Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможно ли е RAM паметта да се износи?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да купя RAM за компютъра си, която по-късно да изпозлвам в нова конфигурация, искам да ми кажете обаче дали RAM-та ще е по-бавна, когато я поставя на новото си PC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма износване, и няма да стане по-бавна. Една рам винаги си остава еднакво бърза. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но може да се повреди... я от токов удар, я от прегряване... но е много малък шанса като я купиш сега да е съвместима и с новия комп...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но може да се повреди... я от токов удар, я от прегряване... но е много малък шанса като я купиш сега да е съвместима и с новия комп...

От токов удар трудно, но автора ще се наложи да не я овърклоква за да не я прегрее (което и това е доста трудно). За съвместимостта е друг въпрос :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Износване само и единствено ако я вадиш и слагаш многократно от слота и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От токов удар трудно, но автора ще се наложи да не я овърклоква за да не я прегрее (което и това е доста трудно). За съвместимостта е друг въпрос :D

що даваш акъли като ти липсва опит, тя може да прегрее и от охлаждането на процесора, а не от клок, и съм виждал памети прецакани от токов удар... даже контактите на паметта остават по слотовете...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

що даваш акъли като ти липсва опит, тя може да прегрее и от охлаждането на процесора, а не от клок, и съм виждал памети прецакани от токов удар... даже контактите на паметта остават по слотовете...

http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-beast-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-1-65v-xmp-khx16c9t3k2-8x/pd/E5RRKBBBM/ На това съм се спрял, а новият ми компютър ще го поръчвам и сглобявам около 14 януари.

Може ли да ми кажете дали тази RAM ще пасне на този процесор, питам тук, защото съм куц в сферата на хардуера, извинете ми за тъпите въпроси.

Сегашен процесор и платка:

Процесор: DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)

Дънна платка: ASRock N68-S  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си виждал :) Със китайски захранвания може, ако машината е чиста и държи температури в границите на нормалното нищо няма да и стане на рам-та. 

http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-beast-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-1-65v-xmp-khx16c9t3k2-8x/pd/E5RRKBBBM/ На това съм се спрял, а новият ми компютър ще го поръчвам и сглобявам около 14 януари.

Може ли да ми кажете дали тази RAM ще пасне на този процесор, питам тук, защото съм куц в сферата на хардуера, извинете ми за тъпите въпроси.

Сегашен процесор и платка:

Процесор: DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)

Дънна платка: ASRock N68-S  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Тая рам ми се струва, че ще я ползваш за първи път около 14 януари :) За сегашната ти конфигурация ти трябва DDR2 RAM. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стария ми комп преживя токов удар и единственото повредено беше бушончето на захранването. Подмених го и тръгна без проблем. 100% захранването трябва да е боклук ,за да няма елементарна защита и да изгори целия комп. 

РАМ-та има ресурс ,какво всичко друго. Износва се ресурса ,намаляват работните часове. Някои материали стареят с времето и не само при работа. РАМта се износва с времето ,както всеки един ел компонент. Като изтече ресурса ,най-много да спре да функционира. Работните параметри не намаляват с времето. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване