Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за видео карта AMD Sapphire 5450 HD

kpac95

Препоръчан отговор

Здравейте,тъй като не си падам много по хардуера реших,че вие може да ми помогнете.Проблемът е следния,в момента компа ми е с вградена видео карта "Intel HD Family" а искам да си взема AMD Radeon-а и искам да ми кажете дали ще пасне на дъното ми,ето и снимка към него http://postimg.org/image/52p5c5czf/   Ето и информация за видео картата

http://graphics-cards.findthebest.com/l/64/ATI-Radeon-HD-5450

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата която си харесал е стара и бавна , може би трябва да споделиш какво очакваш от нея.

Не очаквам кой знае колко,ползвам я за по-стари игри главно в момента играя цс 1.6 но на интелската карта fps-to(framerate) ми пада от 100 до 40 което го прави измъчващо за игране като имаме на предвид,че играта е фирст персон шутър не ми допада т'ва fps.Иначе може и да тествам нещо по-новичко на нея но не претендирам кой знае какви очаквания.Онзи ден щом с тази карта,двуядрен процесор 2.4гхз и 2гб рам (ддр3-ки) поркарах Battlefield 3,върви с около 30 - 40 фпс което е малко странно,защото цс-а е доста по-стара,но имайки предвид може да не е опитимизирана за такива карти , не знам просто искам мнение дали ще пасне на дъното ми.Благодря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преполагам я вземаш на старо, за пренебрежима сума. Ако можеш уговори се с продавача за евентуална проба, ако не ти харесва я върни и го почерпи бира с картофки за търпението :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преполагам я вземаш на старо, за пренебрежима сума. Ако можеш уговори се с продавача за евентуална проба, ако не ти харесва я върни и го почерпи бира с картофки за търпението :)

Не,не нова е с онлайн поръчка ще я взимам и аз се чудих , ако искаш да пратя линк да я погледнеш?Само ми кажи дали ще пасне все пак :Д

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова...от преди 3 поколения. Напишете си останалите компоненти и бюджет за видеокарта, който желаете да похарчите, за да видим какво може да се предложи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова...от преди 3 поколения. Напишете си останалите компоненти и бюджет за видеокарта, който желаете да похарчите, за да видим какво може да се предложи.

Не човече вие явно не четете.Казах че е нова в смисъл че не е ползвана,не ме интересува от колко поколения е просто искам да знам дали ще ми пасне на дъното

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не човече вие явно не четете.Казах че е нова в смисъл че не е ползвана,не ме интересува от колко поколения е просто искам да знам дали ще ми пасне на дъното

Тя ще пасне тази карта, ама като едното нищо може да е по-бавна от вградената в процесора. Желаете да се помогне или да се набутате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя ще пасне тази карта, ама като едното нищо може да е по-бавна от вградената в процесора. Желаете да се помогне или да се набутате?

Човек,моля те не ми сравнявай АМД с Интел от към видео карти,благодря за ифото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хуваво, вземете си видеокарта подходяща за офис конфигурация, с давност от 3 поколения. Вече на въпроса за пасването е отговорено и темата приключена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хуваво, вземете си видеокарта подходяща за офис конфигурация, с давност от 3 поколения. Вече на въпроса за пасването е отговорено и темата приключена

Така като те гледам,колко ги разбираш не знам просто как си стигнал този ранк,както и да е Да живеят разбирачите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Практически всички вградени видео контролери от последните 2-3 години и в Интелските процесори и в APU процесорите на АМД са по-бързи от картата с която желаете да се набутате, но избора си е ваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Практически всички вградени видео контролери от последните 2-3 години и в Интелските процесори и в APU процесорите на АМД са по-бързи от картата с която желаете да се набутате, но избора си е ваш.

Гледах и тестове на картата и сравнения м-у двете карти не можеш да сравниш дадената от мен информация (Интелската карта) със тази която искам да закупя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах и тестове на картата и сравнения м-у двете карти не можеш да сравниш дадената от мен информация (Интелската карта) със тази която искам да закупя.

Дадената информация не показва модела на процесора Ви и нищо не знаем за това с какво вградено видео разполагате. Явно вие също не знаете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По добре ако е нещо от Low End картите вземи ето тази

18477-47x47.jpg SAPPHIRE 1024M HD6450 DDR III HDMI PCI-E /BULK/  76,74 лв

Със поне 15 лева отгоре е но получаваш доста по голяма производителност не прави грешката да вземеш HD 5450 

Ето и сравнение

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-6450-vs-Radeon-HD-5450

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега :)

и аз съм с тази графична карта

ако питаш мен за нормален цс 1.6 ще ти стигне ( аз играя Counter-Strike 1.6 Professional Edition v2.0 и съм доволен )

но за по новите игри немога да кажа нещо, тъй като съм с Пентиум Д 

иначе има лист които пише с които игри е съвместима картата :

http://dox.bg/files/dw?a=61cf515967 ето линк за документа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По добре ако е нещо от Low End картите вземи ето тази

18477-47x47.jpg SAPPHIRE 1024M HD6450 DDR III HDMI PCI-E /BULK/  76,74 лв

Със поне 15 лева отгоре е но получаваш доста по голяма производителност не прави грешката да вземеш HD 5450 

Ето и сравнение

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-6450-vs-Radeon-HD-5450

Благодаря за инфото но не мислите ли,че тази като за 10лв отгоре ще е по-добра

http://www.emag.bg/video-karta-gainward-nvidia-geforce-gt-630-2048mb-ddr3-64bit-hdmi-dvi-vga-426018336-2630/pd/EMKPKBBBM/

Двоумя се тъй като знам,че 64 битовите игри не са кой знае колко добри за гейминг,ще пасне ли и мислите ли,че ще върши добра работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

64 битовите са слаби  не стават за новите игри от например 2008-2010 година и насам

по добре 128 битова карта ако искаш гейминг

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

64 битовите са слаби  не стават за новите игри от например 2008-2010 година и насам

по добре 128 битова карта ако искаш гейминг

Да,аз вече си харесах R7 240 благодаря на всички за инфото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване