друга, дето не й помня името, но резултатът и при двете е един и същ - при ребоот ми показва черен екран със синьото прозорче на уиндоус по средата и до там.

Ако е необходима информация за хардуера, то й е следния: Celeron g550 2.6ghz, geforce210, 4 ram .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро се върни на въпроса защо спират да работят браузърите, това че си преинсталнал без флашка чрез даемона не е никакъв проблем, на сестра компа е с Уин 7 х64 вече 4 години преинсталнат през даемон, така че дай повече информация какво искаш да кажеш под "спират да работят" , не зареждат ли ,крашват ли по време на браузинг,грешки ли дават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро се върни на въпроса защо спират да работят браузърите, това че си преинсталнал без флашка чрез даемона не е никакъв проблем, на сестра компа е с Уин 7 х64 вече 4 години преинсталнат през даемон, така че дай повече информация какво искаш да кажеш под "спират да работят" , не зареждат ли ,крашват ли по време на браузинг,грешки ли дават.

Уиндоус 7 и аз много пъти съм го инсталирал така и никога не съм имал такива проблеми. Ми с Гугъл хром  просто докато си човъркам, ми затваря всичко и излиза едно съобщение ' Гугъл хром спря да работи провери онлайн за решение на проблема" нещо такова беше не помня точно. А интернет експлорер ми изписва, че е спряла да работи и ще се рестартира.

Сега пиша от интернет експлорер, защото възстановяването след спиране е много по-бързо. Иначе предпочитам хрома.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте с Chrome Portable. Това не е решение на проблема на Windows , но е временно спасение. Въпреки, че лично аз предпочитам да работя с портативки.За IE:http://www.thewindowsclub.com/repair-internet-explorer-with-fix-ie-utilityhttp://windowsxp.mvps.org/IEFIX.htmЗа ремонт на интернет свързаността:http://www.techspot.com/downloads/5794-complete-internet-repair.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поясни как си инсталирал с DaemonTools?

Еми заредих го в ДТ и го инсталирах. Знам, че това не е най-добрият вариант, но с флашката просто не стана. Явно не съм попаднал на правилната програма. 

Между другото след половин час ще дойдат от близуто да проверят къде е проблема. От модема или от кабели или нещо друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че всичко с ОС ти е наред, да не се е омазала нещо, или пък да си  се заразил случайно ? Копието ти на ОС лицензирано ли е, да не е сваляно от маймуната ? Въобще тоя начин с Даемон Тулс нещо не ми се връзва, как инсталирате така бе да му се не види. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...с флашката просто не стана. Явно не съм попаднал на правилната програма.

Една от правилните програми за направа на USB bootable.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми заредих го в ДТ и го инсталирах. Знам, че това не е най-добрият вариант, но с флашката просто не стана. Явно не съм попаднал на правилната програма. 

Между другото след половин час ще дойдат от близуто да проверят къде е проблема. От модема или от кабели или нещо друго.

При работещ Windows правиш перинсталация? Така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че всичко с ОС ти е наред, да не се е омазала нещо, или пък да си  се заразил случайно ? Копието ти на ОС лицензирано ли е, да не е сваляно от маймуната ? Въобще тоя начин с Даемон Тулс нещо не ми се връзва, как инсталирате така бе да му се не види. :D

Еми дали е лицензирано има ли смисъл да отговарям? Всичко друго ми работи просто перфектно, дори по-добре от уин7. За вируси-може да има, понеже директорията не е форматирана, но ме съмнява да е това, защото с предишния уин нямах такива проблеми. Еми с ДТ е най-лесният начин за преинсталиране, но не и на-добрият. Хората, които по разбират не го препоръчват, но само така успях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми дали е лицензирано има ли смисъл да отговарям? Всичко друго ми работи просто перфектно, дори по-добре от уин7. За вируси-може да има, понеже директорията не е форматирана, но ме съмнява да е това, защото с предишния уин нямах такива проблеми. Еми с ДТ е най-лесният начин за преинсталиране, но не и на-добрият. Хората, които по разбират не го препоръчват, но само така успях.

Еми има значение, има доста боклуци из торентите правени от разни ентусиасти, които са бръкнали дето не знаят. После се чудите що имате проблеми, ми ето ви го къде. Второто което не доумявам е начина на инсталация с Даемон Тулс, никой себеуважаващ се грамотен човек няма да инсталира така. Трето сигурно ли е че няма зловреден софтуер на машината ? Четвърто - какви процеси има, чистени ли са ненужни програми, бисквитки, кешове. Пето - хардуерен проблем изключено ли е да има ? .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При работещ Windows правиш перинсталация? Така ли?

Не точно. Проблемът беше, че когато отварям нова страница в Гугъл, докато зареди компа се спича, а никога не го е правил. Помислих, че проблемите с нета  може и да се дължат на вирус. За това реших да го преинсталирам, но исках да пробвам нещо ново и за това 8.1. Със 7 нямам проблеми при преинсталиране и с флашка и с диск и с ДТ. Вече съм толкова шашнат, че не знам в коя дупка да се заровя. Само проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми има значение, има доста боклуци из торентите правени от разни ентусиасти, които са бръкнали дето не знаят. После се чудите що имате проблеми, ми ето ви го къде. Второто което не доумявам е начина на инсталация с Даемон Тулс, никой себеуважаващ се грамотен човек няма да инсталира така. Трето сигурно ли е че няма зловреден софтуер на машината ? Четвърто - какви процеси има, чистени ли са ненужни програми, бисквитки, кешове. Пето - хардуерен проблем изключено ли е да има ? .....

Първо- знам, че нелицензираният уиндоус не е добро решение, но фактът, че съм беден не ми дава избор.

Второ- знам, че не съм от най-грамотните по темата. Ако бях, най-вероятно сега нямаше да пиша глупости из нета, но именно защото не съм достатъчно грамотен, питам Вас грамотните.

Трето- имайки предвид начина на инсталация, възможно е да има и вирус. За това попитах за програма за правене на флашка.

Четвърто- за процесите не съм сигурен и не мога да дам ясен отговор, но за по-малко от 48 часа при положение, че не инсталирал само км плейър, юторент, уинрар и видео драйвърите, колко ненужни програми и бисквитки ще има?

пето- Ако е хардуерен проблем, едва ли ще ми прави проблем само при браузърите и то само при 8.1, докато при 7 не съм ги имал.

Една от правилните програми за направа на USB bootable.

Мерси много. Ще я пробвам.

Ами върни се на Windows 7 и си реши проблема.

Не ми се иска. Този много ми хареса. Компа ми сякаш работи малко по-бързо, а и има екстри, които ми харесаха а ги няма в 7. Ще пробвам с инсталация от флашка и форматиране на системния дял, дано това оправи проблемът с браузърите, който е единствен. Всичко друго е просто перфектно.

Ами върни се на Windows 7 и си реши проблема.

Голямо магаре съм а :D

Ако и пренсталацията с флашка не помогне, ще се преквалифицирам на овчар. Така поне няма да имам проблеми с компютри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което каза е глупост. Не си магаре, а овчар не те съветвам да опиташ какво е. Не само ти си имал подобни проблеми. Аз лично стоя надалеч от Windows 8. Въпреки upgrade до 8.1, който направиха MicroSoft не реши бъговете и проблемите, а и ги задълбочи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ъпдейтите работят ли? Преди да преинсталирате, първо пробвайте с Complete Internet Repair да ремонтирате. Маркирате всичко и щракнете бутон Go.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което каза е глупост. Не си магаре, а овчар не те съветвам да опиташ какво е. Не само ти си имал подобни проблеми. Аз лично стоя надалеч от Windows 8. Въпреки upgrade до 8.1, който направиха MicroSoft не реши бъговете и проблемите, а и ги задълбочи.

Обаче умееш да ми повдигаш духа. Благодаря ти за което.

Сигурно и аз ще се върна на 7, но сега не ми се занимава. Погълнах достатъчно огнена течност а и все още очаквам техници да дойдат вкъщи.

Както и да е . Ще решим утре 7 ли да е или 8

Мерси за помощта на всички и най-вече на belivankov за дадената програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ъпдейтите работят ли? Преди да преинсталирате, първо пробвайте с Complete Internet Repair да ремонтирате. Маркирате всичко и щракнете бутон Go.

Съжалявам, че отговарям толкова късно. Да, ъпдейтите работят добре. А това с Complete Internet Repair не знам как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че отговарям толкова късно. Да, ъпдейтите работят добре. А това с Complete Internet Repair не знам как става.

Най-добре е да се върнеш към това,което знаеш по-добре - W7! ;)

А,относно Windows 8 можеш да прочетеш това! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...А това с Complete Internet Repair не знам как става.

Какво стана? Тръгнаха браузърите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се върнеш към това,което знаеш по-добре - W7! ;)

А,относно Windows 8 можеш да прочетеш това! ;)

Ха ха ха и пак ха:D  хората се следят от още преди ти да си се родил. ще ти кажа едно- целта на знаещите, можещите и имащите е не да те следят, а да те онищужат по един мирен начин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха и пак ха :D  хората се следят от още преди ти да си се родил. ще ти кажа едно- целта на знаещите, можещите и имащите е не да те следят, а да те онищужат по един мирен начин

Нищо ново под слънцето не ми казваш и да хахикаш,и да не хахикаш,не си запознат с нещата! ;)

Специално тая система W8 е направена с тази цел,а пък че си има други начини,има ги от край време! ;)

И все пак всичко с времето си! ;)

Да не говорим,че всеки ден излизат все по - нови и нови неща! ;)

Технологията се развива главоломно,но не и в полза на човека! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново под слънцето не ми казваш и да хахикаш,и да не хахикаш,не си запознат с нещата! ;)

Специално тая система W8 е направена с тази цел,а пък че си има други начини,има ги от край време! ;)

И все пак всичко с времето си! ;)

Да не говорим,че всеки ден излизат все по - нови и нови неща! ;)

Технологията се развива главоломно,но не и в полза на човека! ;)

Не в полза за човека, но в полза за човечеството.

Ти явно не знаеш, че в близките 50 години такива като теб ще измрат.

Аз знам на къде върви човечеството и то към хубаво

просто трябва да заличим всички които няма да помогнат за системата

80% от населението на земята ще изчезне напълно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз ти се чудя след като си толкова ВИСШ си губиш времето с нас червеите които най-вероятно са се и опитали да те научим нещо.

Явно има някакво изригване(или дилърите са изкарали МАЙКАТА на тревата) и всички напушени са решили да пишат тази вечер......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! Някой да е имал следния проблем при инсталация на windows. Когато сложа програмата която ми прави флашката. Без да пипам настройките инсталацията тръгва. Стигам до там да избера диск и не ми дава да инсталирам защото трябва да в GPT. Правя го да е GPT и става това с линиите.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване