Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слаб интернет с Wi-Fi антена.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Искам да споделя един странен проблем с Вас, който ми се случи преди няколко дни. Живея в къща на втория етаж брат ми живее на първия. На първият етаж при брат ми се намира маршрутизатора на Вива*** (извинявам се ако правя не регламентирана реклама), та този маршрутизатор има и wi-fi излъчване. Аз винаги съм ползвал китайски wi-fi антенки с, които ловя нета от първия етаж, и винаги съм бил много доволен, защото какъвто е нета на първия такъв е и на втория етаж. Преди няколко дни си взех тази антенка. Самото инсталиране на драйвърите беше, когато включих юсб кабела в компютъра и сама си иснталира драйвъра и програмата за прикачане към мрежите, но проблема се състои в това, че оставих компютъра цяла нощ включен и когато станах сутринта интернета беше много слаб (няма вкл. торент програми нито на компа на първия етаж, нито на моя комп) и немога и немога да разбера, защо това се получи и не се оправя вече 3-ти ден.Ето и доказателството за това - снимка1 и снимка2 мрежата Leito7 и AVTOMIVKATA са мои, когато още сложих антената на компа всичко беше на 100%, а сега едва 50 имам на Leito7.... Ще съм ви благодарен, ако може да решим този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно се дължи на лоша изработка - прекъснати или зле запоени  кабели, антена, писти по платката. Не може да очакваш от устройство Чайна мейд, сглобено в някое мазе, за 20-тина лева (гледам го в  един турски сайт - 32 лири) да е перфектно. Отвори, погледни дали всичко е както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Устройството на Виваком е модем, а не е рутер, макар че има и част от възможностите на рутера. Нормално е през 1 етаж да ти падне силата на сигнала. 

1. Сменете канала на излъчване на модема. 

2. Деинсталирайте и инсталирайте отново драйверите на антената.

Мой познат използва такъв модел антена и е доста доволен от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Устройството на Виваком е модем, а не е рутер, макар че има и част от възможностите на рутера. Нормално е през 1 етаж да ти падне силата на сигнала. 

1. Сменете канала на излъчване на модема. 

2. Деинсталирайте и инсталирайте отново драйверите на антената.

Мой познат използва такъв модел антена и е доста доволен от нея.

Не е падал досега даже и с 1 чертичка, каквито и антени да съм ползвам, хора с лаптопи, които са идвали в нас също са били с пълен обхват. Най-вероятно лоша изработка, защото за 25лв. какво да се очаква.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е падал досега даже и с 1 чертичка, каквито и антени да съм ползвам, хора с лаптопи, които са идвали в нас също са били с пълен обхват. Най-вероятно лоша изработка, защото за 25лв. какво да се очаква.....

Не е проблема в парите. Такива антени вървят горе долу в този ценови диапазон. Е очаква се да има и дефектни изработки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Искам да споделя един странен проблем с Вас, който ми се случи преди няколко дни. Живея в къща на втория етаж брат ми живее на първия. На първият етаж при брат ми се намира маршрутизатора на Вива*** (извинявам се ако правя не регламентирана реклама), та този маршрутизатор има и wi-fi излъчване. Аз винаги съм ползвал китайски wi-fi антенки с, които ловя нета от първия етаж, и винаги съм бил много доволен, защото какъвто е нета на първия такъв е и на втория етаж. Преди няколко дни си взех тази антенка. Самото инсталиране на драйвърите беше, когато включих юсб кабела в компютъра и сама си иснталира драйвъра и програмата за прикачане към мрежите, но проблема се състои в това, че оставих компютъра цяла нощ включен и когато станах сутринта интернета беше много слаб (няма вкл. торент програми нито на компа на първия етаж, нито на моя комп) и немога и немога да разбера, защо това се получи и не се оправя вече 3-ти ден.Ето и доказателството за това - снимка1 и снимка2 мрежата Leito7 и AVTOMIVKATA са мои, когато още сложих антената на компа всичко беше на 100%, а сега едва 50 имам на Leito7.... Ще съм ви благодарен, ако може да решим този проблем.

повечето антени пръскат хоризнтално покритие, ако искаш добър обхват слагаш втори рутер в режим на ap на втория етаж...

http://www.tp-linkru.com/article/?faqid=468

п.с. кабела си е Кабел...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недей гледа чертичките, не е толкова до тях въпроса. Замери си скоростта, и тогава вече прецени дали наистина е слаба връзката. Пък и ако искаш качество - забрави за тези китайски изпълнения, а най-добре втори маршрутизатор до втория етаж, или етернет кабел до машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недей гледа чертичките, не е толкова до тях въпроса. Замери си скоростта, и тогава вече прецени дали наистина е слаба връзката. Пък и ако искаш качество - забрави за тези китайски изпълнения, а най-добре втори маршрутизатор до втория етаж, или етернет кабел до машината.

Връзката ти криптирана ли е ако е пусната за свободен достъп може някой да се е закачил , или някой на първия етаж да е дърпал през ноща торенти и да сее претоварил рутера.Недей така с чертичките аз ползвам 740N като съм в хола пада на 2 черти и скоростта естествено пада рутера ми е до детската стая в коридора .Като сигнала е пълен скоростта е на макс 44mbps ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Връзката ти криптирана ли е ако е пусната за свободен достъп може някой да се е закачил , или някой на първия етаж да е дърпал през ноща торенти и да сее претоварил рутера.Недей така с чертичките аз ползвам 740N като съм в хола пада на 2 черти и скоростта естествено пада рутера ми е до детската стая в коридора .Като сигнала е пълен скоростта е на макс 44mbps ..

Криптирана е WPA2-PSK, не смятам, че някой е дърпал торенти, защото брат ми незнае как да си ги пуска.... Както и да е, ще реша проблема с кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Криптирана е WPA2-PSK, не смятам, че някой е дърпал торенти, защото брат ми незнае как да си ги пуска.... Както и да е, ще реша проблема с кабел.

Ще решиш проблема като си вземеш рутер с две антени препоръчвам ти TP LINK или D-LINK  рутерите ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

повечето антени пръскат хоризнтално покритие, ако искаш добър обхват слагаш втори рутер в режим на ap на втория етаж...

http://www.tp-linkru.com/article/?faqid=468

п.с. кабела си е Кабел...

По- правилно е да се каже - антените (ненасочените) излъчват напречно, а не надлъжно. Затова ак искаш по-добър сигнал на втория етаж - сложи си антената хоризонтално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване