Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 не разпознава USB устройства

nahalnik

Препоръчан отговор

Колеги, здравейте!

Инсталирал съм многократно XP, Vista, 7, 8; със и без SP-ове; на лаптопи Dell, Toshiba, Aser и на поне 8 бр. HP.

От два дни се мъча да инсталирам ОС на лаптоп HP 250 G2 и с кривия му BIOS. Няма да описвам поне 10-ина опита за инсталиране от флашкИ и DVD-инсталационнИ дискОВЕ, опитите да стартирам нещо от няколко версиии Hiren's BootCD/BootUSB (дискът се зарежда, но при опит да стартирам нещо - няма нищо; единствено стартирах Линукс).

Както и да, след ровене по форуми и клипове в YouTube, успях да конвертирам  диска в MBR след няколко пъти създавания и триения на дялове... и ... да инсталирам (уж) от флашка, но поставих и DVD диск (записан от същото *.ISO), от който също четеше.

Това вече е минал етап!  :(

Машинката я взех с Free DOS. Има следните параметри:

CPU: Intel Celeron N2820 2.00GHz
Чипсет: Mobile Intel HM76 Express
RAM: 4GB 1DIMM 1600MHz DDR3L
HDD: 1000GB 5.4krpm SATA
USB port: 1xUSB 3.0, 2x USB 2.0
Други: Intel HD Graphics, HD Audio support, DVDRW, HDMI, 802.11b/g/n, Bluetooth, HD Webcam, SD Card Reader, ...

Новоинсталираният Windows 7 Home Premium SP1 (64-bit) не разпознава при включването им никакви USB устройства (флашки, мишки). В BIOS флашките се виждат, а Windows 7 не ги вижда и не реагира да ги разпознае и да им инсталира необходимия драйвер.

Изтеглил съм на моя лаптоп всички необходими драйвери от сайта на производителя и съм ги прехвърлил на флашка. (Общо са ~1.35GB.)

* Въпросът е как да прехвърля всичко това в диска и (ако успея) да го инсталирам?  :no-no:

От бутващата в BIOS флашка с Windows 7 РЕ, успях да копирам (от самата нея) в С:/  програмата Free Commander, която работи.

В BIOS флашките се виждат, но като стартирам от там Windows 7 РЕ, в командерите (горния и Total Commander) и в др. програми се вижда само вътрешния диск.  

* Дали след инсталиране на драйверите за чипсета ше започне да разпознава външните USB устройства?

* Дали би помогнало обновяване на  BIOS-а? Дали в тази ситуация е разумно???

BIOS-ът е Version: F.0D /23.01.2014г./  На сайта е наличен за модела  Version: F.18 REV: A  PASS: 1 /18.09.2014г./

(OS: Windows 7 (64-bit) и Windows 8.1 (64-bit)) и съм изтеглил файла. 

Обновявал съм BIOS няколко пъти на различни модели НР. Сега да си призная се опасявам да не омажа още нещо!  :mad: 

Колеги, моля помагайте със съвети !!! Благодаря !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност при инсталирането на драйверите на чипсета USB портовете да започнат да работят коректно. Досега подобен проблем на твоя съм имал само с 1 лаптоп и той е  asus x552. Докато не инсталирах драйверите на чипсета нищо включено в USB не работеше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте!

Инсталирал съм многократно XP, Vista, 7, 8; със и без SP-ове; на лаптопи Dell, Toshiba, Aser и на поне 8 бр. HP.

От два дни се мъча да инсталирам ОС на лаптоп HP 250 G2 и с кривия му BIOS. Няма да описвам поне 10-ина опита за инсталиране от флашкИ и DVD-инсталационнИ дискОВЕ, опитите да стартирам нещо от няколко версиии Hiren's BootCD/BootUSB (дискът се зарежда, но при опит да стартирам нещо - няма нищо; единствено стартирах Линукс).

Както и да, след ровене по форуми и клипове в YouTube, успях да конвертирам  диска в MBR след няколко пъти създавания и триения на дялове... и ... да инсталирам (уж) от флашка, но поставих и DVD диск (записан от същото *.ISO), от който също четеше.

Това вече е минал етап!  :(

Машинката я взех с Free DOS. Има следните параметри:

CPU: Intel Celeron N2820 2.00GHz
Чипсет: Mobile Intel HM76 Express
RAM: 4GB 1DIMM 1600MHz DDR3L
HDD: 1000GB 5.4krpm SATA
USB port: 1xUSB 3.0, 2x USB 2.0
Други: Intel HD Graphics, HD Audio support, DVDRW, HDMI, 802.11b/g/n, Bluetooth, HD Webcam, SD Card Reader, ...

Новоинсталираният Windows 7 Home Premium SP1 (64-bit) не разпознава при включването им никакви USB устройства (флашки, мишки). В BIOS флашките се виждат, а Windows 7 не ги вижда и не реагира да ги разпознае и да им инсталира необходимия драйвер.

Изтеглил съм на моя лаптоп всички необходими драйвери от сайта на производителя и съм ги прехвърлил на флашка. (Общо са ~1.35GB.)

* Въпросът е как да прехвърля всичко това в диска и (ако успея) да го инсталирам?  :no-no:

От бутващата в BIOS флашка с Windows 7 РЕ, успях да копирам (от самата нея) в С:/  програмата Free Commander, която работи.

В BIOS флашките се виждат, но като стартирам от там Windows 7 РЕ, в командерите (горния и Total Commander) и в др. програми се вижда само вътрешния диск.  

* Дали след инсталиране на драйверите за чипсета ше започне да разпознава външните USB устройства?

* Дали би помогнало обновяване на  BIOS-а? Дали в тази ситуация е разумно???

BIOS-ът е Version: F.0D /23.01.2014г./  На сайта е наличен за модела  Version: F.18 REV: A  PASS: 1 /18.09.2014г./

(OS: Windows 7 (64-bit) и Windows 8.1 (64-bit)) и съм изтеглил файла. 

Обновявал съм BIOS няколко пъти на различни модели НР. Сега да си призная се опасявам да не омажа още нещо!  :mad: 

Колеги, моля помагайте със съвети !!! Благодаря !!!

Същия проблем със същия лаптоп. Изтегли си драйвера за LAN-картата и от там насетне си ти. В сайта на НР за тоя лаптоп има драйвери само за Windows 7 64 и Windows 8.1 64 (наложи се драйверите да запиша на CD)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Hiren си пусни виртуалния мини Windows и се закачи към нета и си изтегли отново драйвърите

Hiren's BootCD v15.2 ми е последната версия (изпекох го вчера). Зарежда се, но при опит да се стартира мини Windows дава син екран. DOS програми -> "зареждане", но каквото и да е не се зарежда.

Същия проблем със същия лаптоп. Изтегли си драйвера за LAN-картата и от там насетне си ти. В сайта на НР за тоя лаптоп има драйвери само за Windows 7 64 и Windows 8.1 64 (наложи се драйверите да запиша на CD)

Имах идея и за по-труден вариант - да си направя друга по-голяма флашка с Windows 7 РЕ, за която ще трябва с WinToolkit да прекомпилирам *.wim файла, в който да вкарам драйверите, за да са видими в командера.  :no-no: 

@mir4a

И аз си мислех за нещо подобно, но не беше достатъчно узряло в главата ми - да прехвърля драйверите със CD или DVD.

Благодаря за съвета!  :wors:   Мисля, че по този начин ще стане успешно! Започвам да пека...

А имаш ли мнение относно обновяването на калпавия стар BIOS (навярно е някаква АЛФА версия? Дали е разумно?  :mad: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Hiren's BootCD v15.2 ми е последната версия (изпекох го вчера). Зарежда се, но при опит да се стартира мини Windows дава син екран. DOS програми -> "зареждане", но каквото и да е не се зарежда.

Имах идея и за по-труден вариант - да си направя друга по-голяма флашка с Windows 7 РЕ, за която ще трябва с WinToolkit да прекомпилирам *.wim файла, в който да вкарам драйверите, за да са видими в командера.  :no-no: 

@mir4a

И аз си мислех за нещо подобно, но не беше достатъчно узряло в главата ми - да прехвърля драйверите със CD или DVD.

Благодаря за съвета!  :wors:   Мисля, че по този начин ще стане успешно! Започвам да пека...

А имаш ли мнение относно обновяването на калпавия стар BIOS (навярно е някаква АЛФА версия? Дали е разумно?  :mad: 

Надявам се, че си се оправил. Относно BIOS-a - нямах никакво време да си играя. Вчера ми донесоха лаптопа, а трябваше за днес да е готов. А и едва ли ще има по-нова версия. Напоследък стана много кофти с тези UEFI BIOS-и. Даже вече и с флашка не мога да направя нова инсталация. :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че си се оправил. Относно BIOS-a - нямах никакво време да си играя. Вчера ми донесоха лаптопа, а трябваше за днес да е готов. А и едва ли ще има по-нова версия. Напоследък стана много кофти с тези UEFI BIOS-и. Даже вече и с флашка не мога да направя нова инсталация. :mad:

Оправих се.  Още веднъж благодаря за идеята.  :handshake: 

Записах всички драйвери на DVD RW , копирах на харда и сега исталирам и рестартирам. Вече разпознава всичконормално, в т.ч. и външен диск с USB 3.0 (предполагам, че ще работят и старите USB 1.0 / 1.1).

Останаха за инсталиране LAN, WiFi и ... BIOS ???  Дано нямам проблем с последния!  :help: 

Разбира се и ъпдейтите след SP1 и малко програми, и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се.  Още веднъж благодаря за идеята.  :handshake: 

Записах всички драйвери на DVD RW , копирах на харда и сега исталирам и рестартирам. Вече разпознава всичконормално, в т.ч. и външен диск с USB 3.0 (предполагам, че ще работят и старите USB 1.0 / 1.1).

Останаха за инсталиране LAN, WiFi и ... BIOS ???  Дано нямам проблем с последния!  :help: 

Разбира се и ъпдейтите след SP1 и малко програми, и т.н.

LAN драйвер

WiFi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички драйвери вече са ОК!

Всички ъпдейти по сигурността ги инсталирах (в пакет).

Обнових успешно и BIOS-а до F.18. Има нов ред за  USB 3.0 Enable/Disable

Всичко работи нормално !!!  :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

сестра ми е със HP 255 G2 но на съм виждал проблеми с BIOS-a

само нямаше опция направо при старт да се натисне да буутне от флашката, а настройвах първо да стартира флашката от BIOS и така го оправих

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване