Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за конфигурация и захранване

Препоръчан отговор

Здравейте, сглобих си тука една конфигурация за игри главно,най-много се интересувам дали захранването ще издържи,процесора ще се клоква.

PSU - FORTRON FSP600-50ARN, 600W
HDD-WD 1024GB 64MB SATA III Green
INTEL CORE i5-4690K, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh
MB-GIGABYTE H97M-D3H, H97
RAM CORSAIR 2x4GB Vengeance Pro DDR3 2133Mhz, CMY8GX3M2B2133C9
 VGA:PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM 

Доколкото четох,картата не консумира толкова ток, но се пак кажете и вашите мнения.Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клокърски процесор на това дъно.Сложи Z97.Не взимай зелен диск.Май голям бюджет.Можеш да вземеш SSD и да го направиш дял С: за уиндоуса.Може и по-добра марка захранване.Откъде ще пазаруваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще клокваш сложи дъно с z97 чипсет, ще ти трябва и нов охладител. Aко ти идва над бюджета и не разбираш от клок, си вземи и5 4440/4460 или ксеон E3-1230V3(= на и7 4770 само че без вграденото, видео което не ти трябва) и някое дъно h97/b85. Ако може да споделиш с какъв бюджет разполагаш, имаш ли нещо от стария комп. което може да се използва  и с какъв монитор смяташ да ползваш новата машина?

За видеото ако ще е 970 погледни за тази на msi

п.п Ако нямаш друг твърд диск или ссд и смятащ да използваш зеления за системен, недей той е само за сторидж(по-бавен е и съответно по-тих, съчетава се добре със ссд) Погледни за wd blue или seagate 7200.14. Поздрави! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си спести ядовете с клокване,тъй като съкращаваш живота на процесора и си вземи един ксеон,който ще има същата производителност като клокнат i5,но ще минеш с по-евтино дъно и ще можеш да вмъкнеш едно ssd.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави.А за това,което искаш,нещо такова-количка + кулер.

1во мерси за отговорите на всички, ССД диск не ми е нужен, ще ви послушам за модела на дъното и харда да е блу,предпочитам процесора задължително да е интел,имал съм Е6600 и и7 950.Предложението на колегата по-горе е приемливо,само едно мнение за Фортрона 600В дали ще се справи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1во мерси за отговорите на всички, ССД диск не ми е нужен, ще ви послушам за модела на дъното и харда да е блу,предпочитам процесора задължително да е интел,имал съм Е6600 и и7 950.Предложението на колегата по-горе е приемливо,само едно мнение за Фортрона 600В дали ще се справи?

Наистина ги дават тези 9ки икономични (Билдера нали взе-да не се скатава,а да каже колко ток плаща),та не се бъзикай с посредствени захранвания;като искаш нисък клас евтино,ето ти поне качествени-SS520/620GB захранвания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ги дават тези 9ки икономични (Билдера нали взе-да не се скатава,а да каже колко ток плаща),та не се бъзикай с посредствени захранвания;като искаш нисък клас евтино,ето ти поне качествени-SS520/620GB захранвания.

Добре,това което ще напиша е окончателния избор -

PSU - FORTRON RAIDER 650 SILVER, 650W

HDD-WD 1024GB 64MB SATA III Blue

CPU:INTEL CORE i5-4690K, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

MB:-GIGABYTE Z97M-D3H, Z97 s1150

RAM: CORSAIR 2x4GB Vengeance Pro DDR3 2133Mhz, CMY8GX3M2B2133C9

VGA:PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM много хубави неща пишат в ревюто за този модел

с това се надявам за следващите 4г да не пипам нищo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,това което ще напиша е окончателния избор -

PSU - FORTRON RAIDER 650 SILVER, 650W

HDD-WD 1024GB 64MB SATA III Blue

CPU:INTEL CORE i5-4690K, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

MB:-GIGABYTE Z97M-D3H, Z97 s1150

RAM: CORSAIR 2x4GB Vengeance Pro DDR3 2133Mhz, CMY8GX3M2B2133C9

VGA:PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM много хубави неща пишат в ревюто за този модел

с това се надявам за следващите 4г да не пипам нищo :)

Каква е цената на въпросните части?

П.п Кутията с която разполагате каква е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Palit GTX970 JetStream 4G

Asus Strix GTX970

Evga GTX970 SC ACX

Скоро бях попаднал на една подробна статия точно за консумацията на някои модели карти и като цяло интересна картинка.  Иначе с GTX750Ti плащам 42 лева ток цяло лято, което е рекорд от 10 години насам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PSU-120

HDD-102

CPU-460

mb-190

ram-185

VGA-650 от Скай бг

Не каза каква е кутията?

Иначе за 20лв. повече от избраните от теб части, може да вземеш по-добри дъно , захранване и много приличен охладител за процесора!

Asrock Z97 Killer, Socket 1150 -220лв.

Процесор Intel Core i5-4690K Processor (6M Cache, up to 3.90 GHz)  -428лв.

GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9  -137лв.

Thermalright CPU Cooler True Spirit 120 M BW  -60лв.

Seagate Barracuda 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3  -100лв.

PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 PCI-E 3.0  -650лв.

Super Flower Golden Green HX, 500w, ATX 2.2, PFC Activе -130лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава,при такава максимална консумация едно SS520GB за 120 лв e достатъчно,като е по-добро и качествено от Райдъра.

То това е консумацията, изчислена към картата. На практика са над 300 вата след клок, а това означава, че хилавите захранвания ще станат и шумни. Язък за тихите карти по принцип. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То това е консумацията, изчислена към картата. На практика са над 300 вата след клок, а това означава, че хилавите захранвания ще станат и шумни. Язък за тихите карти по принцип. 

Много са и 300 вата,вземи замери твоята и кажи,та да не си правим вятър,аз на разни платени сайтове вяра нямам,ама и ти си тежка гемия-кажи колко дърпа твоята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много са и 300 вата,вземи замери твоята и кажи,та да не си правим вятър,аз на разни платени сайтове вяра нямам,ама и ти си тежка гемия-кажи колко дърпа твоята.

Жалко, че ми се губи един линк, където подробно се разглежда консумацията на Asus, MSI  и GB, като се анализират BIOS-ите им. Знам че е някъде около мен, но...трябва търсене. При положение, че консумацията ми удря 110 процента и ядрото тротва, значи си ги достига тия 225 вата( само да не греша цифрата, после ще се коригирам). Аз също се опитах да си извлека BIOS  с GPU-Z,  но видеосигнала изчезна и рестарт. Mоже би трябва да пробвам с NBITOR, но не е ясно, дали тая версия ще стане. Ама щом хората са му бръкнали в здравето, значи има възможност. Тая карта харчи, шега няма. Отдавна компютъра ми не е топлил стаята така. Може би от времето на LGA478, когато ползвах щайгата за отопление. Сега въпреки ниските температури на ядрото, температурите в задната част на платката гонят 80-90 градуса според Guru3D, А току така такива температури не се достигат със  100 вата консумация. Гледай за какво става въпрос:

2014-10-05_214350.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Palit GTX970 JetStream 4G

Asus Strix GTX970

Evga GTX970 SC ACX

Скоро бях попаднал на една подробна статия точно за консумацията на някои модели карти и като цяло интересна картинка.  Иначе с GTX750Ti плащам 42 лева ток цяло лято, което е рекорд от 10 години насам. 

мхм, имам въпрос,    как мериш точно колко W харчи конкретно примерно за видеокарта и процесор, с някаква програма ли      . Интересно, в линка който си дал HD 7870  я  дават макс. 166w( което ще е добре ако е така), казвам защото скоро ще си правя конфигурация с   Asus Radeon   hd7870-dc2tg-2gd5-v2, а в нета я дават макс 225 W.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мхм, имам въпрос,    как мериш точно колко W харчи конкретно примерно за видеокарта и процесор, с някаква програма ли      . Интересно, в линка който си дал HD 7870  я  дават макс. 166w( което ще е добре ако е така), казвам защото скоро ще си правя конфигурация с   Asus Radeon   hd7870-dc2tg-2gd5-v2, а в нета я дават макс 225 W.

Те хората са описали как мерят мисля. Имаше една статия, която не мога да намеря и в която се разглеждаха BIOS- а на 3 карти. Та точно в BIOS  се вижда ограничението по мощност. Може само да се предполага колко точно харчат картите, но максималното TDP  винаги е известно. Това на практика  е и максимума, който харчи дадена карта. След това следва спадане честотата и напрежението на ядрото, като по тоя начин се регулира консумацията. Може някой да ти каже 180 вата харч, но на практика картата му може да стига на моменти и 225 вата, колкото примерно е максималното TDP  след клок. Тоест, трябва ти захранване, което да издържа без проблем тия 225 вата, а не 180 вата, колкото може да е средната консумация. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване