Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за конфигурация.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Решил съм да си направя конфигурация и желая да чуя мнението ви дали греша някъде и ако да - къде. За пръв път правя конфиг, доста четох за различните модели кои от кои е по-добър и се спрях на тези.

CPU - AMD 8230

GPU - Sapphire amd radeon R9 270X - Toxic

Duno - Gigabyte ga-970-ud3p

Zahranvane - 550W Thermaltake

RAM - 2 x 4GB Kingston HyperX 1600MHz

SSD - Samsung Evo 840 - 126GB

HDD - seagate barracuda 1tb

Case - http://storabg.com/index.php?route=product/product&product_id=201

Ще се ползва за игри като цяло, вероятно има съвети, знам че не е перфектно така, че ще се радвам да чуя мнения и критика.

Кутията желая да е точно тази, стига да не се окаже малка за видеото. Стигнал съм максимума абсолютно на бюджета към 1450лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от толкова скъпа 270X. За същите пари се взима GTX760, R9 280 или R9 285, които са по-добри от GTX760.

Не знам какво толкова ти хареса в кутията, ама за същата сума CM 690 III ATX BLACK CM 693 е много, много по-добър избор. Има и други добри предложения за кутии, та си прецени. За такъв тип конфигурация N300/N400 или ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3 са много подходящи и предлагат много добро качество за малко пари.

FX-8320 не е лош избор, но за ъпгрейд забравяш, клока също няма да те спаси. Така че по-добре се ориентирай към i5-4440/4460. Е, ако си АМД фен, едва ли ще успея да те навия, ама все пак да си кажа....

Ето предложение:

Обща стойност - 1 380.97 лв. с ДДС
Оставил съм 70 лв., ако ще взимаш кутията на Delux. Ако искаш SSD веднага ще трябва да вземеш 270/X, но спокойно може да го добавиш и на по-късен етап. Кутията идва с една перка и може да вземеш още една.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е много зле конфигртуацията ти, но има какво да се желае за тези пари:

ASROCK B85M PRO4 LGA1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s
Thermaltake VN900K1W2N Commander GS-II Black USB3
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

Обща стойност - 1 421.10 лв. с ДДС

Количка - Цък.

Може да се вземе и по-добра видеокарта ако нямаше изискване за SSD примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей, не съм добре хардуерно от към знания. Като цяло на амд 8 ядра наистина ли са 8 физически ядра? И 8 ядра х 3.5Гхз не работи ли по-бързо от 4 ядра по 3,4? Ясно е, че не щом го предлагате, но защо? Не съм нито Интел нито амд фен просто ми изглеждаше по-добър за цената. Второ видеото в емага е доста намалено (на 360 мисля), за това се спрях на него.
Каква е разликата между различни видове кутии и с какво една е по-добра от друга (изключваме, че едни имат по-добър въздушен поток)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей, не съм добре хардуерно от към знания. Като цяло на амд 8 ядра наистина ли са 8 физически ядра? И 8 ядра х 3.5Гхз не работи ли по-бързо от 4 ядра по 3,4? Ясно е, че не щом го предлагате, но защо? Не съм нито Интел нито амд фен просто ми изглеждаше по-добър за цената. Второ видеото в емага е доста намалено (на 360 мисля), за това се спрях на него.

Каква е разликата между различни видове кутии и с какво една е по-добра от друга (изключваме, че едни имат по-добър въздушен поток)?

Ами то фенщината до нищо не води.Като собственик на fx 8350 и i7 4790k мога да ти кажа че, специално в игрите fx-а не отстъпва много.Е сега зависи от игрите.....При АМД-то се усеща това спадане на кадри доста,докато минималните при Интела са по-високи и от там чувството на по плавна игра.Но за процесор струващ 300 лева и такъв за 650 специално в игрите (зависи от игрите) не е голяма разликата.Виж сега обаче като седна да си компилирам един код на C++ със Интела си спестявам доста време спрямо АМД-то.Ама баси ако тея 350 лева разлика в цената на чипчето  нямаше видима разлика като производителност .... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8320 и 8350 не са баш 8 ядрени процесори. Реално са с 4 ядра с по два модула на ядро и резултатите в игри понякога са доста зле. 

На практика 8320 е равен с i5-4440/4460, но АМД-то за да ''покаже зъби'' му трябва клок, а за клок ти трябва по-скъпо и качествено дъно, масивен охладител и качествено захранване с повечко ватове! ;) Но вместо да ги правиш тия упражнения е много по-добре да направиш ъпгрейд откъм процесор или направо да смениш платформата. А и пак казвам, с AM3 платформата няма да имаш възможност за ъпгрейд, докато с Intel-a ще имаш такава.

Тоя Delux, където си го харесал освен екстравагантен външен вид (само на картинка) не предлага нищо кой знае какво. Има по-добри предложения за 150-160 лв., които са с по-качествена изработка, по-широки са, събират по-дълги видеокарти, по-високи охладители, имат филтри за прах, възможност за добавяне на повече вентилатори, възможност за премахване на долната клетка за хардове и т.н. Специално CM 690 III ATX BLACK CM 693 е чудесна и ти е препоръчвам. Харесай си няколко кутии, разгледай ревюта и си прецени коя ще те устройва най-много...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/silencio-650/ Определено ми хареса повече и виждам, че не е толкова атрактивна на външен вид, но е доста по-качествена като цяло.

Предполагам ще взема интел процесорът и приемам, че един 4 ядрен интел с 3,2 ГХц на ядро е по-добре от въпросният 8 ядрен (който е по-скоро 4 ядрен) амд с по 3,5Гхц. А видео картата е на намаление в емаг - 360 лв мисля. Мога ли да използвам нея при тази конфигурация (става въпрос за Sapphire AMD Radeon R9 Toxic).

От към HDD, четох доста, първоначално се спрях на Black серията на WD, като най-бърз, но четох още и още и се разбра, че разликата в скоростта не се усеща и няма смисъл. После четох доста отрицателни мнения за шума на WD и се върнах обратно на Seagate.

Позволявам си да дам линк към магазин от който намерих намаления.
Колебая се между видео картите:

Sapphire Amd radeon 270X R9 Toxic - http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-r9-270x-toxic-2048mb-gddr5-256bit-hdmi-2x-dvi-display-port-dual-bios-tri-x-triple-fan-11217-02-40g/pd/DMQYSBBBM/

Sapphire R9 270X 4GB DDR5 - http://mallbg.com/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-Sapphire-R9-270X-4G-GDDR5-PCI-E-DVI-I-DVI-D-HDMI-DP-DUAL-X-WITH-BOOST-&-OC-VERSION-11217-04-Bulk-OEM_45025.html

Palit Geforce GTX760 Която ми препоръчахте а и гледах сравнение с 270Х и видях, че е тази е по-добра. - http://mallbg.com/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-Palit-GeForce%C2%AE-GTX-760-%282048MB-GDDR5%29-NE5X76001042-1042F_45512.htmll

Интересува ме, има ли разлика дали модел GTX750 например, е произведен от Palit или друга фирма?

Между двата процесора се чудя :

http://mallbg.com/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-I5-4590-33G-6MB-BOX-LGA1150_46702.html

http://mallbg.com/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-Intel%C2%AE-Core%E2%84%A2-i5-4440-Processor-%286M-Cache-up-to-330-GHz%29_42693.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази GPU - SAPPHIRE DUAL-X R9 285 2GB GDDR5 UEFI, която Ви е предложена по-горе е по-добрия избор. С нея ще вадите повече FPS спрямо 270x. 

Intel CPU-то е по-добро от този AMD в случая.

Разликата в скоростта на HDD указва влияние само при loading screen-a. Друга разлика при игрите няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си позволя в момента R9 285 защото е с 100лв грубо по-скъпа от другите карти а общата цена ми скача почти на 1600 - Доста над бюджета.

Също така ме интересува, дали ще се налага да клоквам интела?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От посочените от вас карти GTX760 е най-добрия избор според мен. Разлики в картите спрямо произдодителя има, но те засягат предимно охлаждането и шума. 

Ако искате да клоквате по-добре първия, от вас посочените, процесори. I5-4440 е възможно да се клокне, но е по-сложно и не е препоръчително. Те и затова Intel ограничиха клокването само за "k" версиите си. И клокването не се "налага", то е само, ако желаете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутията, която автора на темата е избрал, е най-грозната кутия, която очите ми са виждали и на яве и на картинка. Не знам с какви предпочитания е (за да му предложа и аз някоя), но дизайнерите на тази кутия, трябва да бъдат линчувани за назидание!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то фенщината до нищо не води.Като собственик на fx 8350 и i7 4790k мога да ти кажа че, специално в игрите fx-а не отстъпва много.Е сега зависи от игрите.....При АМД-то се усеща това спадане на кадри доста,докато минималните при Интела са по-високи и от там чувството на по плавна игра.Но за процесор струващ 300 лева и такъв за 650 специално в игрите (зависи от игрите) не е голяма разликата.Виж сега обаче като седна да си компилирам един код на C++ със Интела си спестявам доста време спрямо АМД-то.Ама баси ако тея 350 лева разлика в цената на чипчето  нямаше видима разлика като производителност .... 

Е то точно тоя спад е гадния. Човек, дето от години играе игри, се дразни и от най-малкото насичане на картината или спад в кадрите. Още повече, ако ще играе и с вертикална синхронизация. Ако ми обясниш, как със спад в кадрите пускаш ВС с твоята R9 280X, ще ми е интересно. А и като сложи малко по-бърза карта след време, увяхва тотално. Типичен пример - АЗ. Ха ха. Егати тъпите процесори и на АМД и на Интел. Забаламосват те да си вземеш нещо евтино, от което и х** не става. i7 с "К" накрая, това е процесора. Също така и LGA 2011  и тем подобни, но там и паричките литват много, та за игри не си заслужава. Като си вземеш нова карта, която е по-бърза от сегашната ти, пусния с двата процесора и виж какво се казва ралика в кадрите. Иначе за средна ръка карти няма да се усети почти нищо, с изключение на някои Интелски игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип софтуера изостава от хардуера затова са тези аномалии.Както и глупавите бенчове.Сравни примерно каква производителност има едно АМД във Integer бенчове и каква Интел.После пък виж обратното ама във floating point :) Те тва е.

пп

По ред причини vsync е доста голяма глупост!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип софтуера изостава от хардуера затова са тези аномалии.Както и глупавите бенчове.Сравни примерно каква производителност има едно АМД във Integer бенчове и каква Интел.После пък виж обратното ама във floating point :) Те тва е.

пп

По ред причини vsync е доста голяма глупост!

Зависи от гледната точка за ВС.  Аз не мога да играя без ВС, защото монитора ми има гаден тиъринг, а и не е приятно правите линии да са насечени. Ако говориш за лага при WS,  той в 90% от случаите може да се избегне с малко настройки. А вече ако си професионален CS или BF играч, вземаш видеокарта на NVIDIA  с G-sinc  монитор. Тогава няма да ти пука за тиъринга и лага дори да играеш с 40 fps. Аз снощи се опитах да обясня, защо GTX970  не е много добре  с Xeon  или неклокнат i5,  но не знам дали ме разбра. Ако не ти пука за дропа и малкото кадри, значи може да минеш и с i3. картина ще има, вероятно над 30 фпс при всички игри. Проблемът на тия процесори под 400 лева е в това, че не могат да осигурят минимални 60 fps  при много игри, въпреки че видеокартата има възможности за много повече. Общо взето аз минах през цялата гама на Интел и през една голяма част от гамата на NVIDIA. Ситуацията е следната да обобщя. Подходящ процесор за GTX460 - i5  след SB. Подходящ процесор за GTX750Ti - Xeon E3-1230V2. Подходящ процесор за GTX970 - ??? 8 ядра на висока честота с РАМ в двуканален режим. Тоест, i7  с "K" накрая. Всичко останало е компромис. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложението на Нико_ от първия коментар е най-добро за вас, според мен.  Добро и балансирано предложение, с прилична видеокарта, горепосочената конфигурация би ви предложила безпроблемно представяне за няколко години напред. Лично аз съм собственик на I5-4440 и R9 270x не са ме подвеждали досега. Ако желаете можете да замените R9 285 с 270x и с разликата да си вземете ССД диск, обещавам ви, че ще се преродите с него, но това е ваш избор.

Обикновено АМД процесорите са бюджетни решения и не предразполагат към надграждане на конфигурацията. Много важна част от купуването на нов компютър е лично да разровите из нета и да четете ревюта и коментари, не само да гледате цените. Ако се занимавате с овърклокване, можем да ви предложим подходящи компоненти, ако не - ще ви припомня, че заводските настройки се ползват от 80-90% от собствениците на гейм конфигурации. Надявам се съм ви бил полезен. Лек ден !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване