Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за хард диск?

Препоръчан отговор

Здравейте, не знаех къде да пусна темата, така че ако не е за тук, моля да я преместите.

През 2012г. един приятел си взе конфигурация от никем с хард диск Western Digital wd10ezex 1 TB Caviar Blue. Преди няколко месеца се появиха много лоши сектори по този хард диск и понякога дори не е искал да зарежда и ОС. Та преди 3-4 седмици изпратихме диска в никем за гаранционно обслужване и вчера са изпратили нов диск. Този мой приятел днес ми изпрати снимка на хард диска и ми направи впечатление, че новия е отново WD, отново 1 TB, но модела е WD10EARX. След справка в интернет се оказа, че този модел се води Caviar Green. После погледнах отново снимката и ми направи впечатление, че най-отгоре пише "Recertified", т.е. диска явно не е нов. Та да попитам може ли да се има доверие на този диск и коректно ли е от страна на никем да заменят WD Caviar Blue с WD Caviar Green Recertified?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знаех къде да пусна темата, така че ако не е за тук, моля да я преместите.

През 2012г. един приятел си взе конфигурация от никем с хард диск Western Digital wd10ezex 1 TB Caviar Blue. Преди няколко месеца се появиха много лоши сектори по този хард диск и понякога дори не е искал да зарежда и ОС. Та преди 3-4 седмици изпратихме диска в никем за гаранционно обслужване и вчера са изпратили нов диск. Този мой приятел днес ми изпрати снимка на хард диска и ми направи впечатление, че новия е отново WD, отново 1 TB, но модела е WD10EARX. След справка в интернет се оказа, че този модел се води Caviar Green. После погледнах отново снимката и ми направи впечатление, че най-отгоре пише "Recertified", т.е. диска явно не е нов. Та да попитам може ли да се има доверие на този диск и коректно ли е от страна на никем да заменят WD Caviar Blue с WD Caviar Green Recertified?

Май green са по-добри от blue...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май green са по-добри от blue...

Май не. ;)  А и зависи за какво се използват. За системен в никакъв случай.

Та да попитам може ли да се има доверие на този диск и коректно ли е от страна на никем да заменят WD Caviar Blue с WD Caviar Green Recertified?

Не, не можете и не, не е коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коректно е да бъде заменен диска с рециклиран, повредените дискове се връщат на производителя който ги ремонтира и отново ги връща в обръщение по тази схема. Не е коректно обаче да му го заменят с Green, при условие че той е купил Blue. Това са различни модели дискове с различна производителност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е коректно да се заменя гаранционен диск с рециклиран. Помислете логично и ще ви се изясни. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не. ;)  А и зависи за какво се използват. За системен в никакъв случай.

Off, стига говори без да си го пробвал. Аз използвам зелен диск за системен, една ръчно оптимизирана 7-ца се включва за 1:15мин. Обаче, ако в една папка има доста неща започва да мисли малко повече. Също така много съм доволен от него, никога не ми е правил проблеми като високи температури и винаги си е безшумен (имам и син 2,5" хард от лаптоп, той е по-шумен от зеления 3,5") . Не е препоръчително да е системен, НО става (не е както Вие казвате "в никакъв случай") нормален потребител разлика няма да намери със син хард, сигурен съм. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ще отида да сложа хард диска и ще го тествам. Ако работи добре и не е много по-бавен от стария няма да звъним на никем, понеже човека иска да си ползва компютъра. Иначе трябва да седи още 1 месец без компютър...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Off, стига говори без да си го пробвал. Аз използвам зелен диск за системен, една ръчно оптимизирана 7-ца се включва за 1:15мин. Обаче, ако в една папка има доста неща започва да мисли малко повече. Също така много съм доволен от него, никога не ми е правил проблеми като високи температури и винаги си е безшумен (имам и син 2,5" хард от лаптоп, той е по-шумен от зеления 3,5") . Не е препоръчително да е системен, НО става (не е както Вие казвате "в никакъв случай") нормален потребител разлика няма да намери със син хард, сигурен съм. 

Кока, ти си пробвал един, аз не знам дали има смисъл да пиша бройката, че тука хейтъри на кило. Не си прав и не е коректно да пишеш категорично мнение на база такъв плах опит. Трябва да си потребител - пенсионер да не усетиш разлика в представянето. Но ако имаш за цел да трупаш постове проблема си е твой.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кока, ти си пробвал един, аз не знам дали има смисъл да пиша бройката, че тука хейтъри на кило. Не си прав и не е коректно да пишеш категорично мнение на база такъв плах опит. Трябва да си потребител - пенсионер да не усетиш разлика в представянето. Но ако имаш за цел да трупаш постове проблема си е твой.

Поздрави!

Не ми е за цел да трупам постове. Казах нормален потребител, не напреднал (направи разлика). Иначе разлика има, спор няма. Зависи и как си си оптимизирал ОС, какво се стартира със нея,сървиси, и т.н. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD  му е майката. 

Това е ясно, но не всеки има възможност за SSD. :D

Иначе относно хард диска, сега погледнах и гаранционната карта и на наименование пише "HDD 1TB 64MB WD10EARX Black" ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но не всеки има възможност за SSD. :D

Иначе относно хард диска, сега погледнах и гаранционната карта и на наименование пише "HDD 1TB 64MB WD10EARX Black" ?!

Струва колкото обикновен HDD. Като допълнителна покупка е идеалното решение за много проблеми. Някои хора подценяват тия 100-120 лева, които могат да дадат за подобна джаджа.  А точно там доста често им се корени проблема. Включително и в случая с тоя диск. Щото ако не бе системен, едва ли скоро щеше да се развали. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Струва колкото обикновен HDD. Като допълнителна покупка е идеалното решение за много проблеми. Някои хора подценяват тия 100-120 лева, които могат да дадат за подобна джаджа.  А точно там доста често им се корени проблема. Включително и в случая с тоя диск. Щото ако не бе системен, едва ли скоро щеше да се развали. 

Аз препоръчвам на всички мои приятели които си вземат нови конфигурации да си вземат ssd-та, но просто има някои хора които като чуят, че едно 120 gb ssd струва 100-200 лв. се отказват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам на всички мои приятели които си вземат нови конфигурации да си вземат ssd-та, но просто има някои хора които като чуят, че едно 120 gb ssd струва 100-200 лв. се отказват.

Ами покажи му как работи SSD  в сравнение с неговата забатачена щайга и предполагам ще се навие. Дори и 2 клипчета за сравнение да му намериш в тубата, е нещо  което хваща окото. Дори ако се занимават с игри, има и клипчета на някои игри, които показват каква сеч имат хората с HDD  и каква плавна картина със SSD.  Това да ти върви добре системата с нормален HDD  е възможно, но за кратко време. Само след няколко дена активна работа, работите се осират и се налага отново и отново оптимизации, деинсталации и какво ли не. отклонението за SSD  бе относно лекия спор в по-горните постове. Тоя спор малко ми заприлича на спора - 15 годишна Астра или 15 годишен Голф. Не, аз бих казал 7 годишна Фиеста за същите пари. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване