Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за конфигурация и подобряването и ако е необходимо.

Препоръчан отговор

http://nikem-bg.net/cart/52364p1r51394p1r46844p1r49339p1r46975p1r49617p1r52483p1rf.html моля за мнение какво би могло да се замени или е перфе ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи XEON E3-1231V3. Със 120 лв. по-евтин е, но е същия като i7 като производителност.

Замени захранването с Fractal Design Integra M 550W или с SEASONIC SS-520GB BRONZE.

Също така бих заменил кутията с FD CORE 3300 ATX BLACK.

Може да и минеш само с 8ГБ РАМ (2x4) и да вмъкнеш едно SSD.

За видеокарта - GTX970 JETSTREAM или ASUS STRIX.

Монитор имаш ли, и ако да, какъв е? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/52364p1r51394p1r46844p1r49339p1r46975p1r49617p1r52483p1rf.html моля за мнение какво би могло да се замени или е перфе ? 

За какво ще се ползва машината, ще се клоква ли, колко е бюджета, има ли купен монитор и какъв е???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо да напиша, че Ксеона няма същата производителност като I7 4790. И какво като е по-евтин? Тук става дума за конфигурация от 2К лева. Препоръката ми към автора на темата е: намали количеството РАМ, обема на ХДД. Спести малко от кутия и захранване. Но си вземи I7 4790K + качествено дъно + графична карта подобна на избраната от теб. Ще имаш по-бърза конфигурация, а ако предназначението основно е за игри то Ксеона не може да стъпи на малкия пръст на I7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо да напиша, че Ксеона няма същата производителност като I7 4790. И какво като е по-евтин? Тук става дума за конфигурация от 2К лева. Препоръката ми към автора на темата е: намали количеството РАМ, обема на ХДД. Спести малко от кутия и захранване. Но си вземи I7 4790K + качествено дъно + графична карта подобна на избраната от теб. Ще имаш по-бърза конфигурация, а ако предназначението основно е за игри то Ксеона не може да стъпи на малкия пръст на I7.

препорацаи нещо за игри :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук пак почнаха глупостите. Разликата между Xeon и I7 е че втория е орязан от към поддръжката на рам. 

Всичко друго е въпрос на модел а такива много. Обновеният I7-4790K е на по-високи честоти и с възможност за клок.

Логично да е по-добър от Xeon на по-ниски честоти но и цената му е много по-солена. 

И това без да броим нужните инвестиции за дъно и охладител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато говорим за игри и достатъчен бюджет нещата са ясни. Ксеона няма място там. Охладител би бил нужен при по-голям клок. А качествено дъно с повече екстри винаги е + особено при такъв бюджет. Та не знам кой по-точно пише глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато говорим за игри и достатъчен бюджет нещата са ясни. Ксеона няма място там. Охладител би бил нужен при по-голям клок. А качествено дъно с повече екстри винаги е + особено при такъв бюджет. Та не знам кой по-точно пише глупости.

Автора да е казал,че ще клоква някъде ? Може изобщо да не иска да го прави...на 4790к не му трябва много клок и охладител по-скъп от 50 лева е излишен,понеже с турбо бууста си,автоматичен клок според натоварването,той достига 4400 мегахерца,4.4 гигахерца,а ако го клокнеш ще трябва да спреш турбото,да го клокнеш от 4 гигахерца нагоре и ще достигнеш максимум 4.5/4.6/4.7 като смисъла е почти никакъв,тъй като можеш да минеш с бокса от първия вариант....Тази карта се каза,че грее и не е най-доброто за тези пари,ако няма да се клоква асуса е добър избор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

трябва ми просто нещо от порядака на това кое ми е запитването едва ли  се клоква някога и главно ме интересува дано и видео кое наи-добре се получава с  xeon и с i7.Наи-добре даите по една с xeon  и с  i7  за да не спорите пак аз ще реша мерси предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще клокваш или не отключения I7-4790K е на най-високи честоти и ще даде най-добри резултати от всеки смислен Xeon.

За сравнение най-добрия E3-1271V3 е на същата цена като I7-4790K но е - 400MHz демек не е изгодна покупка.

Това е ако искаш най-доброто и парите не те притесняват защото за двойно по-малко пари се взима чудесен процесор като I5-4460.

Реално е напълно достатъчен за всичко комбиниран с карта като 970.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

трябва ми просто нещо от порядака на това кое ми е запитването едва ли  се клоква някога и главно ме интересува дано и видео кое наи-добре се получава с  xeon и с i7.Наи-добре даите по една с xeon  и с  i7  за да не спорите пак аз ще реша мерси предварително :)

Ако няма да клокваш изобщо не се замисляй и взимай с ксеон,тоест нещо такова  захранването е по-мощно от нужното,но този модел точно е изключително качествен и май гаранцията му беше 7 години,модулно е... Ако ти идват повече тези пари можеш да минеш и така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истината е такава, че Xeon-a е за по-ограничени бюджети. Когато разполагате с достатъчно за I7 взимайте него. Ако имахте пари за мерцедес, но някоя дачиа, примерно, е по-ефтина, но със същите екстри няма да спестите и да пропуснете мерцедеса, нали? Взимайте I7-4790k и си ползвайте конфигурацията за каквото искате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не предлагайте тази Asus 970!С ограничено TDP е и е доста по-слаба от другите модели.Ако взима 970 нека да е версията на Gigabyte или MSI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за такава сума като говорим е хубаво процесора да е отключен не знаеш някой ден може да ти потрябва 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак зависи и каква видеокарта ще му сложиш на тоя Xeon,  както и на колко fps  ще си доволен. Иначе съм съгласен, че i7-4790K е за предпочитане и то с хубаво дъно. А за видеокартата - не точно тая на GB. Все пак трябва да се прави разлика какво се предлага на пазара, та било то и от една фирма, в случая GB. И да не забравяме, че тия карти на GB  гонят и минават 30 сантиметра дължина. По-точно 312 mm  за G1  версията. И ако питаш защо не съм с G1,  отговорът е донякъде прост - не се побира в CM 690 :P

Наистина тук всеки минава и драсва по едно мнение, което му се струва добре, но аз му препоръчвам да седне и да помисли няколко часа, преди да предлага нещо, с което друг може да се набута, а не той самия. 

Вземи XEON E3-1231V3. Със 120 лв. по-евтин е, но е същия като i7 като производителност.

Замени захранването с Fractal Design Integra M 550W или с SEASONIC SS-520GB BRONZE.

Също така бих заменил кутията с FD CORE 3300 ATX BLACK.

Може да и минеш само с 8ГБ РАМ (2x4) и да вмъкнеш едно SSD.

За видеокарта - GTX970 JETSTREAM или ASUS STRIX.

Монитор имаш ли, и ако да, какъв е? 

Това мнение за видеокартите на какво основание е? На наличности или на цена/производителност/качества? Питам, защото преди тия два варианта, има поне още два варианта, които са за предпочитане във всички случаи.

Според мен за такава сума като говорим е хубаво процесора да е отключен не знаеш някой ден може да ти потрябва 

Той и сега ще му потрябва, ако реши всичко да е ОК и да изстиска максимума от картата. 

Истината е такава, че Xeon-a е за по-ограничени бюджети. Когато разполагате с достатъчно за I7 взимайте него. Ако имахте пари за мерцедес, но някоя дачиа, примерно, е по-ефтина, но със същите екстри няма да спестите и да пропуснете мерцедеса, нали? Взимайте I7-4790k и си ползвайте конфигурацията за каквото искате.

Точно казано. Аз обаче бих добавил и един I5-4690K  за тая карта на цената на Ксеона, като със спестените парички от I7  ще се купи я дъно, я някой охладител. 

Дали ще клокваш или не отключения I7-4790K е на най-високи честоти и ще даде най-добри резултати от всеки смислен Xeon.

За сравнение най-добрия E3-1271V3 е на същата цена като I7-4790K но е - 400MHz демек не е изгодна покупка.

Това е ако искаш най-доброто и парите не те притесняват защото за двойно по-малко пари се взима чудесен процесор като I5-4460.

Реално е напълно достатъчен за всичко комбиниран с карта като 970.

Не е достатъчен. Ама как ги смучете тия неща от пръстите си  не знам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/51767p1r51947p1r2097p1r51114p1r48235p1r52527p1r50174p1r52366p1r45247p1rf.html

Охладител,дъно с sli,4790k,300 лева отгоре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее билдер билдер, на тебе два клокнати i7-4790K и четири 970-ки ще са ти малко и пак ще виждаш микронасичания, лагове, прескачания, забивания и т.н.

Надявам се никой да не ти обръща внимание на тъпотиите и само ти да си вярваш на грешните теории! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване