Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дали да си закупя шпионски софтуер или Безплатната алтернатива.

bdenkov

Препоръчан отговор

Мой отговор в друга тема на същият раздел и форум.

Препоръчвам Линукс Убунту  или някакъв друг безплатен Линукс с добра поддръжка. Изхвърлих Windows 8.1 Enterprise, Prof.- x64 , Windows 8 Pro - x64, Windows XP x86-32bit, x64 и ги замених с Линукс Убунту 14.04.01 LTS. Последното означава с Дългогодишна поддръжка. Линукс Убунту е безплатен със всички възможности на 8, дори е по- добър и с повече възможности от Windows 8.1 Enterprise и забравих, какво е това Вирус и Антивирусна. Антивирусните дори и в маймунда замунда не можеш да ги активираш и не са безплатни. Голяма част от Линукс Софтуера е безплатен и се тегли от хранилища. Линукс е свободен и безплатен софтуер идващ с безплатен офис пакет и още и още програми. На размер е около 900МБ заедно с офис пакета. Прочети и питай в Линукс форума на Калдата за начин на инсталация т.н. коренова система - там инсталираш Линукса- бележи се с / около 50ГБ го- правиш, суап дял-виртуална памет - 5ГБ и Хоум- останалата част еквивалент на дял Д. За около 15-20 минути всичко се инсталира заедно с офис пакета и др. програми. Всякаква езикова поддръжка на Софтуера и на клавиатурата. За повече въпроси Линукс форума на Калдата или други Линукс форуми- дал Господ. Предполагам, че си младеж и мама и татко ще дадат около 500 лв. за Windows 8.1 Enterprise, около 1000-2000лв. за Microsoft Oficce 2013 Pro, плюс платена антивирусна - Avira AntiVir и Baidu са Adware - Шпионски програми. Най- шпионската програма е Windows 8 - 8.1 - забранена е с закон в Китай, защото те следи непрекъснато какво натискаш и правиш и изпраща информация на специални служби и на фирми и после в пощата си намираш това, за което си търсил в търсачката - спам. Щом ти се смени търсачката на браузера, то има вирус- шпионин и Бог знае, колко хора те наблюдават. Сини екрани на смъртта има само при Windows. При Линукс такова нещо няма. Не харчи парите на родителите си да купуваш Операционна система, която те следи, шпионира и докладва. Знаеш ли за над 1500 - толкова, колкото ще дадеш за софтуер, колко компютъра или какъв компютър може да се купи. Линукс и Windows 8.1 Enterprise са графични. Windows 8.1 Enterprise има магазин с платени програми, а Линукс хранилище с безплатни програми. Иначе няма разлика. Не харчи парите на родителите си за глупости. Не препоръчвам и от замунда заради вирусите и шпионските възможности на софтуера в този сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мой отговор в друга тема на същият раздел и форум.

Препоръчвам Линукс Убунту  или някакъв друг безплатен Линукс с добра поддръжка. Изхвърлих Windows 8.1 Enterprise, Prof.- x64 , Windows 8 Pro - x64, Windows XP x86-32bit, x64 и ги замених с Линукс Убунту 14.04.01 LTS. Последното означава с Дългогодишна поддръжка. Линукс Убунту е безплатен със всички възможности на 8, дори е по- добър и с повече възможности от Windows 8.1 Enterprise и забравих, какво е това Вирус и Антивирусна. Антивирусните дори и в маймунда замунда не можеш да ги активираш и не са безплатни. Голяма част от Линукс Софтуера е безплатен и се тегли от хранилища. Линукс е свободен и безплатен софтуер идващ с безплатен офис пакет и още и още програми. На размер е около 900МБ заедно с офис пакета. Прочети и питай в Линукс форума на Калдата за начин на инсталация т.н. коренова система - там инсталираш Линукса- бележи се с / около 50ГБ го- правиш, суап дял-виртуална памет - 5ГБ и Хоум- останалата част еквивалент на дял Д. За около 15-20 минути всичко се инсталира заедно с офис пакета и др. програми. Всякаква езикова поддръжка на Софтуера и на клавиатурата. За повече въпроси Линукс форума на Калдата или други Линукс форуми- дал Господ. Предполагам, че си младеж и мама и татко ще дадат около 500 лв. за Windows 8.1 Enterprise, около 1000-2000лв. за Microsoft Oficce 2013 Pro, плюс платена антивирусна - Avira AntiVir и Baidu са Adware - Шпионски програми. Най- шпионската програма е Windows 8 - 8.1 - забранена е с закон в Китай, защото те следи непрекъснато какво натискаш и правиш и изпраща информация на специални служби и на фирми и после в пощата си намираш това, за което си търсил в търсачката - спам. Щом ти се смени търсачката на браузера, то има вирус- шпионин и Бог знае, колко хора те наблюдават. Сини екрани на смъртта има само при Windows. При Линукс такова нещо няма. Не харчи парите на родителите си да купуваш Операционна система, която те следи, шпионира и докладва. Знаеш ли за над 1500 - толкова, колкото ще дадеш за софтуер, колко компютъра или какъв компютър може да се купи. Линукс и Windows 8.1 Enterprise са графични. Windows 8.1 Enterprise има магазин с платени програми, а Линукс хранилище с безплатни програми. Иначе няма разлика. Не харчи парите на родителите си за глупости. Не препоръчвам и от замунда заради вирусите и шпионските възможности на софтуера в този сайт.

След като си изхвърлил Windows-а каква е целта на твоето питане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в ubuntu има липса на софтуери и то се личи когато от windows си преминавате на ubuntu,

не е нужно windows да ни следи, то когато сме свързани към глобалната мрежа все някои ще могат да ни следят ако искат,

не е нужно да си платите, за да използвате някакъв софтуер ако го има в интернет, който може да се тегли, от години това е така.

Затова замунда и другите торент тракери са известни, щото там има оригинални или модифицирани копия на оригиналните софтуери и всеки може да ги тегли ако иска и то безплатно !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в ubuntu има липса на софтуери и то се личи когато от windows си преминавате на ubuntu,

не е нужно windows да ни следи, то когато сме свързани към глобалната мрежа все някои ще могат да ни следят ако искат,

не е нужно да си платите, за да използвате някакъв софтуер ако го има в интернет, който може да се тегли, от години това е така.

Затова замунда и другите торент тракери са известни, щото там има оригинални или модифицирани копия на оригиналните софтуери и всеки може да ги тегли ако иска и то безплатно !

Има Безплатни програми за Линукс, като Wine за Софтуер и PlayOnLinux за Игри. Тоест, като инсталирате на Линукс тези програми - емулатори ще Ви тръгват и работят правилно повечето програми и игри / но не всички / за Windows 95,98, ME, 2000, XP, Vista, 7, 8,8.1 под Линукс. Безплатно е само сиренцето в капана на мишката. Кой каквото и да говори и да прави да знаете, че става въпрос за пари. Подписвам се и с двете си ръце, че Windows 8 и Windows 8.1 те непрекъснато следят и шпионират и събират информация за потребителите си и я изпращат в разузнавателни и шпионски централи. И когато утре ти нахълтат барети и спецчасти в домът ти под предлог, че използваш / откраднал си / софтуер за например 50 000 - 100 000лв. Не. Няма да те предупредят два дена или предният ден преди да нахлуят баретите в домът ти за да си инсталираш Безплатен Линукс. Пък и за всяка минута знаят, какво си правил и къде си бил - всичко се пази на сървъри. А Законът за интелектуалната собственост се защитава от Българският съд. За милион няма закон, а за кокошка няма прошка. Ще Ви изкарат свръх големи престъпници. Категорично отричам и отхвърлям тегленето на Софтуер от маймунда замунда и др. торенти. Всичко е заразено с вируси и шпионски софтуер до максимум. По- добре си изтеглете програмата от официалният сайт- там няма вируси и я активирайте с нещо от маймунда. Пък и всяка програма за Windows след инсталиране и активиране се свързва със сайта и сървъра на фирмата- производител след пускане на интернет и  изкарва съобщения, престава да работи и всичко отначало. Windows 8 и Windows 8.1 са забранени с закон в Китай, защото са шпионски операционни системи и изпращат информация за действията на потребителите си. Нямате си на представа, колко ценна е информацията и колко хора и фирми и организации и воайори плащат луди пари за нея. Искате ли снимките и документите Ви да бъдат копирани и изпратени без Ваше съгласие Бог знае къде и на колко хора. Потребителите на Калдата, който Ви хвалят Windows съм сигурен, че се занимават с преинсталиране на Windows и чистене на Вируси и спасяване/ извличане на информация при синият екран и вируси. Последните две се срещат само при Windows. Теглиш Windows и др. програми от торентите и всяка седмица преинсталираш всичко. Просто при Windows ставаш супер експерт и разбирач, в противен случай плащаш на хора за преинсталирането. Под Линукс аз забравих за Вируси, Антивирусни, Син Екран, Кодеци и др. Всичко си идва на готово с Линукс, но има огромни различия при работа с Windows и Линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..... при синият екран и вируси. Последните две се срещат само при Windows. ....

Това са пълни глупости. При линукс има kernel panic, както и малуер. На мен лично какъвто и да е екстремизъм ми е противен. Аз съм професионалист и работя с каквото ми даде работодателя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bdenkov, ти в ролята на проповедник ли се изживяваш тук? Засичам втори почти абсолютно идентичен ферман тук във форумните теми. Всеки е свободен да ползва какъвто сметне за необходимо софтуер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има Безплатни програми за Линукс, като Wine за Софтуер и PlayOnLinux за Игри. Тоест, като инсталирате на Линукс тези програми - емулатори ще Ви тръгват и работят правилно повечето програми и игри / но не всички / за Windows 95,98, ME, 2000, XP, Vista, 7, 8,8.1 под Линукс. Безплатно е само сиренцето в капана на мишката. Кой каквото и да говори и да прави да знаете, че става въпрос за пари. Подписвам се и с двете си ръце, че Windows 8 и Windows 8.1 те непрекъснато следят и шпионират и събират информация за потребителите си и я изпращат в разузнавателни и шпионски централи. И когато утре ти нахълтат барети и спецчасти в домът ти под предлог, че използваш / откраднал си / софтуер за например 50 000 - 100 000лв. Не. Няма да те предупредят два дена или предният ден преди да нахлуят баретите в домът ти за да си инсталираш Безплатен Линукс. Пък и за всяка минута знаят, какво си правил и къде си бил - всичко се пази на сървъри. А Законът за интелектуалната собственост се защитава от Българският съд. За милион няма закон, а за кокошка няма прошка. Ще Ви изкарат свръх големи престъпници. Категорично отричам и отхвърлям тегленето на Софтуер от маймунда замунда и др. торенти. Всичко е заразено с вируси и шпионски софтуер до максимум. По- добре си изтеглете програмата от официалният сайт- там няма вируси и я активирайте с нещо от маймунда. Пък и всяка програма за Windows след инсталиране и активиране се свързва със сайта и сървъра на фирмата- производител след пускане на интернет и  изкарва съобщения, престава да работи и всичко отначало. Windows 8 и Windows 8.1 са забранени с закон в Китай, защото са шпионски операционни системи и изпращат информация за действията на потребителите си. Нямате си на представа, колко ценна е информацията и колко хора и фирми и организации и воайори плащат луди пари за нея. Искате ли снимките и документите Ви да бъдат копирани и изпратени без Ваше съгласие Бог знае къде и на колко хора. Потребителите на Калдата, който Ви хвалят Windows съм сигурен, че се занимават с преинсталиране на Windows и чистене на Вируси и спасяване/ извличане на информация при синият екран и вируси. Последните две се срещат само при Windows. Теглиш Windows и др. програми от торентите и всяка седмица преинсталираш всичко. Просто при Windows ставаш супер експерт и разбирач, в противен случай плащаш на хора за преинсталирането. Под Линукс аз забравих за Вируси, Антивирусни, Син Екран, Кодеци и др. Всичко си идва на готово с Линукс, но има огромни различия при работа с Windows и Линукс.

искам да питам каква марка телефон имаш ? :) 

ако не си свърван към интернет няма как да ти крадат информацията

виндовс 8/8.1 е боза, затова доста потребители не го използват, а си минават / остават на 7-цата   (като мен)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости. При линукс има kernel panic, както и малуер. На мен лично какъвто и да е екстремизъм ми е противен. Аз съм професионалист и работя с каквото ми даде работодателя

bdenkov, ти в ролята на проповедник ли се изживяваш тук? Засичам втори почти абсолютно идентичен ферман тук във форумните теми. Всеки е свободен да ползва какъвто сметне за необходимо софтуер!

Не. Не съм екстремист. Не съм и проповедник. Windows е платен и засега е монополист в България. Предполагам, че ако не бяха торентите и при безплатен Линукс, то Windows нямаше да е монополист и нямаше да е завладял пазара в България. Просто съм против платеният софтуер и против вирусите в торентите. Аз съм за Свободният нелицензиран Софтуер. И аз работя, с каквото ми даде работодателя. По- принцип много фирми могат да спестят пари от Софтуер, като преминат от Windows към Линукс. Ако всичко опира само до операционна система, офис пакет, торенти и Скайп моето мнение, е че по- добрият вариант е преминаване от Windows към Линукс. Може да приемете темата, ми като: Windows v.s. Linux. Понеже, като преминете на Линукс според мене ще си спестите пре инсталация на Windows, сини екрани, главоболия и никой няма да Ви обвинява в използването на Краден / Нелегален, Пиратски / Софтуер. Но най- голямата полза, е че няма да пълните джобовете с пари на Бил Гейтс и Майкрософт няма да са заробили пазара, като монополисти с платеният си софтуер. Идеята ми е нещо, като да разбием монопола на Майкрософт и да им намалим печалбите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не съм екстремист. Не съм и проповедник. Windows е платен и засега е монополист в България. Предполагам, че ако не бяха торентите и при безплатен Линукс, то Windows нямаше да е монополист и нямаше да е завладял пазара в България. Просто съм против платеният софтуер и против вирусите в торентите. Аз съм за Свободният нелицензиран Софтуер. И аз работя, с каквото ми даде работодателя. По- принцип много фирми могат да спестят пари от Софтуер, като преминат от Windows към Линукс. Ако всичко опира само до операционна система, офис пакет, торенти и Скайп моето мнение, е че по- добрият вариант е преминаване от Windows към Линукс. Може да приемете темата, ми като: Windows v.s. Linux. Понеже, като преминете на Линукс според мене ще си спестите пре инсталация на Windows, сини екрани, главоболия и никой няма да Ви обвинява в използването на Краден / Нелегален, Пиратски / Софтуер. Но най- голямата полза, е че няма да пълните джобовете с пари на Бил Гейтс и Майкрософт няма да са заробили пазара, като монополисти с платеният си софтуер. Идеята ми е нещо, като да разбием монопола на Майкрософт и да им намалим печалбите.

И това (последното) ако не е екстремизъм :) ... Не можете, линукс може и да става за домашни потребители (вече има доста игри за него). Но в корпоративен мащаб когато ще трябва да организирате директорийна услуга, корпоративна поща, сайтове за сътрудничество и още стотици неща имплементирането на линукс ще е по-скъпо и по-трудоемко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

искам да питам каква марка телефон имаш ? :)

ако не си свърван към интернет няма как да ти крадат информацията

виндовс 8/8.1 е боза, затова доста потребители не го използват, а си минават / остават на 7-цата   (като мен)

Некоректно зададен въпрос за телефона и бягането от съществото на темата. При Windows 8 и Windows 8.1 каквото и да качиш на твърдият диск / например прехвърляне на снимки от фотоапарат /, работа с документ в оперативната ( RAM ) памет, посетени сайтове, натиснати клавиши, звук, изображение на монитора, натиснат клавиш и мн. други - всичко това се изпраща към отдалечен сървър и се обработва и търгува. Трябва да имам достъп до интернет, защото разглеждам сайтове / ползвам интернет /. Windows 8.1 Enterprise " кърти мифки ". Windows 8.1 Enterprise хвърля Windows 7 Ultimate, " като цифка у мифка ". Windows 8.1 Enterprise влачи Windows 7 Ultimate, " като прасе блажен вестник." Не е вярно, че Windows 8.1 Enterprise е подходяща или става само за таблети, а Windows 7 Ultimate бил за десктоп компютри. Имал съм щастието да работя с Windows 8.1 Enterprise х64 и е нещо страхотно. Доста добра Операционна система. Дори много по- добра и с повече възможности и функции от Windows 7 Ultimate х64. Препоръчвам Ви следното нещо: Прегледайте, като мен презентацията на Windows 9 и презентацията на Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop и открийте десетте разлики. Има само четири разлики между тях, а именно:                                                                                                                1. Windows 9 е платена, а  Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop е напълно безплатна.                                                                    2. Windows 9 се активира посредством изображение - картинка / почти забравете за торентите и за пиратска активация /, а Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop е напълно безплатна функционална операционна система.

3. Windows 9 не се предлага заедно в комплект с офис пакет / т.е. трябва да си закупите допълнително офис пакет срещу много пари /, а Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop  си идва с вграден готов безплатен офис пакет плюс много безплатни програми.

4. Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop е излязла преди 6 месеца, а Windows 9 ще излезе след 6 месеца. Кой от кого краде. В случая Майкрософт и Бил Гейтс крадат дизайн и функции от безплатен софтуер и от Линукс Торвалдс и от множество фондации за безплатен софтуер и от множество програмисти и др. хора оставили труда си и идеите си върху Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop .

Миналото на  Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop е светлото и рекламирано бъдеще на  Windows 9.

Откъдето се завръща / идва / Linux Ubuntu 14.04.01 LTS Gnome Unity Desktop, то натам се е запътило / отива /  Windows 9.

Не ми вярвате.  Моля проверете думите ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@bdenkov,нещо не мога да схвана замисъла на поредната ти тема/мнение.По горе ти намекнаха,че всеки е свободен да ползва това,което му върши работа и му е удобно.Относно това,коя платформа за какво/как се използва,от кого, и т.н.,има изписани много страници и всяка от тях си има свойте плюсове/минуси,както и поддръжници/противници.Тази тема ми прилича на поредния опит за хвърляне на прах в очите на тук четящите и надъхване на хейтърските настроения на една част от потребителите на уважания форум....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим за това, че авторът споменава постоянно несъществуваща ОС! Windows 9 НЯМА! Не и издадена от притежателя на правата - Microsoft Corporation.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@bdenkov,нещо не мога да схвана замисъла на поредната ти тема/мнение.По горе ти намекнаха,че всеки е свободен да ползва това,което му върши работа и му е удобно.Относно това,коя платформа за какво/как се използва,от кого, и т.н.,има изписани много страници и всяка от тях си има свойте плюсове/минуси,както и поддръжници/противници.Тази тема ми прилича на поредния опит за хвърляне на прах в очите на тук четящите и надъхване на хейтърските настроения на една част от потребителите на уважания форум....

Да не говорим за това, че авторът споменава постоянно несъществуваща ОС! Windows 9 НЯМА! Не и издадена от притежателя на правата - Microsoft Corporation.

Оофффф...... След екстремист и проповедник ме изкараха още не знам какъв си. Не. Не надъхвам едни против други в този форум. Извинявам се ако сте останали с това впечатление. Моля преди да ме обвинявате в нещо да ми прочетете коментарите в тази тема. Аз съм против платеният софтуер, против съм вирусите в торентите и интернет, против съм шпионската операционна система Windows, против съм Краденият / Нелегален, Пиратски /  софтуер и съм против да плащаш на широки всезнаещи специалисти (Ще ги познаете по- яростното им защитаване на Windows и яростните им плюмки, обвинения и хули срещу всеки привърженик на свестен софтуер) да ти преинсталират Windows и да ти спасяват и/или извличат ценна информация от хард диска при всеки срив, крашване, забиване, син екран и др. доста често случващи се такива и подобни събития при Windows. Софтуерният пазар в България е монополно завладян от Майкрософт и пълните джобовете на Бил Гейтс, Майкрософт, всякакви специалисти и спекуланти. Всеки има право да ползва това, което иска. Например торентите. " К,во речи - дали не си в грешка и много да си се объркал".  Windows и другите програми от торентите те постоянно следят, записват / Не не е параноя /  и изпращат всичко за теб- всякаква информация, която се складира, обработва и продава. Информацията е изключително скъпа и много физически и юридически лица плащат луди пари за нея. Ти си инсталирай Краден софтуер от торентите днес, а утре, като нахлуят без предупреждение баретите в домът ти. И на база Лицензионно споразумение, лицензионни условия - Съгласен, Приемам и многото Next, както и на липса на документи за закупуването на същия и др. За Торентите - Безплатно е само сиренцето в капана на мишката. Каквото и ще да стане, винаги става въпрос само и само за пари. Производителите на Софтуер ще си защитат правата по всякакъв законен начин и не мислете, че, като потребители на продуктите им сте по- хитри от тях. Относно несъществуваща система аз съм казал предварителна видео презентация.  http://www.investor.bg/softuer/458/a/testversiia-na-windows-9-izliza-do-kraia-na-septemvri--178258/ 

Тестверсия на Windows 9 излиза до края на септември?

Тя ще е достъпна не само за разработчици, а за всички заинтересовани и ще се актуализира автоматично ежемесечно

Става дума за тестверсия, което означава, че Microsoft ще позволи на потребителите да прегледат новия Windows 9 с около половин година по-рано, защото финалното пускане на операционната система е планирано за пролетта на 2015 г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Skipping the Windows 9 name entirely, the Redmond, Wash. firm aims to step into the next generation of computing with the right foot forward

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/windows-10-release-date-price-news-and-features-1029245

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен!

Нищо не пречи да се ползва платената Windows за операционна система и същевременно с това да се ползват безплатни алтернативи на платените програми. Не всички безпзлатни програми обаче могат да заместят платените програми ползвани от професионалисти. На страшно много места освен SKYPE, OFFICE, WEB браузър се ползват специализирани програми, които нямат Linux версии и дори алтернативи.

Представям си човек, който не може да се справи с Windows, която е лесна за използване и настройка, как ще използва Linux.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това (последното) ако не е екстремизъм :) ... Не можете, линукс може и да става за домашни потребители (вече има доста игри за него). Но в корпоративен мащаб когато ще трябва да организирате директорийна услуга, корпоративна поща, сайтове за сътрудничество и още стотици неща имплементирането на линукс ще е по-скъпо и по-трудоемко

С другото съм съгласен, но точно това са пълни глупости. Всичко може да парви на Линукс стига да имаш уменията, нито пощата е проблем, нито някаква директорийна ?! (каквото и да е това) дейност. bdenkov, Линукс го има не от сега, аз го ползвам вкъщи от 5 години, Win нямам никъде, на работа също преминахме на Линукс, но като цяло липсва не сходен, а същият софтуер като на Win. Точно това е проблема на голяма част от хората, заучили са основните положения и като видят нещо по-различно и фалират. Това не казвам, че е лошо, човек, който разбира не е обременен с ползването на конкретно приложение. Естествено трябва време, някои хора не разполагат с него, компютъра не им от такъв приоритет и искат бързо по познат начин да свършат работата си. Точно затова Win е по-популярен и така ще бъде, пък който иска, като мен и теб, може да си ползва и Линукс. На мен Линукс ми е много по-удобен и близък до начина ми на мислене, ползвам го с удоволствие, но няма нужда да се пропагандира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С другото съм съгласен, но точно това са пълни глупости. Всичко може да парви на Линукс стига да имаш уменията, нито пощата е проблем, нито някаква директорийна ?! (каквото и да е това) дейност. bdenkov, Линукс го има не от сега, аз го ползвам вкъщи от 5 години, Win нямам никъде, на работа също преминахме на Линукс, но като цяло липсва не сходен, а същият софтуер като на Win. Точно това е проблема на голяма част от хората, заучили са основните положения и като видят нещо по-различно и фалират. Това не казвам, че е лошо, човек, който разбира не е обременен с ползването на конкретно приложение. Естествено трябва време, някои хора не разполагат с него, компютъра не им от такъв приоритет и искат бързо по познат начин да свършат работата си. Точно затова Win е по-популярен и така ще бъде, пък който иска, като мен и теб, може да си ползва и Линукс. На мен Линукс ми е много по-удобен и близък до начина ми на мислене, ползвам го с удоволствие, но няма нужда да се пропагандира.

Моите уважения, но вие осмислихте ли за какво точно говоря? Вие пускал ли сте някога електронна поща на примерно 500 пощенски кутии за да имате идея колко трудоемко и комплицирано може да е като процес? И имате ли представа че само управлението на релей сървър е 8 часа на ден за поне един човек?

Не сравнявайте това, което имате у вас с това, което е необходимо на една корпорация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускал съм пощи определено за 5-6 човека не за 800, но не виждам как Win ви помага?!

Е, няма какво повече да коментирам, когато ви се наложи да управлявате два порядъка повече акаунти тогава ще говорим

А какво ми помага WIndows? Мислете си за комбинацията AD+Exchange+sharepoint плюс още 50-60 различни услуги, който са интегрирани

И само да допълня че много от големите корпоративни пощенски сървъри (които са ми известни) не работят нито на Windows, нито на Линукс :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен!

Нищо не пречи да се ползва платената Windows за операционна система и същевременно с това да се ползват безплатни алтернативи на платените програми. Не всички безпзлатни програми обаче могат да заместят платените програми ползвани от професионалисти. На страшно много места освен SKYPE, OFFICE, WEB браузър се ползват специализирани програми, които нямат Linux версии и дори алтернативи.

Представям си човек, който не може да се справи с Windows, която е лесна за използване и настройка, как ще използва Linux.

Извинявам се. Не се заяждам и не нападам никого. Моля преди да пишете коментари в тази тема, ми прочетете моите коментари и не пишете мнения от видовете " едно към гьотору" или " Едно си баба знае, едно си баба бае"  и " Българин не читател, а писател". 

1. Много, ама абсолютно много пречи да закупуваш и да използваш Windows 8-8.1 в когото е фабрично вградено да те следи, шпионира и да изпраща към отдалечени сървъри тази информация за потребителите си. ХР е извън играта и на много негови потребители им се появи звездата за Краден софтуер на екрана. Vista я забравете - за нищо не става. 2000 - и него го забравете - отдавна му е минало времето. 7 - изключително тромава и дървена ОС и на светлинни години назад, като функционалност в сравнение с 8.1. Очаквам в най- скоро време и на тях да им връчат звездата на екрана за Краден софтуер, както и още сравнително кратка поддръжка и ъпдейти на 7.

2. Защо да даваш 500 лв за ОС Windows и да ползваш Безплатен орязан софтуер - с намалени функции. Инсталирай си Линукс, който върви с много безплатен Софтуер, като Wine и PlayOnLinux чрез когото ще ти тръгва на Линукс много софтуер и игри / но не всичкия / за Windows. Няма смисъл да даваш 500 лв. за Windows, защото безплатната Линукс е със същите възможности.

3. Защо, като можеш да имаш Крадена програма от торентите, ще използваш Безплатен софтуер аналог с орязани параметри. Няма смисъл. 

4. Тук съм съгласен напълно с тебе.

5. И тук съм съгласен напълно с теб. За частично решение виж т.2.

6. Последното. Ти научен ли се роди как да работиш с компютър, как да работиш със офис пакет и специализиран софтуер, като CAD/CAM/CAE, Adobe, Corel и мн. други и въобще не си си купувал книги и/или не си ходил на компютърни курсове. Защо твърдиш, че при Windows моженето да работиш с него идва от въздуха, а за Линукс било трудно. Коментарът и изводите по- тази точка оставам на теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До bvbfan Всичко е отлично с този коментар, който ме подкрепя. Много Благодаря на capnemo, Защото аз виждам в този коментар подкрепа и поддръжка на идеята си. Не вярвам корпорации и големи фирми да теглят Windows и друг софтуер от маймунда замунда. Първо в торентите качват полу - развален и полу - работещ софтуер, колкото да те зарибят, и който след известно време спира нещо в него да работи или въобще престава да работи. И младежите ще купят този вид софтуер вече оригинален с парите на мама и татко или на разсрочено плащане или ще се набълбукат с заеми за да купят този софтуер. А печалбите на Майкрософт и другите хищници ще са баснословни. Друг е въпроса с поддръжката и функционалността на закупеният софтуер - точно толкова ще работи и ще е Ваш лиценза докато не си смените поради повреда или друго, я хард диск, я видеокарта, я дънна платка или някакъв друг хардуер- по- малко от една, максимум две години. За преинсталация с лиценз забравете. А има толкова много безплатни операционни системи и безплатен софтуер за тях. Не сте се родили научени да работите с Windows, а сте си купували книги и/или сте ходили на компютърни курсове. Последното важи и за Линукс, който е безплатен. Идеята ми е всички, който теглят от торентите и се зарибяват с платен, но дефектен софтуер да го изостявят и въобще да не го купуват скъпо и прескъпо и да пълнят джобовете на чужди корпорации и фирми- гиганти. Софтуерът в торентите е известен, като аптеката. Щом веднъж влезеш в аптека и си купиш нещо, след време със сигурност пак ще влезеш още няколко пъти за други неща/ лекарства свързани с първото или предишното. Едно лекува, а друго разболява. При софтуера от торентите: Едно оправя и чисти, други 10 или 100 неща разваля, поврежда, блокира или изкарва извън строя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Знаеш ли, кои са най-добрите лъжци? Тези, които смесват истината с лъжата.

Та, така...Това Убунто (дето ни го навираш в очите) на мен лично не ми харесва. Нито ми е юзърфрендли, нито ми е удобно, нито пък красиво.

Изприщвам се, когато трябва всеки път да въвеждам парола, когато влизам и после ме посрещне оня идиотски шрифт на интерфейса му. Или пък когато трябва да се напише някоя сложна команда в Терминала, защото видите ли, Линукс малко се затруднява да изпълни нещо, само с просто цъкване на иконка или бутонче. Нищо удобно не виждам в повече от Win7 - даже напротив! Там разните 8-ци на мен не ми допадат. 

И си мислиш, че под Линукс няма кой да те следи ли? Хахаха...Блажени са верующите!

П.П. Само за протокола - с Win7 Ultimate 64 bit. съм, който не е преинсталирван от близо 3 години. След хиляди торенти и стотици тествани програми и игри, той си работи все така пъргаво, все едно, че днес съм го инсталирал.

Когато твоето Убунто издържи на такъв "мъгел" толкова време, без да му се омаже нещо, ела и ми се обади. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та, така...Това Убунто (дето ни го навираш в очите) на мен лично не ми харесва. Нито ми е юзърфрендли, нито ми е удобно, нито пък красиво.

Изприщвам се, когато трябва всеки път да въвеждам парола, когато влизам и после ме посрещне оня идиотски шрифт на интерфейса му. Или пък когато трябва да се напише някоя сложна команда в Терминала, защото видите ли, Линукс малко се затруднява да изпълни нещо, само с просто цъкване на иконка или бутонче. Нищо удобно не виждам в повече от Win7 - даже напротив! Там разните 8-ци на мен не ми допадат. 

И си мислиш, че под Линукс няма кой да те следи ли? Хахаха...Блажени са верующите!

П.П. Само за протокола - с Win7 Ultimate 64 bit. съм, който не е преинсталирван от близо 3 години. След хиляди торенти и стотици тествани програми и игри, той си работи все така пъргаво, все едно, че днес съм го инсталирал.

Когато твоето Убунто издържи на такъв "мъгел" толкова време, без да му се омаже нещо, ела и ми се обади. ;)

1. С първото по-принцип съм съгласен, НО господине КАЖЕТЕ това и това е лъжа, а това е истина. Вашата тактика е да кажете пред публика на един мъж, че сестра му е еди каква си, а той да доказва има ли или няма сестра. Не навирам ама въобще не навирам Убунту, а само го давам за прост пример от над 300 Линукса, като операционна система поддържана от много хора, програмисти и фондации, а не като някой неизвестни Линукс поддържани от трима души накръст. По- добрата поддръжка ще Ви гарантира своевременно и много бързо и безплатно отстраняване на докладваните проблеми ако евентуално има такива със софтуера.  

2. При домашен компютър ако няма други ползващи компютъра ти хора, то можеш да си въведеш кратка парола например от 2-3 последователни знака, букви или числа, а не 25 знакова сложна парола. Можеш да си премахнеш заспиването на монитора от прозореца с настройки и няма да заспива и да ти иска парола. По- този въпрос вината си е изцяло  в теб и твоя и само твоя.

3. Убунту 14.04.01 LTS Gnome Unity на мен лично много повече ми харесва от Windows 7 Ultimate x64 и е отлично юзърфрендли, за красиво, е каквото си го направиш т.е. можеш да му смениш картинката - форума на Калдата за Линукс има цяла тема с такива примери, но с две ръце се подписвам, че работният плот няма нужда от смяна - доста приятен е. Линукс Убунту много е удобен, защото забравих за: вируси, антивирусни, сини екрани, кодеци, чистене на регистри, сривове, крашване и още и още.

4. Под " посрещне оня идиотски интерфейс на интерфейса му "  случайно да нямате в предвид Windows 7 Ultimate x64 вместо Линукс Убунту. Тук пак нещо, като всичко в твоят коментар опира до мъж и сестра му. За справка т.1.

5. За Терминала - има достатъчно готови неща в интернет, само Copy и Paste от браузера в терминала и готово. Нито си работил достатъчно време с Линукс за да го опознаеш, нито си търсил/ чел как се работи с Линукс. "Можеш само да си ла*ш под опаш*ата." Въобще нямаш ни най- малка представа от / нито пък познаваш / Линукс, а видно от послеписът ти същото важи и за  Windows 7 Ultimate x64. Да. Бе. Видно от послеписа ти в тоя форум си ни взел за канарчета и на принципа " Мижи да те лажем " ни правиш на ....  . Аз обаче съм паднал от Марс и уникално, обаче да знаеш уникално ти повярвах за послеписа. Като си толкова спец, защо послеписа ти или целият ти коментар не го публикуваш в нова тема в Линукс Форума на Калдата и виж след това всички следващи коментари.

6. Сравнение и описание за Windows 7,8,8.1 съм направил в предишни мой коментари в тази тема, и каквото е имало за казване, то съм го казал. Видно от оценките ти за Windows 7,8,8.1 нито ги познаваш, без опит си с тях и си ги видял само през крив макарон.

7. Дори и да ме следят под Линукс / Честно не зная дали ме следят, но да предположим, че ме следят / , то аз не използвам Краден софтуер, а законен и нищо не могат да ми направят. А който хванат с Краден / Незаконен, Пиратски / софтуер ще го разорят от съдебни дела и юридически искове, пропуснати ползи и обезщетения. Няма всички да хванат, но който хванат..... да се сеща.

П.П. Ако имате домашен компютър и ползвате само Офис пакет, торенти, Скайп, интернет, Филми и музика, то Безплатният Линукс е подходящ за Вас отколкото платения Windows. Има много дистрибуции Линукс, едни за по- стари компютри, други за по- слаби компютри, а трети за по- нови и по- мощни компютри. Изберете си такава дистрибуция с разработвана от макс. много хора и с дългогодишна поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам само защо основната дискусия тук се върти около Линукс, при положение, че етикетът на раздела е Windows?

Ние не пикаем във вашите пепелници, затова, моля, не хвърляйте фасове в нашите писоари.

(Кърт Вонегът. Бог да ви поживи, мистър Роузуотър)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам с какво твоето мнение е по-меродавно от моето? И защо мойте да са лъжи, а тойте не? Като не ти харсва не ползваш.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване