Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не мога да избера смартфон

AGD

Препоръчан отговор

Колкото и да гледам и да сравнявам не мога да си избера. Винаги има някой да каже нещо много лошо и да ме разкандардиса за определен модел. Досега съм ползвал Самсунг  S3 и LG g nexus4, като по съм доволен от LG-то. Искам  да ми помогнете да избера между Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5, LG G3 / G2, или LG D838 G Pro 2. Хубавата камера с повече функции е за предпочитане ако има и слоу моушън още по-добре.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като препоръчвате някой модел защо не кажете и 2-3 аргумента към линка с модела?

В противен случай не помагате на автора, а още повече ще се увърти в гледане и четене.

Аз лично (изключвам моделите на Нокия 1020 и 1520, чиито камери са на върха) бих ги подредил в лична класация, защото съм ползвал всички изброени модели и също като теб държа на камерата:

1. Samsung S5

2. LG G3

3. Sony Z2

Последното LG не съм ползвал, а и не мисля след като е излязъл модела на Sony Z3 има смисъл да взимаш предния флагман Z2.

Камерата на самсунга за мен е с най-реалистични цветове, много добре се справя в движение и стабилизацията и е перфектна, има слоу моушън и не на последно място при слаба светлина също се справя най-добре от изброените.

Ако ще говорим за този клас апарати препоръчвам ти и iPhone 6, чиято камера ползвам няколко дни и е перфектна.

Мегапикселите не са и много, но за мен това лично не е проблем и не винаги повечего мегапиксели дават предимство на камерата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, като препоръчвате някой модел защо не кажете и 2-3 аргумента към линка с модела?

В противен случай не помагате на автора, а още повече ще се увърти в гледане и четене.

Аз лично (изключвам моделите на Нокия 1020 и 1520, чиито камери са на върха) бих ги подредил в лична класация, защото съм ползвал всички изброени модели и също като теб държа на камерата:

1. Samsung S5

2. LG G3

3. Sony Z2

Последното LG не съм ползвал, а и не мисля след като е излязъл модела на Sony Z3 има смисъл да взимаш предния флагман Z2.

Камерата на самсунга за мен е с най-реалистични цветове, много добре се справя в движение и стабилизацията и е перфектна, има слоу моушън и не на последно място при слаба светлина също се справя най-добре от изброените.

Ако ще говорим за този клас апарати препоръчвам ти и iPhone 6, чиято камера ползвам няколко дни и е перфектна.

Мегапикселите не са и много, но за мен това лично не е проблем и не винаги повечего мегапиксели дават предимство на камерата.

за iphon-а съм съгласен че камерата му е хубава но нека автора каже и бюджет защото мисля че не му се дават 2+ :P

П.П.Не съм ползвал iphon-a(и нямам намерение след като прочтеох тази статия)но съм гледал доста клипове в тубата и ревиута 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Хубавата камера с повече функции е за предпочитане ако има и слоу моушън още по-добре.  

В общия случай отговора е фотоапарат. Но все пак зависи какво вие разбирате под тези функции

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за iphon-а съм съгласен че камерата му е хубава но нека автора каже и бюджет защото мисля че не му се дават 2+ :P

П.П.Не съм ползвал iphon-a(и нямам намерение след като прочтеох тази статия)но съм гледал доста клипове в тубата и ревиута 

Извинявам се ако леко се отклонявам от темата.От Apple казаха, че ще се заменят огънатите 6-ци аз мисля, че е от по-големия досплей и всичко останало се криви, защото е по-тънко иначе както каза колегата @algor хвърли едно око нa Sony Z2 или Z3.За LG съм чувал лоши отзиви.Можеш да погледнеш iPhone 6 или 6+, но трябва да знаеш че цената им ще започне от 1700 двата модела са много добри,6+ има по-добра батерия.Поздрави

П.П Колега @niki292002 наблегни малко на правописа.Правиш елементарни грешки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако леко се отклонявам от темата.От Apple казаха, че ще се заменят огънатите 6-ци аз мисля, че е от по-големия досплей и всичко останало се криви, защото е по-тънко иначе както каза колегата @algor хвърли едно око нa Sony Z2 или Z3.За LG съм чувал лоши отзиви.Можеш да погледнеш iPhone 6 или 6+, но трябва да знаеш че цената им ще започне от 1700 двата модела са много добри,6+ има по-добра батерия.Поздрави

П.П Колега @niki292002 наблегни малко на правописа.Правиш елементарни грешки

Знам но не мързи да пиша грамотно тука (само във форумите) :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защото мисля че не му се дават 2+ :P

но трябва да знаеш че цената им ще започне от 1700  

Момчета, не бъркайте шлякания Продавалник с пазара.

В цяла Европа и в необятните САЩ можете да купите 6-цата с 16гб на цена в диапазона 1000-1300 лева.

Това, че 30 търгаша искат да станат милионери за един ден и продават апарат по над 2 000 лева в БГ не може да ви кара да съдите за пазара по тях.

А и е важно не по колко се предлага, а на какви цени стават реални сделки.

И в Самсунг С5 открих сериозен недостатък:

1907452_10204870767193529_15411830603149

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не бъркайте шлякания Продавалник с пазара.

В цяла Европа и в необятните САЩ можете да купите 6-цата с 16гб на цена в диапазона 1000-1300 лева.

Това, че 30 търгаша искат да станат милионери за един ден и продават апарат по над 2 000 лева в БГ не може да ви кара да съдите за пазара по тях.

А и е важно не по колко се предлага, а на какви цени стават реални сделки.

И в Самсунг С5 открих сериозен недостатък:

1907452_10204870767193529_15411830603149

е не с тая снимка ме разби

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е около 800 лв. и все повече клоня към Samsung S5 или Sony X Z2 гледах доста ревюта, краш тестове сравнения и какво ли не. Някъде бях чел, че Sony X Z2 не било надеждно при намокряне но сега не го откривам. Дали е вярно?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично камерата на Самсунга се справя по-добре от тази на Сони, но пък различни хора сме все пак и на някой може да му допада повече Сони.

В ръката кой от двата модела ти седи по-добре?

Кой го усещаш като твоя апарат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.За LG съм чувал лоши отзиви

кажи ни какви  лоши неща си чувал за G3, че така да информираш и нас, хора които си изкарват хляба с телефони ;)

1. Samsung S5

2. LG G3

3. Sony Z2

Подкрепям мнението ти за Нокиите, камерата на 1020 всепризната сред камерите на телефони, но аз лично предпочитам 1520 по други прични, та....мисля , че е несериозно да поставиш 5-цата пред Г3 .Камерите са съпоставими , мен лично на ЛГ по ми харесват, но там е въпрос на вкус. Батерията му държи в пъти повече, и като чета разно бенч тестове колко добре се справя Галаксито с издръжливост на батерията , чак ми става смешно. Днеска докато си пиехме кафето с приятел с С5-ца , 10-12 мин не може да си отключи телефона с неадекватен сензор за отпечатъци , ходи изми си ръцете какво ли не прави и не ще и не ще . Става въпрос за телефон на 1 месец купен в UK. 

Аз лично бих ги подредил така.

1. G3

2. Z3

3. M8

4. S5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф...

Преди десетина дни и аз тръгнах да избирам нов телефон, макар и с малко по-специфични изисквания. Който утре най-после пристига...

Та в темата споменах, че не искам да чуя за Samsung.

Защо:

1. Samsung e лидер по Bloatware (изследване отпреди около 9 месеца, но нещата едва ли са се променили кой знае колко. Още).

2. Samsung използва AMOLED-екрани във флагманите си. Едно че изкривяват и/или пренасищат цветовете, второ че органичните диоди остаряват по-бързо от останалите типове екрани;

3. Не се надявай на сервизна гаранционна поддръжка, освен при леки случаи или такава, поета от операторите. Мога да ти покажа и снимково доказателство на лични, за което си има причина. Гаранция до 5 изгорели пиксела няма. Корпусите се пукат, така че корпусът не се покрива от гаранцията. Виждал съм с очите си как Galaxy S III след ъпдейт става все едно потопен в мармалад. TouchWiz-а не можеш да го смениш с друг лаунчър - не позволява, или позволява до първия рестарт.

Плюсове: много сериозни хардуерни характеристики, добра камера, немалко функции, които липсват при останалите телефони - жестово управление, опции на камерата и т.н.

За Sony Xperia Z2: замалко да взема такъв, но се поразтърсих и... цък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението ти за Нокиите, камерата на 1020 всепризната сред камерите на телефони, но аз лично предпочитам 1520 по други прични, та....мисля , че е несериозно да поставиш 5-цата пред Г3 .Камерите са съпоставими , мен лично на ЛГ по ми харесват, но там е въпрос на вкус. Батерията му държи в пъти повече, и като чета разно бенч тестове колко добре се справя Галаксито с издръжливост на батерията , чак ми става смешно. Днеска докато си пиехме кафето с приятел с С5-ца , 10-12 мин не може да си отключи телефона с неадекватен сензор за отпечатъци , ходи изми си ръцете какво ли не прави и не ще и не ще . Става въпрос за телефон на 1 месец купен в UK. 

Аз лично бих ги подредил така.

1. G3

2. Z3

3. M8

4. S5

Колега, тук сме се събрали да изказваме свои мнения, а в същото време ти не признаваш друго, различно от твоето.

Дали е сериозно или несериозно да поставям една камера пред друга не знам, но е факт, че го правя и то при положение, че не понасям Самсунг.

И двата модела съм ползвал достатъчно дълго време, за да имам впечатления и от камера и от батерия, но човека по-горе каза, че го интересува камерата и аз затова не намесвам батерия.

Не виждам, обаче, с какво батерията на Самсунг е по-долу от тази на LG G3, като и двете при мен издържат абсолютно еднакво с моя начин на ползване и са изкарвали както по 9 часа, така и по ден и половина.

Затова и питах кой модел повече му ляга на сърце и да го взима него без да се чуди.

пп. ADG, погледни и  Oneplus One 64 GB.

Спокойно може да се намери за около 700 лева с гаранция и всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пп. ADG, погледни и  Oneplus One 64 GB.

Спокойно може да се намери за около 700 лева с гаранция и всичко.

Този изглежда доста добър и даже с цена на доставка пак ще е по евтин от някои с по-ниски характеристики продавани в БГ. След пост #15 на Ванката пак съм в изходна позиция. Както съм си свикнал с LG g nexus4 май ще си взема 5-тицата въпреки, че не ме удовлетворява камерата и това, че нямат слот за допълнителна памет.  Другия вариант е от ония N с фенерчето поне се зареждат веднъх в седмицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш взимай или LG G2 или Oneplus One и така ще имаш качество на много добро ниво и задоволителна цена от около 700 лева.

Неоправдано на този етап е да се дават 800, 900 и нагоре, при положение, че всички споделяме мнението, че няма да получиш нещо кой знае какво в повече за парите си.

Компромис да ползваш Нокия 1020 за около 590 лева чисто нова и с гаранция няма ли да направиш, не разбрах?

Поне ще имаш върхова камера, а другото е въпрос на свикване, може би.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 за LG G2, имам го от почти година и съм много доволна. Много добра камера, батерията държи много, много красив и сега е на доста добра цена :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компромис да ползваш Нокия 1020 за около 590 лева чисто нова и с гаранция няма ли да направиш, не разбрах?

Наистина камерета му е добра, но не ми се прави компромис с тази операционна система. Свикнал съм с андроид. Гледах сега в Е... LG G3 16GB за 900лв. - този ми харесва мното по характеристики и май ще се взема. Ако някой знае някакъв фатарен проблем с този модел да сигнализира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

За телефон :)

Наистина камерета му е добра....

А вие какво разбирате от камери? Или броите пикселите и карате като мечо Пух?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти като че и ще го ползваш 100 години..., за да  се долови видима ралика в цветопредаването от въпросното износване на цветовете, което е факт, трябва да се използва най-малко 2-3 години, че да се долови, едва ли ще ползвате толкова време, какъвто и да е телефон.

Точно S-AMOLED е предимството на SAMSUNG!

Оф...

Преди десетина дни и аз тръгнах да избирам нов телефон, макар и с малко по-специфични изисквания. Който утре най-после пристига...

Та в темата споменах, че не искам да чуя за Samsung.

Защо:

1. Samsung e лидер по Bloatware (изследване отпреди около 9 месеца, но нещата едва ли са се променили кой знае колко. Още).

2. Samsung използва AMOLED-екрани във флагманите си. Едно че изкривяват и/или пренасищат цветовете, второ че органичните диоди остаряват по-бързо от останалите типове екрани;

3. Не се надявай на сервизна гаранционна поддръжка, освен при леки случаи или такава, поета от операторите. Мога да ти покажа и снимково доказателство на лични, за което си има причина. Гаранция до 5 изгорели пиксела няма. Корпусите се пукат, така че корпусът не се покрива от гаранцията. Виждал съм с очите си как Galaxy S III след ъпдейт става все едно потопен в мармалад. TouchWiz-а не можеш да го смениш с друг лаунчър - не позволява, или позволява до първия рестарт.

Плюсове: много сериозни хардуерни характеристики, добра камера, немалко функции, които липсват при останалите телефони - жестово управление, опции на камерата и т.н.

За Sony Xperia Z2: замалко да взема такъв, но се поразтърсих и... цък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Капитане, не съм ползвал въпросната Нокия, но щом толкова и хвалят камерата сигурно е добра. От камери нищо не разбирам, но като видя снимка мога да преценя дали ства за нещо. Например много ме дразни камерата на S3 и LG nexus4 като снимаш обект който е в сянка а зад него е слънчево и не се получава. На всеки е ясно, че за хубави снимки си има фотоапарати. Много щеше да е хубаво ако едно мултифункционално устройство снима като истински фотоапарат, има як процесор за игри, и батерията кара по няколко дни, пък ако може и телефонни разговори да се провеждат с него ще е още по добре, хем да е малко да се носи в джоба, хем да е с голям екран като ще се играе. Винаги търся оптимален и компромисен вариант, който да е по-добър от това което ползвам в момента.

За сега съм се насочил към LG G3 16GB. Ако някои има конкратно наблюдение за това устройство да казва, че да не ме е яд като го поръчам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина камерета му е добра, но не ми се прави компромис с тази операционна система. Свикнал съм с андроид. Гледах сега в Е... LG G3 16GB за 900лв. - този ми харесва мното по характеристики и май ще се взема. Ако някой знае някакъв фатарен проблем с този модел да сигнализира.

За 800 и нещо ще вземеш същия, но по-добрата версия с 32гиги памет и 3гиги рам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Капитане, не съм ползвал въпросната Нокия, но щом толкова и хвалят камерата сигурно е добра. От камери нищо не разбирам, но като видя снимка мога да преценя дали ства за нещо. Например много ме дразни камерата на S3 и LG nexus4 като снимаш обект който е в сянка а зад него е слънчево и не се получава. На всеки е ясно, че за хубави снимки си има фотоапарати. Много щеше да е хубаво ако едно мултифункционално устройство снима като истински фотоапарат, има як процесор за игри, и батерията кара по няколко дни, пък ако може и телефонни разговори да се провеждат с него ще е още по добре, хем да е малко да се носи в джоба, хем да е с голям екран като ще се играе. Винаги търся оптимален и компромисен вариант, който да е по-добър от това което ползвам в момента.

За сега съм се насочил към LG G3 16GB. Ако някои има конкратно наблюдение за това устройство да казва, че да не ме е яд като го поръчам.

Ето ти комбинация. Е, не е на професионално ниво, но си е над нивото на сапунерка :D

http://www.samsung.com/ae/consumer/mobile-phones/galaxy-camera

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване