Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

лаптоп към телевизор

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам нужда от помощ за свързване на лаптоп тошиба L350 satelite към телевизор LG 42LB5700          Проблема е че лаптопа няма HDTIM изход а телевизора има.  Моля помогнете.                                                                                                                                                                                          

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

провери дали телевизора има vga

Какви джажи трябва да купя и как да го свържа към vga

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телевизора има VGA вход,ще можете да подадете видеосигнал към него.Остава от изхода за слушалки да подадете и аудио сигнал.И готово.

Друг вариант е да ползвате флашка.Записвате филма на флашката и гледате на телевизора.

Има и още един вариант,да направите медия сървър и да ползвате интернет възможностите на телевизора,с помощта на домашният рутер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телевизора има VGA вход,ще можете да подадете видеосигнал към него.Остава от изхода за слушалки да подадете и аудио сигнал.И готово.

Друг вариант е да ползвате флашка.Записвате филма на флашката и гледате на телевизора.

Има и още един вариант,да направите медия сървър и да ползвате интернет възможностите на телевизора,с помощта на домашният рутер.

Как става това чрез рутера че нещо с тези рутери съм зле подготвен

Как става това чрез рутера че нещо с тези рутери съм зле подготвен

идеата ми е да ползвам лаптопа директно на телевизора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека ти реша проблема по възможно най-добрия начин. Преди време и аз имах такъв лаптоп и се чудех какво да направя. Възможно най-лесния и удобен начин е да си закупиш това устройство: http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-UGA-to-DVI-VGA-HDMI-Multi-Display-Dual-Monitor-Converter-Adapter-PC-W-/321477681721?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item4ad9902239

USB Display adapter . Към него единствено ти трябва да си закупиш един кабел hdmi-dvi или hdmi-hdmi да речем (понеже има всички приставки ) , свързваш hdmi кабела към TV-то а USB към лаптопа , инсталират се драйвърите от диска и забравяш за всякъкви проблеми. Резолюцията е Resolution upto 1080P (1920x1080) така че качеството на сигнала е просто перфектно. Никъква разлика няма да забележиш дори и на над 40 инчов телевизор ако го сравниш с hdmi to hdmi свързване.   Ползвам това устройство вече 3-та година и независимо, че е закупено от ebay  да чукна на дърво нямам проблеми до ден днешен. Дори сегашния ми компютър, който имам (настолен за над 1000лв.) не ползвам свързване към видео картата чрез hdmi кабел ,а ползвам чрез USB защото е в пъти по удобно , бързо и лесно.  Имаш възможност да зададеш огледален образ(демек да виждаш на ТВ-то същото както на компа или да ползваш като главен образ само Тв-то. Няма по удобен и лесен метод. Като се нагледаш на Тв-то просто дърпаш кабела от USB-то и си готов.

АКо моят адаптер по натам сдаде багажа , без да се замислям пак ще си купя същия.

тук виждам и някъкви по евтини конвертори http://www.ebay.co.uk/itm/USB-Power-VGA-to-HDMI-Converter-Adapter-AV-Video-Audio-Cable-LCD-for-HDTV-PC-CI-/281453585778?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item4187f0e572

но аз ти показвам моя .....защото съм доволен както от качеството на сигнала , така най-  вече от дългогодишната му безпроблемна употреба. Ако искаш може да опиташ да си закупиш по евтиния вариант, може да няма разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека ти реша проблема по възможно най-добрия начин. Преди време и аз имах такъв лаптоп и се чудех какво да направя. Възможно най-лесния и удобен начин е да си закупиш това устройство: http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-UGA-to-DVI-VGA-HDMI-Multi-Display-Dual-Monitor-Converter-Adapter-PC-W-/321477681721?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item4ad9902239

USB Display adapter . Към него единствени ти трябва да си закупиш един кабел hdmi-dvi да речем (понеже има всички приставки) , свързваш hdmi кабела към TV-то а USB към лаптопа , инсталират се драйвърите от диска и забравяш за всякъкви проблеми. Резолюцията е Resolution upto 1080P (1920x1080) така че качеството на сигнала е просто перфектно. Никъква разлика няма да забележиш дори и на над 40 инчов телевизор ако го сравниш с hdmi to hdmi свързване.   Ползвам това устройство вече 3-та година и независимо че е закупено от ebay  да чукна на дърво нямам проблеми ден днешен. Дори сегашния ми компютър който имам (настолен за над 1000лв.) не ползвам свързване към видео картата чрез hdmi кабел ,а ползвам чрез USB защото е в пъти по удобно , бързо и лесно.  Имаш възможност да зададеш огледален образ(демек да виждаш на ТВ-то същото както на компа или да ползваш като главен образ само Тв-то. Няма по удобен и лесен метод. Като се нагледаш на Тв-то просто дърпаш кабела от USB-то и си готов.

АКо моята адаптер по натам сдаде багажа , без да се замислям пак ще си купя същия.

Благодаря ти искрено за отговора. Ще си поръчам такова нещо и то наистина не е много скъпо. ЖИВ ДА СИ !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

само незнам във втроия линк , с по евтиното устройство дали там не е задължително свързването на VGA кабела или може и само както в моя вариант (първия линк) мушкаш към USB-то и си готов. За това ти препоръчах по скоро да дадеш 20 лв отгоре и да вземеш първия адаптер...за него поне гарантирам. Към 50 лв. ще ти излиезне всичко с доставката , там няма загуба на сигнал , няма смущения , а резолюцията която пише, че потдържа е реална. Единствено допълнително трябва да си купиш или hdmi -hdmi кабел или hdmi - dvi кабел. Имаги в ebay по 3-4 лева , пък ако не ти се чака от там да ти ги доставят и в БГ се намират вече за по 5-7 кинта ;)   Само си харесай преди покупката от ebay - по надежден seller  с висок Positive Feedback. Макар че от ebay понякога всичко упира до късмет ;)

п.п. Ако не те мързи потърси клипчета из youtube  за адаптера от 2-рия линк,  няма начин да няма информация и видео и за него как работи.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

USB Display adapter . Към него единствено ти трябва да си закупиш един кабел hdmi-dvi или hdmi-hdmi да речем (понеже има всички приставки ) , свързваш hdmi кабела към TV-то а USB към лаптопа , инсталират се драйвърите от диска и забравяш за всякъкви проблеми. Резолюцията е Resolution upto 1080P (1920x1080) така че качеството на сигнала е просто перфектно. Никъква разлика няма да забележиш дори и на над 40 инчов телевизор ако го сравниш с hdmi to hdmi свързване.   Ползвам това устройство вече 3-та година и независимо, че е закупено от ebay  да чукна на дърво нямам проблеми до ден днешен. Дори сегашния ми компютър, който имам (настолен за над 1000лв.) не ползвам свързване към видео картата чрез hdmi кабел ,а ползвам чрез USB защото е в пъти по удобно , бързо и лесно.  Имаш възможност да зададеш огледален образ(демек да виждаш на ТВ-то същото както на компа или да ползваш като главен образ само Тв-то. Няма по удобен и лесен метод. Като се нагледаш на Тв-то просто дърпаш кабела от USB-то и си готов.

АКо моят адаптер по натам сдаде багажа , без да се замислям пак ще си купя същия.

тук виждам и някъкви по евтини конвертори http://www.ebay.co.uk/itm/USB-Power-VGA-to-HDMI-Converter-Adapter-AV-Video-Audio-Cable-LCD-for-HDTV-PC-CI-/281453585778?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item4187f0e572

но аз ти показвам моя .....защото съм доволен както от качеството на сигнала , така най-  вече от дългогодишната му безпроблемна употреба. Ако искаш може да опиташ да си закупиш по евтиния вариант, може да няма разлика.

Поръчах си вече като твоя и бог пред мен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Резолюцията е Resolution upto 1080P (1920x1080) така че качеството на сигнала е просто перфектно. Никъква разлика няма да забележиш дори и на над 40 инчов телевизор ако го сравниш с hdmi to hdmi свързване. 

Тука вече не издържах!През VGA изход излиза аналогов сигнал,който е със много слабо качество,в сравнение с цифровия сигнал на HDMI.С такова устройство се преобразува аналоговия сигнал в цифров,но качеството си остава същото,като аналоговото.Ако пробваш да пуснеш един HD филм с  HDMI към HDMI кабел,ще се хванеш за главата!Тогава ще има да се чудиш какво си гледал до сега...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моляяяя !?!?!? нещо не си наясно как точно работи този дисплей адаптер. Заповядай у нас на тест, но преди това ти предлагам да чукнем един бас със теб. Имам настолен компютър , чиято видео карта е с hdmi изход - Радеон 2 ГБ. 128 бита. Свързвам я директоно с hdmi кабел с Телевизор philips 3d led 40 инча и си гледам както 3D така и full HD филми по 20-30-50 ГБ. След това правим същия тест с USB to hdmi адаптера и сравняваме същите 3D филми и fill HD по 20-30-50 ГБ като качество на картина , сигнал и каквото там искаш. Ако забележиш разлика дори от 50 см. разстояние да гледаш пред тв-то си изхвърлям през 14-тия етаж телевизора барабар с компа .

Това е USB to hdmi Display adapter , прочети на аглииски е описано в обявата както точно работи. Гарантирам на 42 инача LG няма шанс да забележи никъква разлика в качеството.  Нещо с което не си работил и не си тествал - НЕ коментирай !

Това за мен е 100 пъти по удобно устройство отколкото всеки път да си ресетвам компа за да ми отчете телевизора при свързването hdmi-hdmi. Показвал съм го пред много приятели и сме гледали заедно с тях филми много пъти и всички са потвърдили написаното от мен по горе.

п.п. Настоявам момчето след като си го купи да пише ............ ако той потвърди че има дори минимална разлика , аз лично ще му броя 50 кинта и ще му купя устройството !

п.п.2: Димитър 59 , това устройство НЕ конвертира  VGA сигнала !!!  Ползва USB входа на компютъра за пренос на сигнал!

Единствено има особеност за гледане на 3D Full HD филми , там трябва да се избере от опциите (НЕ да е на режим - огледален образ) , а "задай като главен монитор" за да може да се гледа 3Д.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2-рия линк който съм дал, сега разгледах по-подробно обявата и виждам, че не е удачен. Там разлика в сигнала ще има сигурно.

ето защо това е перфектния избор : http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-UGA-to-DVI-VGA-HDMI-Multi-Display-Dual-Monitor-Converter-Adapter-PC-W-/321477681721?pt=UK_Computing_Sound_Vision_Video_Cables_Adapters&hash=item4ad9902239

USB to hdmi display adater  и искрено се радвам, че колегата е взел и той такъв. Няма да съжалява сигурен съм !!! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване