Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Булсатком въпрос относно интернета им

Препоръчан отговор

Четох и по други форуми, но искам да попитам все пак имате ли впечатления от тях. Поддържат ли си скоростите и обслужването им на какво ниво е. Плюсове и минуси и като цяло струват ли си?

Благодаря за отделеното време :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плюсове:

Интернетът ми е 100 мегабита, при положение, че плащам за 14. На практика не ти ограничават скоростите за един компютър. При включени два вече скоростта пада, но сумарно пак е 100 Mbit/s. При повикване се отзовават скоростно. Връзката е стабилна и не прекъсва заради атмосферни влияния. На практика си със статично IP - не знам какви маски ползват и колко хора минават през една маска, но досега съм забелязал 3 IP-та, с които съм излизал навън през годините. Като почнеш да ползваш едно, минаваш през него, докато не започнат да правят нещо по мрежата. Като изключиш проблемите с устройствата им, досега за повече от 3 години да съм имал 3-4 прекъсвания за не повече от 10-15 минути. Магистралното им трасе минава точно под прозореца ми и съм забелязвал, че в тези редки моменти правят нещо отдолу.

Минуси: устройствата, които раздават - почнеш ли да ги изключваш и включваш (например ако те няма цял ден и изключваш цялата система сутрин при излизане и я включваш следобед при прибиране), започват да се свързват все по-бавно и по-бавно след включване, докато накрая тотално станат за смяна. Трето устройство сменям вече. Имат и някакъв проблем и с DNS-сървърите - на два-три пъти ми се е случвало да не ми се отваря сайт на единия компютър (който е със стандартните DNS-и) и да се отваря на другия (който е с тези на Google). Това обаче е бял кахър.

Като цяло - да, струват си. В пъти по-добри са от всички, към които съм бил досега, и за първи път не смятам да се махам. За такава цена получаваш качество, което не ти дава май никой друг. Чакам да пуснат и мобилен интернет, за да духна под опашката на Виваком.

ПП. Говорим за трасе, при което оптиката ми идва до самия компютър. Чел съм, че има места, където са закупили LAN-мрежи и доставят интернет чрез тях - те ти едно оплакване от такава мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плюсове:

Интернетът ми е 100 мегабита, при положение, че плащам за 14. На практика не ти ограничават скоростите за един компютър. При включени два вече скоростта пада, но сумарно пак е 100 Mbit/s. При повикване се отзовават скоростно. Връзката е стабилна и не прекъсва заради атмосферни влияния. На практика си със статично IP - не знам какви маски ползват и колко хора минават през една маска, но досега съм забелязал 3 IP-та, с които съм излизал навън през годините. Като почнеш да ползваш едно, минаваш през него, докато не започнат да правят нещо по мрежата. Като изключиш проблемите с устройствата им, досега за повече от 3 години да съм имал 3-4 прекъсвания за не повече от 10-15 минути. Магистралното им трасе минава точно под прозореца ми и съм забелязвал, че в тези редки моменти правят нещо отдолу.

Минуси: устройствата, които раздават - почнеш ли да ги изключваш и включваш (например ако те няма цял ден и изключваш цялата система сутрин при излизане и я включваш следобед при прибиране), започват да се свързват все по-бавно и по-бавно след включване, докато накрая тотално станат за смяна. Трето устройство сменям вече. Имат и някакъв проблем и с DNS-сървърите - на два-три пъти ми се е случвало да не ми се отваря сайт на единия компютър (който е със стандартните DNS-и) и да се отваря на другия (който е с тези на Google). Това обаче е бял кахър.

Като цяло - да, струват си. В пъти по-добри са от всички, към които съм бил досега и за първи път не смятам да се махам. За такава цена получаваш качество, което не ти дава май никой друг. Чакам да пуснат и мобилен интернет, за да духна под опашката на Виваком.

ПП. Говорим за трасе, при което оптиката ми идва до самия компютър. Чел съм, че има места, където са закупили LAN-мрежи и доставят интернет чрез тях - те ти едно оплакване от такава мрежа.

Мерси. Значи да поразпитам тук за града как предлагат интернета като цяло. В сайта им гледам имат оптични мрежи в Шумен, но предполагам това не значи, че в цялата област имат а само в града. А и тези устройства предполагам не може без тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма как да минеш без такова устройство. Ей тук съм снимал за какво става дума (в момента не мога да ти снимам новото - не съм си вкъщи, но то е идентично със старото); първото пък беше доста по-малко.

Интернет по отпика предлагат само там, където имат прекарани оптични трасета (логично). При нас в половината град имат, в другата половина нямат. Може и в някое село да предлагат нет, стига оттам да минава някоя тяхна оптична магистрала, така че се поинтересувай, най-добре на място в офисите им. Имат и национален телефон, но се съмнявам операторите им да са наясно с трасетата във всяка паланка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма как да минеш без такова устройство. Ей тук съм снимал за какво става дума (в момента не мога да ти снимам новото - не съм си вкъщи, но то е идентично със старото); първото пък беше доста по-малко.

Интернет по отпика предлагат само там, където имат прекарани оптични трасета (логично). При нас в половината град имат, в другата половина нямат. Може и в някое село да предлагат нет, стига оттам да минава някоя тяхна оптична магистрала, така че се поинтересувай, най-добре на място в офисите им. Имат и национален телефон, но се съмнявам операторите им да са наясно с трасетата във всяка паланка.

И тези снимки стават да придобия престава за какво става дума. Ще видя и ще поразпитам как са нещата в града може пък да извадя късмет :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да поясня,че САМО ОПТИЧНИЯТ им интернет е хубав. Ако не е оптичен - бягай далече! В Пловдив в район Южен бях на оптичен интернет - точно каквото се казва във втория пост, 1 към 1. Преместих се в район Северен,но там нямат оптична мрежа и ми пуснаха някакъв ethernet кабел - на ден спираше по 3-4 пъти интернета за по 10-15 мин.(досадно е). Така че говори първо какъв кабел ще ти пуснат !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да поясня,че САМО ОПТИЧНИЯТ им интернет е хубав. Ако не е оптичен - бягай далече! В Пловдив в район Южен бях на оптичен интернет - точно каквото се казва във втория пост, 1 към 1. Преместих се в район Северен,но там нямат оптична мрежа и ми пуснаха някакъв ethernet кабел - на ден спираше по 3-4 пъти интернета за по 10-15 мин.(досадно е). Така че говори първо какъв кабел ще ти пуснат !

Мерси значи само оптичен ще търся ако имат ако не ще си седя на моя 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е ЛАН трябва да има задължително оптика до блока или до входа и пак ще си имаш 100те мегабайти.Аз сам на доставчик в Добрич оптика до сградата и съм доволен няма прекъсвания,лагвания ала бала.Скоро очаквам да ме мигрират и на оптика до дома/но сега не ми трябва / с рутер съм TP LINK 740N като пусна лаптопа и декстоп машината и тя ако е пусната половината ми трафик отива за лаптопа там вдигам 44mbps на тест за декстоп машината остава малко трафик но пак е добре .Защо е така рутера да не би да прави дефект и да дава повече трафик на Wireless връзката ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 9 месеца по-късно...

След години наред без ограничения от няколко дни забелязвам, че на интернета вече е наложено ограничение. Сваляне с 14 Mbit/s, или 1,9 MB/s. В крайна сметка за толкова плащам, само че ако ще имам просто някакъв интернет, който ще е по-слаб от този на кварталните ланки... ще мина на кварталната ланка (Близу, да речем). Имат повече на брой канали, от тях повече HD и т.н. По-късно днес ще отида да питам в офиса какво става и така ли ще е занапред и ще пиша пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би и тях, или поне интернет бизнеса им да го купиха от Ментел. Щото това ограничение, сега чак за 2015 второ полугодие, ей така да се направи ми е доста странно като решение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чул някой да ги е купил. Ако беше така, щеше да се чуе. Явно вече са набрали сериозен масив от клиенти и не им стига капацитетът, та пускат в сила ограниченията, за да смогват на наплива.

Накратко - отидох, питах. Отговор: да, оттук нататък вече ще бъде така, досега сме Ви пускали промоционален интернет. Ограничението е в сила от понеделник. - Хм, доста дълга промоция сте имали, от края на 2010-а досега. Да, ама вече е 2015-а и конкуренцията ви предлага в пъти повече за тия пари. Аз работя в интернет и има моменти, когато ми трябва скорост - свалят се и се качват големи проекти и нямам никакво намерение да ги чакам да ми се точат по половин час. Върнете ми парите, които съм предплатил, и да приключваме. - ОК, елате след половин час, ще говоря с мениджърите и ще видим какво може да се направи.

След половин час - мениджърът разреши да ви вдигнем скоростта до 50 MBit/s, един месец безплатно заради причиненото неудобство, останалите срещу 2 лв. на месец.

Та така. До края на годината срещу 6 допълнителни лева (предплатил съм до края на годината) ще мога да ползвам скорост наполовина на ползваната досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей какво става, като порасне работата на някой полумонополист, на уж свободен пазар. Не мисля че има проблем с големите тръби на мрежата им, не само да доставят на всичките си клиенти "промоционални" скорости, но дори да ги удвоят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ви разбера, 5 години хората са ви пускали по-голяма скорост от тази за която плащате и пак се оплаквате.

На нашата кабеларка точно си го мерят и не пускат и 1 mbps над платения абонамент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквам. Просто казвам, че за същата цена и Близу, и Виваком предлагат по-висока скорост, отделно и повече телевизии. Нали се сещаш, че като клиент ще отида там, където ми е по-изгодно. Освен това, както споменах, има моменти, в които скоростта от 1,9 MB/s не ме устройва - вече има проекти по 500 МВ и по 1 GB, кога да ги чакам да се свалят и да се качват, като гоня час? В момента имам такъв, макар и с по-малък обем - до 16 часа трябва да съм го върнал. Свлянето и качването ми яде от времето, което значи, че ми бърка в джоба.

Стоях при тях именно заради хубавия интернет, качеството на телевизиите не е от най-доброто, за броя да не говорим. И като ми махнат и това предимство, защо да стоя? Не съм женен за тях, в крайна сметка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквам. Просто казвам, че за същата цена и Близу, и Виваком предлагат по-висока скорост, отделно и повече телевизии. Нали се сещаш, че като клиент ще отида там, където ми е по-изгодно. Освен това, както споменах, има моменти, в които скоростта от 1,9 MB/s не ме устройва - вече има проекти по 500 МВ и по 1 GB, кога да ги чакам да се свалят и да се качват, като гоня час? В момента имам такъв, макар и с по-малък обем - до 16 часа трябва да съм го върнал. Свлянето и качването ми яде от времето, което значи, че ми бърка в джоба.

Стоях при тях именно заради хубавия интернет, качеството на телевизиите не е от най-доброто, за броя да не говорим. И като ми махнат и това предимство, защо да стоя? Не съм женен за тях, в крайна сметка.

Не навсякъде бъка от алтернативи. Големите градове и областни центрове иди-доди. Затова написах полумонополист. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз живея в град, който някога беше среден по размер, а в момента вече също е малък. В момента освен "Булсатком" в града има още петима интернет-доставчици, четирима от които доставят и телевизия. Поне един от тях, а май че и двама, вече са с оптика. Мога веднага да се закача към техните мрежи. Просто като има, има. А при мен има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и в София на теория има 150 доставчика, ама на камара от тях само името остана и са притежание на някой от големите играчи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След години наред без ограничения от няколко дни забелязвам, че на интернета вече е наложено ограничение. Сваляне с 14 Mbit/s, или 1,9 MB/s. В крайна сметка за толкова плащам, само че ако ще имам просто някакъв интернет, който ще е по-слаб от този на кварталните ланки... ще мина на кварталната ланка (Близу, да речем). Имат повече на брой канали, от тях повече HD и т.н. По-късно днес ще отида да питам в офиса какво става и така ли ще е занапред и ще пиша пак.

14 Mbit/s между другото няма и 1,8 MB/s ,но това са подробности-в случая без значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване