Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Saphire

facebook профил под чуждо влияние

Препоръчан отговор

Здравейте на всички във форума.

Не знаех къде точно да попитам затова пиша тук, ако темата не е за тук моля ви да я преместите.

Питането ми е следното наскоро разбрах, че бившия ми мъж е влязъл в моя фейсбук профил посредством някакъв хакер, който е кандисал да направи подобно нещо.

Прочел е цялата ми кореспонденция включително всички лични и служебни неща. Като се опасявам, че е писал и се е обаждал на колеги и ми е прецакал отношенията и с тях освен с приятели.

Моля ви от сърце ако някой знае как да го махна от профила си и да съм сигурна, че никой друг не влиза и не го ползва да сподели как.

Само да уточня , че съм попрочела повечето неща, но не съм убедена дали само смяната на паролата ще свърши работа. С Mac OSX съм и ще помоля за step by step специално за тази система. 

Наистина ми е съсипал контакти с клиенти и хора, с които работя и трябва да си изграждам всичко наново, но участвам и в групи затворени абе много е сложно.

Много благодаря на всички, които ще се отзоват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

1. Естествено - смяна на парола!

2. Аз ползвам "2-ри слой защита" - ако от не оторизиран от мен компютър се влезне в профила, получавам e-mail, а самият влезнал се приканва да "запази" този компютър в профила, като му зададе "име". Най-просто казано - получаваш на посоченият e-mail съобщение, че е влизано от друг компютър, който ти не ползваш.

Но задължително смени паролата и я направи възможно най-сложна.

По принцип, повечето хора, си мислят, че хакерството е натискане на 2-3 бутона... Не, не е така. За да влезне толкова лесно, то мъжа ти е предоставил на въпросния пишман хакер някакви данни за твоя парола.

Измисли парола, която да съдържа малка и главна буква, цифра и символ и да е поне 8 знака. Да видим тогава как ще я "разбие" като е такъв "хакер". Не ползвай имена, адреси, нито нищо. Пример: S1rene#12". Ей така ми хрумна. Искам да видя как ще я разбие без физически достъп до компютъра. Ама не използвай същата, измисли си нещо завъртяно самата ти!!!

Провери за така наречените Keylogar-и, програми записващи натиснатите клавиши. Ако имаш инсталирана такава програма от преди, то той може да получи достъп до паролите ти.

Сменяй паролата на 1-2 седмици, не само тук, ами на по-важните ти акаунти, като пощата и други. Това е достатъчна защита.

За разбиване на парола с така наречената "брутална сила", за парола с 12 символа, която е с цифри, главни и малки букви и специални знаци като №, @, #, % и т.н., то трябва "таблица", която е около няколко гигабайта и изчислителна мощност, колкото малък суперкомпютър. За нормален компютър подобна задача би отнела месеци... Сменяйки паролата на седмица-две, то шанса да я разбият с тази "брутална сила" клони към абсолютна нула. (освен ако няма достъп до твоят компютър!)

Няма идеална защита, няма 100% сигурност, но поне може сами да се погрижим за една относителна такава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
quickJO 

Мерси много сменила съм паролата с дълга и символи има, но трудно я помня :( А това със сменянето на всеки 2 седмици направо не знам как ще го направя едва ще запомня паролата и трябва да я сменя :(

Благодаря много ще се възползвам от съветите и ще направя всичко необходимо за да защитя профила си от набези

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO

Мерси много сменила съм паролата с дълга и символи има, но трудно я помня :( А това със сменянето на всеки 2 седмици направо не знам как ще го направя едва ще запомня паролата и трябва да я сменя :(

Благодаря много ще се възползвам от съветите и ще направя всичко необходимо за да защитя профила си от набези

За генериране и помнене на пароли ползвам KeePass - ето една парола IJ\_s_flQzX8y|_UE%5&=|9CsV - главни и малки букви, цифри и специални символи. За почти всяко нещо - различна парола. Файла с паролите е криптиран и си го пазя отделно, на флашка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO 

За по-лесно помнене се ползват разни похвати. Горният пример гласи "Сирене №12"

Да кажем, че си мислиш за парола от рода на "Афродита90", лесно се помни, нали?

Нека я променим със рзни сложни смиволи, но също толкова лесно помнеща се...

Afrodit@90

Ето ти главна буква и малки такива, цифри и специален символ.

Главна буква - A

малките естествено са - frodit

Специален символ, който визуално напомня буквата "a" - @

И цифрите - 90

афродита90 - Afrodit@90

Лесно се помни, труден за налучване, труден за разбиване :)

А е 10 символа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така - напишете "Парола", но като гледате буквите на кирилица при включена латиница - "Md,f.d"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така - напишете "Парола", но като гледате буквите на кирилица при включена латиница - "Md,f.d"

Ако ползва БДС кирилица ;) А не фонетична кирилица :)

Паролата е въпрос на личен избор да е едновременно лесна за помнене и достатъчно сложна :)

Иначе в час по информатика точно ни говореха как "parola" била най-трудната за отгатване парола... Видях един приятел как се впечатли от това. След 2 дни му бях в пощата точно въвеждайки парола а"parola". Естествено беше на майтап и без лоши намерения. На другия ден му върнах достъпа.

Но само за пример :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO 

За целта се ползва мениджър на пароли , свалете и гледайте клипа Видео ръководство за работа с KeePassX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички във форума.

Не знаех къде точно да попитам затова пиша тук, ако темата не е за тук моля ви да я преместите.

Питането ми е следното наскоро разбрах, че бившия ми мъж е влязъл в моя фейсбук профил посредством някакъв хакер, който е кандисал да направи подобно нещо.

Прочел е цялата ми кореспонденция включително всички лични и служебни неща. Като се опасявам, че е писал и се е обаждал на колеги и ми е прецакал отношенията и с тях освен с приятели.

Моля ви от сърце ако някой знае как да го махна от профила си и да съм сигурна, че никой друг не влиза и не го ползва да сподели как.

Само да уточня , че съм попрочела повечето неща, но не съм убедена дали само смяната на паролата ще свърши работа. С Mac OSX съм и ще помоля за step by step специално за тази система. 

Наистина ми е съсипал контакти с клиенти и хора, с които работя и трябва да си изграждам всичко наново, но участвам и в групи затворени абе много е сложно.

Много благодаря на всички, които ще се отзоват.

каквото и да правиш той може да блокира профила ти. след неуспешно пробване да влезе много пъти в профила ти с грешна парола, профила бива блокиран. ти естествено може да го разблокираш, но той пак може да го блокира по същия начин... а това да пише от твоя профила, значи че ти знае паролата, радвай се че не ти е сменил паролата и не е пренасочил акаунта ти към друг мейл и gsm, щото тогава никога няма да си върнеш профила...

предните 2 поста са много сигурен начин да си блокираш сама профика като не си уцелиш паролата.

лесен начин да направиш запомняща се непробиваема парола е примерно измисляш изречение и в думите вземаш примерно първите и вторите букви (или по друг алгоритъм) + цифри 0 и 1, които съответно заменят латинските o i, a # заменя n (n). Никога не справи глупостта да слагаш парола на кирилица..

пример:

Отивам на магазина за вафли:

otivam na magazina za vafli:

0t1#ama1zava1

за по сложно може всяла втора буква от думите в изречението да я напишеш главна:

0T1#AmA1zAvA1

честата смяна на паролата води до чудене коя парола е актуалната и до блокиране на профила ако не се уцели n пъти...

лично аз съм на мнението, че фейсбоклук не трябва да се ползва за важни неща и контакти - има си други начини - телефон или скайп...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато и парола да сложиш, пък била и 100 символа,ако нямаш обща компютърна култура пак може да те хакнат.Разбира се не те съветвам да не сменяш паролата - напротив послушай горните съвети KeePassX е добро решение.Аз даже бих сменил и мейла с нов, който не го знае никой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
quickJO е дал добър набор от стъпки, бих добавил само да използвате Login Notifications: при него получавате известие всеки път, когато някой се опита да влезе в профила Ви от непознато за системата устройство. Пълна защита на профила няма, но силна парола в комбинация с включени известия за неоторизирано влизане биха свършили доста прилична работа, освен ако наетия "хакер" не е наистина навътре в нещата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Facebook официално потвърдиха, че няма да ъпдейтват популярните си мобилни приложения за платформата Windows Phone. Според информацията поддръжката за Messenger, Instagram и WhatsApp спира на 30 април. По този начин собствениците на смартфони с Windows Phone ще трябва да използват браузъра, за да се логнат в своите профили. Това ще се превърне в поредната причина да спрете да използвате платформата и да потърсите алтернативни решения, като Аndroid и iOS.
      Мобилните приложения на Facebook досега оглавяваха класацията за най-популярни безплатни заглавия в Microsoft Store, съобщава WindowsCentral. Въпреки това няма официална информация колко точно хора са ги инсталирали на своите устройства. Тук е момента да споменем, че компанията спря да предоставя ъпдейти за Windows Mobile още в края на миналата година. В контекста на това не е изненадващо, че Facebook спират поддръжката за мобилните си приложения за платформата.

Другите водещи разработчици също вече започнаха да изтеглят своите заглавия от онлайн магазина на платформата. Със сигурност, дори и малкото хора, които все още имат устройства с Windows Mobile скоро ще преминат към конкурентните операционни системи. Неуспехът на платформата е поредното доказателство, колко силни са позициите на Android и iOS сред потребителите и как баланса на този двуполюсен модел едва ли ще бъде променен скоро.

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден и за много години !!! Имам запитване относно Facebook което забелязвам от скоро се случва и мисля,че е странно,защото преди никога не съм получавал това От 1 2 седмици забелязвам когато цъкна на графата Настройки -> Сигурност и Влизане -> See Recent Emails From Facebook -> ми показва ето тези работи всяко е с различна дата и час (естествено,че няма да копирам целия текст с датата и часа и останалите)
      Email subject
      влезте във Facebook с едно щракване
      А когато вляза в пощата ми има писма с следното :
      we noticed you're having trouble logging into your account. if you need help, click the button below and we'll log you in. log in with one click why did you receive this email? there was an unsuccessful login attempt on your account.
      А сега въпроса ? Трябва ли да се притеснявам излишно да си набивам някъв филм,че някой се опитва да ми разбере паролата и да влезе в Facebook-a или просто това е някъв от поредните им бъгове ? Сигурен съм,че все ще има някой който да е получавал такива писма или ако не той някой техен роднина/приятел и т. н. и да знае нещо по въпроса ? Мерси за отделеното време и лек ден

• от HackerX
      Здравейте!
      Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.
      При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

• от Angel Danailov
      Здравейте,от известно време имам проблем с хронологията на новините във фейсбук! Преди като дам на опцията "най нови" и ми излизаха подредени по минути и часове назад новините от приятели, страници и групи които следвам а сега излизат разбъркано и също нецяло съдържанието много новини изпускам и това е от около месец! Какво се случва аз нищо не съм правил по настройките?
    • от Гергана Спасова
      Здравейте. Проблемът ми е следния: Бях излязла от профила си във Фейсбук и когато опитах да вляза отново ми поиска потвърждаване на самоличността. Изпратиха ми 6-цифрен като СМС, който трябваше да въведа. Въведох го и пак не можах да вляза. Просто полето с кода се изчисти и  все едно не съм въвеждала нищо. Поисках нов код, но след това вече не ми изпратиха такъв и така вече 4,5 часа. На някой случвало ли му се е и какво мога да направя, за да вляза в профила си?
      П.С: Пробвах да сменя паролата си- получава се, но отново ми искат код за защита, който всъщност не ми изпращат.

• Дарение

• Добави ново...