Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвети за нов телевизор

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички . Предстои ми да купувам нов телевизор . Бюджетът , който мога да отделя е до около 2000 лв . Разстоянието , от което гледам е  от 2 до 4 метра . Та въпросът ми е - какъв телевизор можете да ми препоръчате , съответно в инчове , 3D Smart TV  , 4K  или  (Curved TV -ако си заслужава мога и да се замисля да увелича бюджета , понеже под 2000 лв няма такива) ? Доколкото знам за 4к телевизор няма смисъл ако е под 50 инча . Благодаря ви предварително за мненията !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчително е  да давате максимален бюджет, че тук става като картотека от предложения! 4К и прочее глупости не ти трябва-писано е защо.

До 2000 лв предложенията от мен са:

1. Panasonic TX-L47WT60E 3D LED

2. Panasonic TX-L50DT60E 3D LED

Toва са миналогодишни модели, но не отстъпват на таз годишните (мое мнение) а и гледам ги има все още на доста места.Предвид цената си са повече от добри (меко казано даже)

3. Ето и един 55 инчов от тази година, който за цената си е перфектен (само с 50 лв над бюджета), но не толкова висок модел като предните.Разстоянието ти предразполага поне за такъв размер според мен, но за тази цена не виждам по-добри решения, не че няма и на други марки!

Panasonic TX-55AS650E 3D LED

А иначееее... този Samsung UE-48H6670 3D LED също не е никак лош модел.

Ако имаше максимален бюджет можеше да има и други предложения, но до 2000 лв това е,което според мен си заслужава максимално за тази сума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен е безсмислено изсипването на такива пари само заради глупава мода и реклами. То повечето програми са SD, HD са малко, на какъв източник на сигнал ще го гледаш?

Просто нещата вече се правят колкото да си изкарат гаранцията и да ги хвърлиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Препоръчително е  да давате максимален бюджет, че тук става като картотека от предложения! 4К и прочее глупости не ти трябва-писано е защо.

До 2000 лв предложенията от мен са:

1. Panasonic TX-L47WT60E 3D LED

2. Panasonic TX-L50DT60E 3D LED

Toва са миналогодишни модели, но не отстъпват на таз годишните (мое мнение) а и гледам ги има все още на доста места.Предвид цената си са повече от добри (меко казано даже)

3. Ето и един 55 инчов от тази година, който за цената си е перфектен (само с 50 лв над бюджета), но не толкова висок модел като предните.Разстоянието ти предразполага поне за такъв размер според мен, но за тази цена не виждам по-добри решения, не че няма и на други марки!

Panasonic TX-55AS650E 3D LED

А иначееее... този Samsung UE-48H6670 3D LED също не е никак лош модел.

Ако имаше максимален бюджет можеше да има и други предложения, но до 2000 лв това е,което според мен си заслужава максимално за тази сума.

Привет, имам същия проблем, търся тв 55 инчов, да е с 3д и смарт, бюджета ми е до 2500лв. Бихте ли помогнали с идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, имам същия проблем, търся тв 55 инчов, да е с 3д и смарт, бюджета ми е до 2500лв. Бихте ли помогнали с идеи?

В рамките на бюджета и при случайна подредба:

PANASONIC TX-55AS750E 3D LED - 2349 лв

SONY KDL-55W805BBAE2 - 2199 лв

SONY KDL-55W815 3D LED - 2399 лв (онлайн е 2099 лв, но не препоръчвам подобен начин специално при покупка на телевизор)

И понеже в почти всяка тема бюджетът нараства спрямо първоначално обявения, предлагам да обърнеш много сериозно внимание на SONY KDL-55W955 3D LED за 2799 лв - бих го купил още днес, стига да имах нужда от нов телевизор, както и достатъчно място за 55" панел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет.С тези изисквания и бюджет предложенията от мен са :

1.PANASONIC TX-55AS750E 3D LED

2.LG 55LB731V 3D LED

3.SONY KDL-55W815 3D LED

4.SAMSUNG UE-55H6670 3D LED

За този бюджет това са оптималните варианти.Телевизорите са с различен тип матрици и следва след оглед и тест на място да си изберете подходящия за Вас модел!Като мое мнение е , че Panasonic-a е най-добрия избор в случая, но това е според мои си предпочитания за добър телевизор.

Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията ви! Вчера ходих до местния магазин и се загледах в 2 телевизора: sony kdl 55w829 и panasonic tx-55as640b. Предпочитанията на служителя бяха твърдо за Сони-то, но понеже бяха един до друг, поисках дистанционните и като уравних настройките на картината, забелязах, че панасоника има по-ярка картина, подходяща за помещения с много прозорци. Менюто му също ми хареса много. Иначе визията на сонито е убийствена, рамката е много тънка и стилна..., а и даваха подарък към него sony soundbar, струваща около 300лв. И се хвърлих в размисъл...  :ohmy:  За LG въобще не искаха и да чуят, макар че имам 42 инча у нас и си го харесвам.... Бихте ли ми дали пак мнение, приятели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми дали пак мнение, приятели?

Мнение по-горе дадох, но щом пак питаш ще се повторя.А то е, че правилно си се ориентирал.Не казвам, че LG-то и Samsung-a от поста ми не са добри, но ти ги дадох за пример като насока, за да имаш няколко модела на които да наблегнеш за да направиш избора си.Панасоник-а който си гледал е с VA панел! Не знам къде си гледал тези модели, но ако имаш възможност обърни внимание на ...55АS750...модела.Хем е по-висок клас (650 е среден) хем с IPS матрица, за разлика от 640...Така ще имаш възможност да видиш разликата между типа матрици - IPS-а на Panasonic-а срещу AUO AMVA5 на Sony-то и да си избереш това, което ти допада повече.Разликите между матриците са коментирани, а и има доста инфо в нета за тях-няма да ги коментирам и да пиша нещо за N-ти път.Важното е на теб какво ще ти допадне.

Според мен избора ти в случая трябва да е между двата типа панели.Иначе и двата телевизора са на ниво и за цената си биха били добър избор.До сумата, която написа по-горе мое мнение е , че са оптималните варианти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнение по-горе дадох, но щом пак питаш ще се повторя.А то е, че правилно си се ориентирал.Не казвам, че LG-то и Samsung-a от поста ми не са добри, но ти ги дадох за пример като насока, за да имаш няколко модела на които да наблегнеш за да направиш избора си.Панасоник-а който си гледал е с VA панел! Не знам къде си гледал тези модели, но ако имаш възможност обърни внимание на ...55АS750...модела.Хем е по-висок клас (650 е среден) хем с IPS матрица, за разлика от 640...Така ще имаш възможност да видиш разликата между типа матрици - IPS-а на Panasonic-а срещу AUO AMVA5 на Sony-то и да си избереш това, което ти допада повече.Разликите между матриците са коментирани, а и има доста инфо в нета за тях-няма да ги коментирам и да пиша нещо за N-ти път.Важното е на теб какво ще ти допадне.

Според мен избора ти в случая трябва да е между двата типа панели.Иначе и двата телевизора са на ниво и за цената си биха били добър избор.До сумата, която написа по-горе мое мнение е , че са оптималните варианти.

Благодаря отново, приятел! Телевизорите ги гледах в Лондон, понеже съм тук, но искам да ги купя за БГ. Изглежда тук нямат точно този модел, видях в сайта им AS740, че имат. Има ли голяма разлика между него и предложения от теб? Идеята да купя от тук тв е, че ми предлагат на разсрочено изплащане без оскъпяване за година, а не съм сигурен дали в БГ може да стане това. Но в крайна сметка, ако 750 е наистина по-добър, бих го купил и от БГ! А колкото до постоянните ти обяснения тук, в сайта, такава ти е съдбата приятел, като на учителите и много други знаещи.... ;)  И добре, че ви има вас!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Има ли голяма разлика между него и предложения от теб? ...

Ще се опитам с няколко думи да ти кажа разликите:

...640... модела е с VA панел, активно 3D, няма DVB-S тунер, както и SD cart slot, има 2 USB входа, панела е Edge led.

...750...модела отделно, че е по-висок клас е с IPS панел, пасивно 3D, има и DVB-S тунер, има SDXC (SD cart slot) ,има 3 USB входа, панела е Direkt led.

Toва са основните разлики (има и други, но според мен са незначителни) като лично за мен единствено това , че ...750... модела е с пасивно 3D не ми се нрави, защото активното е по-доброто-не презредово като пасивното, но не мисля, че заради 3D-то трябва да се направи компромис!

Колкото до покупката мнението ми е да си го закупиш от България, защото иначе не знам как ще можеш да ползваш евентуално гаранция, ако стане нещо (което не ти пожелавам разбира се), но за това ти си знаеш.Тук в Техно веригите мисля също може да си го вземеш на разсрочено плащане без оскъпяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 7 месеца по-късно...

55"(138CМ) 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-55H6800 кажете си мнението за тая машина моля Ви!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

55"(138CМ) 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-55H6800 кажете си мнението за тая машина моля Ви!

Oх-х тези Curved телевизори, които така ''ловят окото''!

Определено интересен модел, който съм заглеждал не един път докато все още го имаше в наличност (тук в Русе), но...

Първо... Доколкото прегледах набързо към настоящия момент го има в наличност на 2-3 места, едното от които е напълно непонятно и без мнение  от мен като магазин за ''електротехника''  (визирам BROS).Гледам го има и в една от Техно веригите, но само в София, което пък ще рече, че най-вероятно е мостра, а в по-лошия вариант може би и върнат по една , или друга причина телевизор!

Второ...Личното ми мнение е , че въпреки не малкото предимства на този вид ''дисплеи'' заради недостатъците им аз на този етап не бих рискувал с такъв телевизор.Има много инфо за предимствата  и недостатъците-ако искаш потърси и прочети мнения и впечатления.

На твое място бих посочил максимален  бюджет, за да ти се дадат предложения към други модели, на които да заостриш вниманието си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oх-х тези Curved телевизори, които така ''ловят окото''!

Определено интересен модел, който съм заглеждал не един път докато все още го имаше в наличност (тук в Русе), но...

Първо... Доколкото прегледах набързо към настоящия момент го има в наличност на 2-3 места, едното от които е напълно непонятно и без мнение  от мен като магазин за ''електротехника''  (визирам BROS).Гледам го има и в една от Техно веригите, но само в София, което пък ще рече, че най-вероятно е мостра, а в по-лошия вариант може би и върнат по една , или друга причина телевизор!

Второ...Личното ми мнение е , че въпреки не малкото предимства на този вид ''дисплеи'' заради недостатъците им аз на този етап не бих рискувал с такъв телевизор.Има много инфо за предимствата  и недостатъците-ако искаш потърси и прочети мнения и впечатления.

На твое място бих посочил максимален  бюджет, за да ти се дадат предложения към други модели, на които да заостриш вниманието си.

О Извини ме! Качил съм по погрешка 2-рият избран от мене тв! Дефакто закупеният днес от мен в Бургас най-вече повлиян от Вашите и от този по горе на 

hlevoust е: SONY KDL-55W955 3D LED ! Освен.че е пасивно 3 д-тоза сега съм мн.приятно изненадан!Благодаря Ви!Очаквам отговор!П.с-при все,че се очаква новата серия на Сони не можах да чакам повече!Надявам се за близките поне 3 години да си струва!  
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Samsung UE46H7000 те съветвам аз Това е най-добрия hd tv-в доста сайтове са го написали.Мога да ти дам няколко сайта да видиш какво пише за всеки телевизор.С гледане леко трудно ще намериш разлика в магазина, не казвам че не трябва и не става.Ето сайт където долу- горе може да видиш нещата.Има рекомендейшънс спрямо какво гледаш(спорт;кино...), дали е нужно 4к, трябва ли да купуваме телевизори излезли тази година, имаш за всеки телевизор мнение също...Нещата са леко нагласени там, за ориентир е добре...Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

В рамките на бюджета и при случайна подредба:

PANASONIC TX-55AS750E 3D LED - 2349 лв

SONY KDL-55W805BBAE2 - 2199 лв

SONY KDL-55W815 3D LED - 2399 лв (онлайн е 2099 лв, но не препоръчвам подобен начин специално при покупка на телевизор)

И понеже в почти всяка тема бюджетът нараства спрямо първоначално обявения, предлагам да обърнеш много сериозно внимание на SONY KDL-55W955 3D LED за 2799 лв - бих го купил още днес, стига да имах нужда от нов телевизор, както и достатъчно място за 55" панел.

SONY KDL-55W955 3D LED  за съжаление те послушах и сега май ще си блъскам главата яко! Поне това което можах да прочета по чуждите форуми е ужасно! Не мога да си настроя картина- липсва инфо:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SONY KDL-55W955 3D LED  за съжаление те послушах и сега май ще си блъскам главата яко! Поне това което можах да прочета по чуждите форуми е ужасно! Не мога да си настроя картина- липсва инфо:

Ако на този модел липсва инфо, то тогава на 32 инчовият им ще му липсва...дисплея!

Ето:  https://docs.sony.com/release/KDL-46W955A_55W955A_imanual_EN.pdf

Май от много питане ще изкараш някой от форума виновен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако на този модел липсва инфо, то тогава на 32 инчовият им ще му липсва...дисплея!

Ето:  https://docs.sony.com/release/KDL-46W955A_55W955A_imanual_EN.pdf

Май от много питане ще изкараш някой от форума виновен. 

не те изкарвам виновен! Аз съм си виновен ! трябват ми настройки за картина,защото изобщо не ми харесва с тяхното калебриране.а споделих,от форумите,като този:https://www.avforums.com/threads/sony-w95-kdl-55w955b-3d-led-television-review.1867430/   ,че с 2 думи хората казват,че по старите и евтини модели на Sony са в пъти с по добра картина и черно -и не само това!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

""не те изкарвам виновен! Аз съм си виновен "

Мен и да искаш да искараш виновен, не ще можеш, защото не съм ти давал никакви наставления. Калибрирането е стандартна процедура от фабриката и е заложен на такива устройства. Сега че на Вас това не ви харесва, никой не може да пише или дава съвет за вашият случай. Сядате и настройвате телевизора както на Вас ви харесва. Нали преди да го купите сте имал такава възможност да го погледнете как работи.Още повече - намирате се  по ваши приказки в Англия. Не може да имате никакъв проблем  с "тестването" А това, което сте написал: "трябват ми настройки за картина,защото изобщо не ми харесва с тяхното калебриране."  е ваш проблем.Ако търсите такива настройки като за вас в интернет - няма да намерите. Тук също никой не може ви помогна.

В този подфорум не пиша, защото 70% от хората не знаят какво искат. "Мерак с пари се гаси"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да си настроиш телевизора (не вярвам на това, което чета!!!), проблемът определено не е в телевизора. Не мога да си позволя да препоръчам, особено пък по посочения начин, на някого уред, който не съм виждал и с който не съм се занимавал. Телевизорът е флагмански модел с макс от всичко, което е нужно, дори и повече. При това е съвсем елементарен от гледна точка на настройките, както практически всички телевизори и няма нужда дори от ръководство. Кое не можеш да настроиш - контраста или яркостта, та се налага да четеш упътвания?

И що за калибриране те гложди, имаш ли дори ясна представа за какво става дума и как и защо се прави то? 

...а споделих,от форумите,като този:https://www.avforums.com/threads/sony-w95-kdl-55w955b-3d-led-television-review.1867430/   ,че с 2 думи хората казват,че по старите и евтини модели на Sony са в пъти с по добра картина и черно -и не само това!

Защо си купи 955, след като можеше да си вземеш един от 4хх за почти без пари и да бъдеш доволен, щото така казвали хората? Ти лично мнение нямаш ли, а сляпо вярваш на останалите? В магазина не го ли тества преди да го купиш, хиляда пъти сме коментирали кое и как се проверява преди да се плати телевизор. За да го вземеш, значи си го харесал, а сега не можеш да го настроиш и търсиш вината там, къдете не е - това някаква шега ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво са ви такива огромни тв ако ползвате булсат SD качеството ще е отврат , мойта е 43 инча цифровата идва по коаксиален кабел Sd перфектно , HD перфектно !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Добър ден девойче!

Темата е:"

Съвети за нов телевизор

Ако искате информация за вашето питане, редно е да си отворите нова тема и там ,ако някой се намери надълго и нашироко да ви напише кое си заслужава.  В интернет има достатъчно такива теми за предимства и недостатъците на едни пред други. Ето Ви една: http://www.digital.bg/novini/6-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-smart-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-news31793.html

Сама разбирате, че обяснения от този характер, няма кой да седне да пише, защото ще представляват 10-ки страници. От мен успех и лек ден. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване