Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Размишления по нова конфигурация

Препоръчан отговор

Омръзва ми windows-ът да се обновява по 100 часа, Linux-ът като правих upgrade на дистрибуцията отново отне адски много време. Какви са тези изисквания, просто не мога да разбера. Наистина windows-ът е 64 битов по моя грешка и бързане да имам windows, но защо обновяването на Linux-ът стана толкова мудно и бавно не мога да проумея.Intel Celeron E3300 @ 2.50GHz 2,00GB Dual-Channel DDR2 @ 332MHz (5-5-5-15) SATA диск с 64MB cache.

Ако затрия операционните и кача една 7-ца 32 бита дали ще се промени видимо бъроздействието?! Дъното ми подържа до windows7.

Ползвам машината си за съвсем нормални неща - интернет,музичка,видео а картата взех за да играя StarCraft2, който пуснах може би само веднъж и това беше. Интересува ме някаква конфигурация, с която нещата да са сравнително бързички, а не като сега.

Уж се спрях на 

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=563207

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=563202 Върви ли охлаждане към това или трябва да поръчвам допълнително?

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=561269

Харда мисля да си го оставя. Захранването би трябвало да е Fortron-ско 500W, но вече е късно и ме мързи да разглабям...

Какво мислите?!

Моля недейте да питате за бюджет. Идеята е да се свърши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора си има охлаждане. Обаче производителността на процесора не е много добра :D Кажи с каква видео карта си ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава няма смисъл от шибаното APU. По-добре това : 

ASRock H81M-DGS Haswell Celeron G1840

156,96лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема сигурно е бавният диск. Машината е просто морално остаряла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 GB памет са твърде малко за Windows 7  64 бит. Преди време като бях с подобна конфигурация, Windows 7  бе доста бавен с 2 GB DDR2. Затова ползвах само 32 битов. А защо се обновява бавно...ами защото вероятно ъпдейтите са големи. Ако ползваш Windows 7  някаква стара дистрибуция, напълно логично е няколко часа да теглиш и след това да инсталираш обновленията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема сигурно е бавният диск. Машината е просто морално остаряла.

Сега загледах инфо за харда и виждам, че явно работи на 3 вместо на 6Gb/s. Може наистина да помисля за ново дъно и професор. Но картата мисля да я шиткам може би.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че дъното поддържа само SATA 2,  как искаш да работи харда? Но това е без значение, защото и SATA 2  интерфейса е достатъчен за SATA 3 HDD. Струва ми се, че не може да обясниш какво точно става и какво не ти харесва. 2 GB DDR2  са напълно недостатъчни за Windows7 64 бит.. Само тук имаш голямо забавяне. Отделно аз не съм срещал ъпдейти напоследък, които да са се инсталирали при мен за по-малко от 3-4 часа след преинсталация на Windows. Ами то само тегленето на 120 ъпдейта може да отнеме час и нагоре. Да не говорим после какво става при инсталиране на всичко това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване