Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация - бюджет 800лв

Препоръчан отговор

С бюджета ми се иска да покрия кутия и монитор, но дали ще се получи, вие ще кажете момчета. В краен случай, ще бръкнем в кесията за още 100-тина лева, какво да се прави...  :no-no:

Седнахме днес с един колега да сглобим нещо за 5-6 минути:

количка

Няколко неща не ми харесват в нея обаче... минахме лимита, а нямаме още нищо. Евентуално може да махнем SSD-то на този етап и по Коледа като се поопаричим тогава да го добавим в конфигурацията. Ще го ползвам за Minecraft, Youtube и някой-друг филм. Е, от време на време и ще се попрограмирва малко, ама то за това не ми трябва много така или иначе.  :)

Разчитам на вашето мнение, защото ако се водя по моето и на колегата, няма да го докарам до никъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямате и захранване,и кутия. Доколкото разбирам,може бюджета да стигне до 900 лв.Имайте в предвид,че всичко ще е с цената на компромиси.,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е аз като казвам Minecraft, не говоря за това, което излиза от Mojang, а modded Minecraft. Като му сложиш 200+ мода и става като шутър от 2015-та. (:

Компромисите са ясни, ако нямаше компромиси, бюджета щеше да е х2.

Както казах, за 5-6 минути сглобихме нещо и като видях докъде сме и колко са дотук...  :ohmy:  Kaldata, kaldata.

Не забравяйте, че в бюджета искам и монитор да вкарам.  :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 884.19 лв. с ДДС
Другия вариант е Pentium + R7 260X/GTX750/TI. Но за Minecraft i5 ти е достатъчен, като тая игра и без това си иска само процесор.
R7 260 e малко по-добра от 250X (7770), но за 10 лв. отгоре се взима 260X, която е малко по-добра от 7790, та 260 не си заслужава.
Ако можеш да отделиш още 40-50 лв., не е лошо да се вземе по-качествен монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 226.98 лв. с ДДСЛинк към количката Видео карта Sapphire AMD Radeon R7 260X + Процесор Intel® Core™ i3-4160 + Монитор LED Philips 21.5", Wide, Full HD + SSD памет Toshiba SSD Q Series Pro 128 GB SATA 3  = 936,11лв. като плащаш доставка само от Nikem и OutMax :) 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както предполагах, всички се целим в горната граница. :D

Нико, на това нещо мога ли след време да му сложа едно видео, още 1 плочка рам и SSD? И с тез чаркове (текущите) мога ли да му извадя HDMI към телевизора?

VipKokata, нещо не вярвам на захранването ти. Последните дни само ми обясняват как под 600W не мога да си изхраня само дъното. Може и да греша, но все пак не му вярвам за толкова чарк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей тея Фортони много ги хвалят според мен ако имаш парите колкото за конфигурацията на Нико няма сбъркаш взимай 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек

Нико, на това нещо мога ли след време да му сложа едно видео, още 1 плочка рам и SSD? И с тез чаркове (текущите) мога ли да му извадя HDMI към телевизора?

VipKokata, нещо не вярвам на захранването ти. Последните дни само ми обясняват как под 600W не мога да си изхраня само дъното. Може и да греша, но все пак не му вярвам за толкова чарк.

600 вата лапат 980 в sli и i7 5820k,а ти в момента няма да минаваш 250
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смятай сам ;) Конфигурацията на Коката ми излезе 320 вата пиково (100% натоварване на системата с включени някои екстри като вентилатори и т.н. и предвидено остарянване на компонентите), та може би е добра идея да се вземе 400 ватово някакво. 600 вата при всички случаи е излишно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета как ги изчислихте тия 320W? Видеокартата едва ли ще премине 100W - Power Consumption Gaming.

i3-4160 е 54W. Заедно с останалите компоненти системата няма да премине 150-160W. Захранването предложено от Коката ще е абсолютно достатъчно, а и за тези пари е с отлично качество - бронзов сертификат, куп защити, изключително тихо и 2 години гаранция. Може да се справи и с по-лакома карта от 260X. Но GTX750 е по-добър избор. По-хладна е, тиха и в idle и в load, не се нуждае от външно захранване, по-ново поколение е и е с поддръжка на PhysX.

Към моята може да добавиш и видеокарта, и РАМ, и ССД. Няма никакъв проблем. Единствено при слагане на по-мощна видеокарта, няма да е лошо да се смени захранването. 

GB H81M-S1 няма HDMI, ASUS H81M-A има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо да благодаря за мненията и разясненията.

Мисля да се спра на предложението на Нико, с идеята за бъдещи (надяваме се близко бъдеще) добавки. :)

Количка

Само ако може, Нико, да споменеш и по-добрия монитор и какво му е предимството пред този, преди да ги заръчвам. Ако си струва, по-добре да орежем малко от месечната бира и да го взема сега, отколкото да се псувам години напред, че са ми се досвидели.  :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен избор.

AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369V. По-голям диагонал и IPS панел. Картината ще е много по-добра от тази на ASUS-a.

Дъното не е налично. Смени го с някое от тези : ASROCK B85M Pro3ASUS H81M-PLUS. И двете имат HDMI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Asus-a ще да е. Каква я мислехме, каква стана...

количка

Последен въпрос и ги заръчвам. :D

Тъй като видеото е със shared memory, тези 4GB няма ли да увяхнат при един 64-bit Windows и видеото като отхапе 1, примерно? Може ли и вариант на 8 рам (1х8, 2х4 или там каквото прецениш), и освен да добавяме последната цифра към сумата, че и без това сме почти там...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BB код:
ASROCK FM2A88M EXTREME4+ /FM2
AOC 23 IPS 6ms VGA DVI I2369V
2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
CM K350 W/600W PSU
AMD A10-7700K X4/3.4G/FM2+/BOX

Обща стойност - 1 013.09 лв. с ДДС
АМД вариант с вградено видео по-добро от това в 4440, 8GB Рам, 500GB хард (3 години гаранция), добър монитор и възможност за овърклок, захранването в CM K350 е много по-добро от това в K280.
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/50185p1r1005969p1r46469p1r48132p1r46784p1r50774p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

100 пъти съм казвал, че A10-7700K не си заслужава. За същите пари се взима 760К/860K или някой Pentium + GTX750 или R7 260X, които ще се представят много по-добре. Захранването в CM K350 e RS-600-ACAB-M2 и е обикновено китайче и не е по-добро от това в K280.

Георгиев, 4ГБ РАМ ще ти стигнат за всичко, но ако искаш добави още една плочка в количката от същата. ( 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с мнението за захранването, за процесор+ видео да разумно е може би, но това е въпрос на избор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нико, малко късно, поръчката замина и RAM-а не е точно този.

Количка - Обща стойност: 781.18 лв. с ДДС

Все пак се спрях на монитора на monicho (226 лв.), за да закръглим хилядарката, че с другия още повече надминахме бюджета. (:

Имате ли идея горе-долу колко време отнема събирането на чарковете и най-вероятно + сглобяване?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, и тая РАМ е добър избор. 

Като ти се обадят за потвърждение, може да ги помолиш да го сглобят, безплатно е.

За 15-30 мин. би трябвало да успееш да го сглобиш сам. - Как да сглобим компютър.

Или пък ако си от София, може да помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитор,би било хубаво да си го избереш на място,но в тези технополис,техномаркет как надуват цените...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване