Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 9 - завесата се повдига

DarkEdge

Препоръчан отговор

На немските ресурси Computer Base и WinFuture се е удало да се сдобият с няколко снимки с различни особености на "технологогичната предварителна версия" на Windows 9, известна под кодовото име Threshold. Публикуваните от източниците снимки на предварителната версия на Windows 9, чието излизане се очаква в края на този или началото на следващия месец, дават по-близък поглед към новото меню "Старт" и някои промени в панела със задачите.

Снимки и допълнителна информация зад изображението по-долу.

1410455918_2014-09-11_201703.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.8 Не са желателни безсъдържателните мнения ("Хахахахахахаха", "Жестоко е!", "Много яко", "Харесва ми!", емотиконки и т.н.) и теми. Нека подобни мнения бъдат придружавани с обосновка.

2.17 Желателно е да се въздържате от обширни цитати на друг език, освен българския. Ако смятате, че информацията, съдържаща се в чуждоезичен цитат е ценна за потребителите на форума, добре е да го преведете.

Много некоректна тема... Не говорим за коментар, за тема все пак.

Едно заглавие, гол линк, към сайт на руски език...

Моля да се редактира първият пост със кратко описание на темата, написано на български език!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много си ми харесва, ако щете вярвайте във Windows 8.1 използвам само метро приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи не използваш серизно компютъра си...

На мен пък много си ми харесва, ако щете вярвайте във Windows 8.1 използвам само метро приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично политиката на Microsoft взе все повече и повече да не ми харесва.

1.  Метро интерфейса на Windows 8/8.1 не допадна на много потребители, но лично аз го намирам и продължавам да го намирам за много по-удобен от този на предходните версии, стига да му свикне човек. В момента, сядайки зад компютър с 7 или XP се чувствам много некомфортно.

Тук се чудя това: Защо вместо да "изплюват" нова ОС на всеки 2 години  не поддържат паралелно 7 и 8/8.1 за период от 5 или 10 години. Така доволните потребители от 7 и 8/8.1 ще си останат доволни. След това ще създадът чисто нов продукт на базата на 10-годишното им наблюдение върху 7/8/8.1. Но не! Те решиха, че сливайки два различни интерфейса в един ще им реши проблема. Е мога да им кажа, че грешат много. Не знам какво мислят колегите, но лично аз не бих си сложил хибрид между 7 и 8. Първо, че е грозно и второ, че е неудобно.

Или и те гладни станаха или Linux найстина ги застрашава, та се чудят как по-бързо да оправят кашата, която сами си забъркаха.

Радвам се че поддръжката на 8.1 ще продължи още 3-4 години. Надявам се за този период Linux найстина да напредне много или пък Windows 10 и 11 да бъдат найстина иновативни и направени за потребителя, така че да му доставя удоволствие от работата ( ама едва ли )! .. Та надявам се Linux да напредне, за да може, ако след края на 8.1,  Windows  10, 11 не ми допаднат да се присединия към пингвинчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи не използваш серизно компютъра си...

Да и това ми харесва ! За всяко нещо си има приложение, което е оптимизирано за мобилна ОС ( както Android ) и на компютъра ми използва много по- малко ресурси отколкото да използвам бавния,тежък и неоптимизиран браузър. Като използвам тези приложения в Windows 8.1 получавам синхронизация със всичките ми устройства вкъщи, дори ми е много по- лесно да споделям снимки, видео клипове и файлове с Android. Всичко е направено толкова просто, но явно тези които оплюват Windows 8.1 не могат да се възползват от тези неща поради доста причини. Дори мога от Android да управлявам Windows 8.1 само с инсталирането на едно приложение създадено от Microsoft - Microsoft Remote Desktop и още много куп глезотиики :-)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че бързате да оплювате Windows 9. Изчакайте го да излезе и да имаме цифри за сравнение ,и тогава ще решим дали е добър ,или не е. Колкото до това как изглежда ,има сума ти начини да настроите изгледа на софтуера. Важното е ,че подредбата е удобна ,както за стандартна експлоатация ,така и за работа чрез тъчскрийн. 

http://news.laptop.bg/revyuta/windows-8-sreshtu-windows-7-sravnenie-s-nad-20-testa/

Както виждате между 7 и 8 значителна разлика няма. Да се надяваме ,че при 9-ката ще са се постарали повече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че бързате да оплювате Windows 9.

Сами казахте още в самото начало - "леко повдигане на завесата" 

Нека се появят демо версиите и официалните beta, пък тогава да коментираме! 

Ние потребителите се нуждаем от нещо ново, а дали 9-ката ще е такова ????

Аз не одобрявам "шарения" за сметка на системни ресурси и "тегава работа"

За мен лично, добро ще да е това като пр.:

- Простотата на ХР

- По малкото шарения, като при Vista

- Подобренията на 7, 8

- Това Метро обаче .............

Както виждате между 7 и 8 значителна разлика няма. Да се надяваме ,че при 9-ката ще са се постарали повече. 

А, има!

8 е по - проблемна и има по високи минимални системни изисквания!

Предполагам че за в бъдеще на никого няма да му се дават пари за многоядрени скъпи машини харчещи по близо 1000W, че да си качи ОС пълна с куп визуални ефекти, ненужни опции и функционалност близка до тези на Vista и 7win

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне да излизаше нещо ново, ми те отново окрадоха KDE, "новият" старт бутон е Homerun 1:1, и за да няма нещо неясно стандартният старт бутон на М$ е изключително грозило, което само те могат да издялкат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До 2020 ще карам на старата им 7-ма и тогава ако не са фалирали   може и да пробвам за 3 дена актуалната им версия :) Да не говорим ,че след 6 години дяла на линукс  дистрибуциите ще е поне 10% при десктопите и реално няма да има смисъл  за домашен потребител да ползва  бозата от Редмънт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване