Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отказан достъп до дял Д

Roujin Z

Препоръчан отговор

Изпълни следната команда в CMD.exe като администратор:

secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

Виж какво е състоянието на дяла/диска в Disk Management-a

Виж и какво е положението с правата на дяла => десен бутон на дяла => Properties => Security.

Провери за гадинки, виж съдържанието на дяла с комамндата dir d: /a /s >>c:\list.txt

И не на последно място, ако имаш инсталирана програма като Comodo или подобна виж да не си забранил достъпа до дяла с нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

80d55fd975fde164.jpg

Нямате права ми изписва на Security.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямате права ми изписва на Security.

какво показва в дисковия мениджър. И какво последно сте правили на машината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено гледах филм и си легнах. Днес като се прибрах установих че нямам достъп.

Десен клавиш, собственост какво показва"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че не е намерен и нямам права но сега като погледнах ми изписа името и като проверих дяла се отвори?

Какво по-дяволите стана?

Edit: Оная команда secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

само инфо ли трябваше да даде или е оправила положението?

Edit2: Пуснах скан с HD Tune и веднага светнаха в червено та явно нещата отиват към нов хард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След преинсталация Windows "забравя" кой какви права има върху несистемните дялове и трябва "на ръка" да се указват правата за профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че не е намерен и нямам права но сега като погледнах ми изписа името и като проверих дяла се отвори?

Какво по-дяволите стана?

Edit: Оная команда secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

само инфо ли трябваше да даде или е оправила положението?

Edit2: Пуснах скан с HD Tune и веднага светнаха в червено та явно нещата отиват към нов хард.

Командата възстановява правата на файловете и папките по-подразбиране и предполагам това е позволило вече да отвориш дяла. Аз така съм "отключвал" дял, но се наложи да използвам и допълнителни команди като icacls и takeown....Има и по-лесен начин (с помощта на Cat - базирана на subinalc или Tweaking.com Windows repair - базирана на SetACL).

Щом има лоши сектори е добре да направиш бекъп на ценните данни и да направиш една поправка с HDD Regenerator и един surface test с HDSentinel - оправя 0x05 Reallocated Sectors Count грешките в S.M.A.R.T. като никоя друга).

Поздрави и успех! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване