Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Моля за помощ за намиране на рутер

2249

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам data sim от български мобилен оператор. Търся малък рутер, който да се захранва или от запалката на автомобила или от USB пак от автомобила. Колкото по-малък - толкова по-добре. Идеята е сигналът да покрива автомобила.

Благодаря на отзовалите се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TP-Link TL-MR3020

Може да се захранва през USB, линк към статия - цък.

Убеден ли си, че на това нещо може да му се сложи SIM карта, да се захрани от USB и да "дава" интернет ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убеден ли си, че на това нещо може да му се сложи SIM карта, да се захрани от USB и да "дава" интернет ?

Слага му се 3G модем с data карта в USB порта и се настройва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво искаш да постигнеш , но един GSM с 2 сим карти и си решаваш проблема хем с разговори , хем с рутиране   :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво искаш да постигнеш , но един GSM с 2 сим карти и си решаваш проблема хем с разговори , хем с рутиране   :D

Маршрутизаторите по-горе са специализирани за тази цел. Освен това поддържат до 10 клиента. Един телефон малко ще се озори да пусне безжична мрежа за толкова машини

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маршрутизаторите по-горе са специализирани за тази цел. Освен това поддържат до 10 клиента. Един телефон малко ще се озори да пусне безжична мрежа за толкова машини

Не съм ги и поглеждал , но ми се струва че автора иска да качи котките в колата и да им осигури екстри - интернет  :)  щом е за колата само , предполагам не е автобус  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги и поглеждал , но ми се струва че автора иска да качи котките в колата и да им осигури екстри - интернет  :)  щом е за колата само , предполагам не е автобус  :)

Мда, за така става. Само не знам как телефона ще се справи да поддържа войс с едната карта а дейта с другата. Никога не съм имал такъв телефон и нямам идея дали това въобще е възможно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам с две карти , но използвам само една , говоря си по тел + рутирам нет ....не съм пробвал с две  :no-no: другия слот си ми е празен  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам с две карти , но използвам само една , говоря си по тел + рутирам нет ....не съм пробвал с две  :no-no: другия слот си ми е празен  :)

ТОва имах предвид. Освен това глезотията да имаш wifi в колата си заслужава едни 100 лева :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, аз и в момента имам интернет в колата. И то фабричен. Но разбирам, че рутерът е "заключен" към един от мобилните оператори. А аз имам data sim и съм абонат към друг. По принцип първата година след закупуване на автомобила клиентът получава едногодишен платен интернет. Но времето изтича, а за следващата година искат 115 лв. за абонамента. Затова реших да не подновявам абонамента и да намеря решение да ползвам моята си карта. Но нещата се получават толкова сериозни ... Подадох запитване и чакам да разбера дали е възможно в сервиз /за да не пада гаранцията/ да ми заменят картите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, аз и в момента имам интернет в колата. И то фабричен. Но разбирам, че рутерът е "заключен" към един от мобилните оператори. А аз имам data sim и съм абонат към друг. По принцип първата година след закупуване на автомобила клиентът получава едногодишен платен интернет. Но времето изтича, а за следващата година искат 115 лв. за абонамента. Затова реших да не подновявам абонамента и да намеря решение да ползвам моята си карта. Но нещата се получават толкова сериозни ... Подадох запитване и чакам да разбера дали е възможно в сервиз /за да не пада гаранцията/ да ми заменят картите.

На тази страница, която си цитирал чета:

Съвместно с дата СИМ карти

Може да използвате всякакъв тип дата СИМ карти с Toyota Hotspot

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, за така става. Само не знам как телефона ще се справи да поддържа войс с едната карта а дейта с другата. Никога не съм имал такъв телефон и нямам идея дали това въобще е възможно

Отговора е много прост - повечето дуал-сим телефони са с един приемник - тоест работи само едната карта (после другата) - нещо като дуплекс

В началото - когато си купих такъв телефон си казвах - ми за кво ми е с два приемника, аз не мога да говоря по две линии едновременно. Ако е с два приемника - може да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тази страница, която си цитирал чета:

Аз също го прочетох, но на рутера има залепен стикер и не може да бъде отварян без да се наруши гаранцията. А от сервиза ми казаха, че рутера с карти на друг оператор не работи. Май искат нещо да ме преметнат ... ми се струва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го прочетох, но на рутера има залепен стикер и не може да бъде отварян без да се наруши гаранцията. А от сервиза ми казаха, че рутера с карти на друг оператор не работи. Май искат нещо да ме преметнат ... ми се струва.

Хайде да четем коректно:

"не може да бъде отварян" - не трябва,

"рутера с карти на друг оператор не работи" - не разбрах - рутера има ли слот да сим-карта или не. Ако няма - няма никакво обвързване с оператори - трябва му само нет-сигнал, който да рутира.

"Може да се захранва през USB" - аз мога да захраня всеки рутер (без значение има ли захранване през USB) на 230 V, през нормален адаптер. Не знам колко е консумацията на един рутер, ама ей го в колата - инверторен преобразувател 100 W. От 12 V на 230 V.

ps. Не може, не мога и не трябва са много различни неща. Аз лично "не може" не го знам какво е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

jhoro, да четем пост #12 внимателно.

В колата си имам фабрично монтиран рутер с data sim на един от българските мобилни оператори. Предплатен ми е за една година, но тя изтича. Ако искам да продължа да ползвам интернета в колата трябва д аплатя 115 лв за още една година. Понеже ми се вижда скъпо реших да намеря начин да подкарам друга data sim, която имам така или иначе. Но понеже рутера е в гаранция - не искам ад го отварям. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

jhoro, да четем пост #12 внимателно.

Сори, тоя пост не съм го доомислил. Ама така е, когато по средата на темата се променя въпроса.

И какъв е пък тоя рутер, че да му стискаш толкова гаранцията (не че нещо ще го прецакаш, ако му смениш сим-картата)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори, тоя пост не съм го доомислил. Ама така е, когато по средата на темата се променя въпроса.

И какъв е пък тоя рутер, че да му стискаш толкова гаранцията (не че нещо ще го прецакаш, ако му смениш сим-картата)

Наистина може би трябваше още от началото да обясня защо търся такъв рутер. Вината е моя.

Рутерът не мога да го видя точно какъв е, защото е монтиран неподвижно в подлакътника. Предполагам, че понеже имат сключен договор с този оператор хората от сервиза спестяват истината, че рутерът върви и с карта от друг оператор. Но ако пък са прави и аз пробвам с друга карта това ще наруши гаранцията на рутера /пък де да знам, може и на цялата кола/.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване