Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Xiaomi Mi4 или Sony Xperia Z1 Compact

Препоръчан отговор

Искам да сравним тези 2 телефона Xiaomi Mi4 vs.Sony Xperia Z1 Compact моля пишете впечатления и за кого от двата сте ако трябва да избирате 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да сравним тези 2 телефона Xiaomi Mi4 vs.Sony Xperia Z1 Compact моля пишете впечатления и за кого от двата сте ако трябва да избирате 

Sony ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xperia Z2!Да сравняваш Xiaomi Mi4 с Z1C е малко несериозно.Едното е компактна версия на Xperia Z1,а другия е настоящ флагман.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi разбира се, много добър модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам с какво  Xiaomi  е по добър от Sony мисля че е много важно това че Sony е водоустойчив?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам с какво  Xiaomi  е по добър от Sony мисля че е много важно това че Sony е водоустойчив?

За мен лично 5 инчовия Full HD дисплей например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi Mi4 е много добър телефон, но лично аз предпочитам Z1 Compact и в момента съм с втори такъв. Първия ще се наложи да му ползвам гаранцията, защото получи конденз от солената морска вода и камерата му в момента не работи, а аз, за да не оставам без добър телефон, отново предпочетох същия. Xiaomi Mi4 е малко по-мощния модел като характеристики, но не и толкова, че да ми окаже влияние в/у избора. Освен това е и доста по-евтин. Това, че е малко по-мощен обаче предполагам че тази мощ се изяжда в значителна степен от повечето пиксели. Другите разлики - единия има слот за Micro SD, разликата в размера, водоустойчив е единия. Аз лично предпочитам компактните телефони и не разбирам модата по големите екрани. Относно водоустойчивостта на Z1C - не се препоръчва топене в каквито и да е течности, различни от сладка вода, личен опит... :-(

п.п. 5 инчовия Full HD дисплей трудно мога да го нарека предимство, по-скоро ти яде батерията и товари телефона... Според мен, от Сони постъпват разумно, като не се увличат по модата, защото реално човешкото око трудно може да направи разлика с тези Full HD

.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HIami MI4 мани ги тия китайски боклуци бе бате не че и Sony-то не са ама са по доказани ........ 

Китайски ама сигурно бият по продажби някои от доста по известните марки. То като е Сони да не мислиш че не се сглабя пак там, ама айде карай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека си реши момчето кое да взима просто аз никога не бих се чудил между тези телефони по скоро бих мислил между Samsung Galaxy s5 с Sony Z1,2 или Iphone 5[6]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi бих взел единствено заради MIUI,но като се има в предвид,че MIUI имa и за Z2 за какво ми е този телефон(Xiaomi)?Z1C не бих взел защото се очаква Z3Compact ,който е по-добър избор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това сравнение между Z1 Compact и Xiaomi Mi4 е направо смешно. Последния е флагман, няма нищо общо с китайския си събрат Sony. Ама щом сте решили да изсипвате торба пари си е ваше решение. При условие че за половината пари получаваш същото не виждам смисъл. Частите им се правят в едни и същи заводи както тези на Iphone, така и на Samsung и Sony... да не ги изброявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Z1Compact... не е флагман, не е :D  Флагманите все големи ли трябва да са? :D Вярно е "бивш", но апаратът си струва отвсякъде. Особено ако предпочита по-нормален размер телефон в ръката. Е, аз бих изчакал Z3 Compact, новият им флагман ;D , който за мен е перфектен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а за този какво ще кажете-мисля че това е моя телефон за 300 лева :) 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се бия в гърдите че съм фен на Sony харесва ми марката не само от телефонни изделия преди години карах доста дълго време с телефон на Sony сега отново си взех по долен модел от този на колегата който е писал Z1 но съм доволен в началото ми беше трудно да го разуча как да си местя приложения в карта памет и т.н. но след като разбереш всичко проблеми няма да имаш поне лично тази марка не са телефони които ръчичката ти малко се опарва когато разглеждаш нещо из интернет (загряват) но защо пък точно sony Samsung s4 mini също са много добри имах период когато се наложи да карам с s4-ката никакви забивания нищо а то това се иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама като започнете с такива изказвания без дори да се поинтересували малко в интернет за определената марка а да не говорим че и Iphone ги сглабят китайците :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сонито беше чудесен модел преди една година.

Сега пак е, но отстъпи мястото на Z2, Z3 и т.н.

Ползвал съм го преди година, а сега ползвам Mi4.

Освен с по-добрия дисплей (IPS LCD срещу TFT), 4-ката е с по-добър процесор ( 2,5 Ghz срещу 2,2 за Сони-то), доста по-малки и компактни размери, грамажа също е над 20 грама надолу в полза на 4-ката, 3ГБ РАМ срещу 2 за Сонито, предната камера на Xiaomi е 8 мегапиксела срещу 2 на Сони, а основната камера е в пъти по-добра на Ми4, нищо, че на Сони е с повече мегапиксели.

Повярвай ми, 4-ката работи в пъти по-бързо от Сони и около ден и половина - два ми държи батерията на интензивно ползване (колкото и да е относително това понятие).

Та към момента и цената на 4-ката 64 гиги е колкото на Сонито и това е още един плюс.

Най-добрия вариант е да видиш като усещане в ръката кой ще ти допадне и този фактор да не го пренебрегваш също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HIami MI4 мани ги тия китайски боклуци бе бате не че и Sony-то не са ама са по доказани ........

101% Съм сигурен, че телефон на Xiaomi си виждал само на картинка.

А и не е нормално да се сравнява мини/компакт със мноого добър флагман

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сонито беше чудесен модел преди една година.

Сега пак е, но отстъпи мястото на Z2, Z3 и т.н.

Ползвал съм го преди година, а сега ползвам Mi4.

Освен с по-добрия дисплей (IPS LCD срещу TFT), 4-ката е с по-добър процесор ( 2,5 Ghz срещу 2,2 за Сони-то), доста по-малки и компактни размери, грамажа също е над 20 грама надолу в полза на 4-ката, 3ГБ РАМ срещу 2 за Сонито, предната камера на Xiaomi е 8 мегапиксела срещу 2 на Сони, а основната камера е в пъти по-добра на Ми4, нищо, че на Сони е с повече мегапиксели.

Повярвай ми, 4-ката работи в пъти по-бързо от Сони и около ден и половина - два ми държи батерията на интензивно ползване (колкото и да е относително това понятие).

Та към момента и цената на 4-ката 64 гиги е колкото на Сонито и това е още един плюс.

Най-добрия вариант е да видиш като усещане в ръката кой ще ти допадне и този фактор да не го пренебрегваш също.

Винаги си имал отлични коментари за телефоните.  Това е заради факта, че си ползвал доста модели. Интересното е друго! Как някой, който даже на картинка не е виждал телефона , си позволява да коментира и то модели в най големия ценови клас! Дядо Митю от Самоводене казва така: " Хубава работа, ама лапешка!"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за Сонито, предната камера на Xiaomi е 8 мегапиксела срещу 2 на Сони, а основната камера е в пъти по-добра на Ми4, нищо, че на Сони е с повече мегапиксели.

За сонито момче мога да ти кажа че камерата му е 100 пъти по добра от този боклук в момента който описваш.Едно че Сони-то са с Carl Zeiss въпреки и да не го пише другото е че мегапикселите нямат чак такова голямо значение.

Винаги си имал отлични коментари за телефоните.  Това е заради факта, че си ползвал доста модели. Интересното е друго! Как някой, който даже на картинка не е виждал телефона , си позволява да коментира и то модели в най големия ценови клас! Дядо Митю от Самоводене казва така: " Хубава работа, ама лапешка!"

Интересното е друго! Как човек които незнае какво съм видял и ползвал си позволява да коментира по мой адрес че само на картинка съм виждал този телефон??? Каква лапешка работа бе мангал този телефон съм го разглеждал и не ми направи никакво впечатление освен че е марка която за пръв път видях затова ми бе и интересно да го видя , като незнаеш по добре недей коментирай аз на тебе и преди съм ти го казвал че си човек който обича ейтака да си ги говори и му знае много устата.Не ми говори изобщо пък ти за ценови клас.В момента този Xiaomi сигурно го знаем само тези от форума и китайците, в големият пазар този телефон никой не го знае Алкателите които наскоро почнаха да се развиват станаха къде по известни Huawei също до момента Samsung LG Iphone са най-добрите марки в света въпреки че и Sony-то не са за там.Iphone са боклуци ама то неможе само 1 човек да мисли така затова са и на първите места в пазарите особено 6-ците.

П.С В момента всеки си хваля боклука накрая незнам кой боклук ще изкарате най-добрият сигурно онзи Asus с Intel, темата е безполезна щом автора вече неможе да прецени какво да си купи по добре да си купува Нокиа 1100.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сонито момче мога да ти кажа че камерата му е 100 пъти по добра от този боклук в момента който описваш.Едно че Сони-то са с Carl Zeiss въпреки и да не го пише другото е че мегапикселите нямат чак такова голямо значение.

Интересното е друго! Как човек които незнае какво съм видял и ползвал си позволява да коментира по мой адрес че само на картинка съм виждал този телефон??? Каква лапешка работа бе мангал този телефон съм го разглеждал и не ми направи никакво впечатление освен че е марка която за пръв път видях затова ми бе и интересно да го видя , като незнаеш по добре недей коментирай аз на тебе и преди съм ти го казвал че си човек който обича ейтака да си ги говори и му знае много устата.Не ми говори изобщо пък ти за ценови клас.В момента този Xiaomi сигурно го знаем само тези от форума и китайците, в големият пазар този телефон никой не го знае Алкателите които наскоро почнаха да се развиват станаха къде по известни Huawei също до момента Samsung LG Iphone са най-добрите марки в света въпреки че и Sony-то не са за там.Iphone са боклуци ама то неможе само 1 човек да мисли така затова са и на първите места в пазарите особено 6-ците.

П.С В момента всеки си хваля боклука накрая незнам кой боклук ще изкарате най-добрият сигурно онзи Asus с Intel, темата е безполезна щом автора вече неможе да прецени какво да си купи по добре да си купува Нокиа 1100.

Само по-кротко с обидите и тона към останалите хора наоколо - иначе си коментирай и давай мнения колкото ти душа иска.

То затова е форум и пишат много хора, които имат различни мнения, а търсещия съвет в крайна сметка сам ще си прецени какво ще вземе.

Въпроса е тези мнения да са обосновани, а не метнати ей така колкото да не е без хич.

Забележи в колко теми не се обаждам, но това е защото си позволявам да съветвам само за модели, които съм ползвал, а ти говориш за модел, който си разцъкал.

Разликата е съществена и един апарат на разцъкване за 10 минути не може да ти покаже реално как работи, как е оптимизиран хардуера спрямо софтуера, камерата и процесора как се справят в бойни условия - тоест като седнеш да снимаш 50-60 снимки на купон или докато си на почивка и ей такива простички неща.

Затова и никъде не съм написал, че Сони е лош апарат, а говоря за качествата му спрямо другия модел и за момента е съвсем нормално Xiaomi да взима превес, защото е съвсем нов модел, софтуера му е на светлинни години оптимизиран от този на чиситя андроид на Сонито и е флагман.

Да не говорим, че Сонито като нов струваше 1200 лева като го пуснаха точно преди година, а Mi4 стъпва на около 750 лева 64 гигабайтовата версия, което също е огромен плюс.

Както и да е.

Камерите можем да им направим реален тест Сони срещу Xiaomi стига да си от София и да имаш апарата.

Едно такова ревю ще бъде от полза на хората и ще покаже реално кой апарат в какво е добър.

пп. Преди месец официално си излезе световна статистика, че Xiaomi вече са на пето място в света по продажби на телефони.

Сам си прецени дали определението ти "боклук" е на мястото си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само по-кротко с обидите и тона към останалите хора наоколо - иначе си коментирай и давай мнения колкото ти душа иска.

То затова е форум и пишат много хора, които имат различни мнения, а търсещия съвет в крайна сметка сам ще си прецени какво ще вземе.

Въпроса е тези мнения да са обосновани, а не метнати ей така колкото да не е без хич.

Забележи в колко теми не се обаждам, но това е защото си позволявам да съветвам само за модели, които съм ползвал, а ти говориш за модел, който си разцъкал.

Разликата е съществена и един апарат на разцъкване за 10 минути не може да ти покаже реално как работи, как е оптимизиран хардуера спрямо софтуера, камерата и процесора как се справят в бойни условия - тоест като седнеш да снимаш 50-60 снимки на купон или докато си на почивка и ей такива простички неща.

Затова и никъде не съм написал, че Сони е лош апарат, а говоря за качествата му спрямо другия модел и за момента е съвсем нормално Xiaomi да взима превес, защото е съвсем нов модел, софтуера му е на светлинни години оптимизиран от този на чиситя андроид на Сонито и е флагман.

Да не говорим, че Сонито като нов струваше 1200 лева като го пуснаха точно преди година, а Mi4 стъпва на около 750 лева 64 гигабайтовата версия, което също е огромен плюс.

Както и да е.

Камерите можем да им направим реален тест Сони срещу Xiaomi стига да си от София и да имаш апарата.

Едно такова ревю ще бъде от полза на хората и ще покаже реално кой апарат в какво е добър.

пп. Преди месец официално си излезе световна статистика, че Xiaomi вече са на пето място в света по продажби на телефони.

Сам си прецени дали определението ти "боклук" е на мястото си.

Добре щом е на 5-то място в световната стастика защо всеки втори тук казва че това е най-добрият телефон ? То така може да подведат автора ако не ти е проблем би ли ми пратил тази статистика не че не ти вярвам за друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва, че е по-добър от трите модела, за които е търсено сравнение и съвет, а не, че е най-добрия телефон.

Четеш отгоре, отгоре и от това идват недоразуменията после.

Не съм видял някой да е написал, че е по-добър от iPhone 5 и 5S, LG G3, Samsung S5 и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване