Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на дъно + процесор

bcityb

Препоръчан отговор

Здравейте, Имам желание да си сглобя една конфигурация, като имам рам, видео и захранване от стария компютър. Сега си търся най-важното - дъно и процесор. Бюджета ми е 200 лева, но може и да ми предлагате по-скъпи варианти, защото ще търся нещата втора употреба. Нямам претенция за марка, но знам, че АМД предлагали по-добра производителност, на по-ниска цена.  

Ето това ми намерих аз, а Вие ще кажете как е: http://olx.bg/dno-i-protsesor-750k-i-ga-f2a88x-d3h-i60448106

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изгоден е тоя комплект :) Само процесора ти е 140лв. а дъното и той толкова. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добра е офертата. Става въпрос като цена като производителност не е добре ама за 200 лв. по-добро няма да намериш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е добра оферта. Паметта е 70 лв. в магазина та как и да го смяташ е над 200 лв. за дъното и процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да но е с вградена видео карта  Radeon 7560, която май е по-добра от сегашната ми : GeForce 9600 GT. 

Както и да е, и без това смятах да си купя видео карта по нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За игри и двете са гола вода. Реално вграденото поддържа някой екстри понеже е сравнително ново но не е по-производително.

Така или иначе ще ти трябва 8ГБ рам в двуканален режим поне на 1866MHz за да му се видят възможностите.

Вгр. графика няма собствена памет и е много зависима от системната а тя е сериозен разход.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първото е екстра за парите си а ако ти се дават повече пари се замисли за охладител (нещо за 40 лв.) за процесора.

С това дъно не би трябвало да е проблем но най-добре да се изкаже някой които има такъв процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното и процесора са по-добра комбинация. Можеш спокойно да си ползваш видеокартата, докато събереш пари за нова. Дори нямаш нужда от охладител за процесора, защото тоя 750K ще дойде с боксов, а той ще ти свърши работа ако няма да си играеш да овърклокваш, а със 750 не си струва да си играеш дa овърклокваш. Бууста на процесора е до 4GHz от стартова честота 3,4GHz. Тъй че няма смисъл да клокваш, освен ако няма да вдигнеш процесора над 4GHz.

PS: За сравнение нови нещата ще ти струват 290лв. А човека си ги дава с остатъчна гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Имам желание да си сглобя една конфигурация, като имам рам, видео и захранване от стария компютър. Сега си търся най-важното - дъно и процесор. Бюджета ми е 200 лева, но може и да ми предлагате по-скъпи варианти, защото ще търся нещата втора употреба. Нямам претенция за марка, но знам, че АМД предлагали по-добра производителност, на по-ниска цена.  

Ето това ми намерих аз, а Вие ще кажете как е: http://olx.bg/dno-i-protsesor-750k-i-ga-f2a88x-d3h-i60448106

Кажете все пак,каква е вашата стара рам-памет? Ако е ДДР2,няма да е съвместима с дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното с процесора от първият вариянт са продадени. Търсенето продължава.

Eто 2 бързи предложения. Оставям на по-запознатите да коментират:

1: http://olx.bg/dno-protsesor-asus-f2a55-amd-a6-6400k-i58693558

2: http://olx.bg/dno-protsesor-i-ram-pamet-i60930086

Май ще е това: http://olx.bg/athlon-ii-x4-760k-asrock-fm2a88m-extreme4-fm2-fm2-i61829950

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако овърклока не ти е цел, помисли за тоя вариант:

234лв за ТОВА...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това ми хареса, но човека ми каза, че захранването било 6 пиново и ще се наложи за си купя и захранване, защото моето е 4. 

Също така искам да попитам за рамта. Как е по-добре? 2х2GB или 1х4GB ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като 6 пиново захранване. Има 4 и 8 пиново ако става въпрос за процесора.

За рамта много зависи дали ще добавяш още в бъдеще. 1х4 сега и 1х4 след време ще е по-добре от 2х2 сега и 2х2 след време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК. Рамта ми е 1х4, но с това захранване не ми стана ясно. Сегашното ми има 4 пина за процесора, но на това дъно пише:

4 + 2 Power Phase design, а ето и снимка: http://img17.olx.bg/images_prodavalnikcom/63540258_1_800x600.jpg

П.П. На снимката са дори 8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4+2 pfase design няма нищо общо със конектора на захранването ти. Фазите дъното само си ги създава, за да снабдява процесора с по-стабилно напрежение. Колкото повече фази, толкова по-стабилно и чисто напрежение към процесора...

4+2 означава 4 фази за ядрата, 2 фази за северния мост, който е вграден в процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще си взема ето това:

1. Athlon II X4 760K

2. Gigabyte F2A78M-HD2

3. Захранване 500W CoolerMaster B500 ver.2, Active PFC, 120mm вентилатор

Тотал: 324.41 лв ( в Жар)

Сега остана да помисля за видео карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване