Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте,

Тъй като си продадох видео картата (Sapphire HD7850 OC 2GB) на един познат, сега съм в търсене на нова, по-точно 2-ра ръка.

Двоумя се между  270x и 280x, понеже са с доста добри цени 2-ра ръка.

Въпроса е, че при 280x, притеснението идва, първо от захранването (което е Corsair CX430W), дали не идва малко слабичко. Според мен не но да ви потърся и вашето мнение. Второto притеснение е заради CPU-то, което е i3 2120, да не я спъва картата и да се окаже, че е било по-удачно да си взема 270x.
Какво мислите? Отворен съм и на други мнения в рамките на 250-60лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Тъй като си продадох видео картата (Sapphire HD7850 OC 2GB) на един познат, сега съм в търсене на нова, по-точно 2-ра ръка.

Двоумя се между 270x и 280x, понеже са с доста добри цени 2-ра ръка.

Въпроса е, че при 280x, притеснението идва, първо от захранването (което е Corsair CX430W), дали не идва малко слабичко. Според мен не но да ви потърся и вашето мнение. Второto притеснение е заради CPU-то, което е i3 2120, да не я спъва картата и да се окаже, че е било по-удачно да си взема 270x.

Какво мислите? Отворен съм и на други мнения в рамките на 250-60лв.

750ti,която е със същата производителност можеш да вземеш от емаг,имаш някои софтуерни благинки,по-ниска консумация и същата производителност като на 7850..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз исках по-скоро да надградя с по-хубава карта, не на същото ниво да взимам...

Процесорът ще я спъне.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е да продадеш процесора и да добавиш още за I5. 

Това Санди е доста зле и реално дори 750TI / 270 му идват леко в повечко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е трябвало да продаваш картата си на този етап, защото по-силна такава ще бъде спъвана от CPU-то.  Първо се насочи към upgrade на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се присъединя към "ъпгрейда" на процесора. Но ако ще се играе на 1920х1080 с новата карта, то i3  няма да оказва толкова голямо влияние при повечето игри. Така че спокойно може да си го оставиш на тоя етап. Е, ще има някоя друга игра, която ще се опъва, но не си заслужава да вземаш карта със същата производителност или пък да разпределяш парите между процесор и видео. Така, че вземай смело. Виж, захранването ще се товари повечко, но с тоя i3  няма да има проблем. Той така и така ще спъва картата тук и там, а от там и консумацията и ще е по-ниска. В крайна сметка на r9 280x  и дават максимална консумация около 350 вата и то с клокнат процесор. A самото захранване е способно да даде 384 вата на 12 волтовата линия. Тия върхови стойности биха били стигнати едва при добър процесор, който нито за миг да не ограничава видеокартата.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се присъединя към "ъпгрейда" на процесора. Но ако ще се играе на 1920х1080 с новата карта, то i3 няма да оказва толкова голямо влияние при повечето игри. Така че спокойно може да си го оставиш на тоя етап. Е, ще има някоя друга игра, която ще се опъва, но не си заслужава да вземаш карта със същата производителност или пък да разпределяш парите между процесор и видео. Така, че вземай смело. Виж, захранването ще се товари повечко, но с тоя i3 няма да има проблем. Той така и така ще спъва картата тук и там, а от там и консумацията и ще е по-ниска. В крайна сметка на r9 280x и дават максимална консумация около 350 вата и то с клокнат процесор. A самото захранване е способно да даде 384 вата на 12 волтовата линия. Тия върхови стойности биха били стигнати едва при добър процесор, който нито за миг да не ограничава видеокартата.

Да продаде и процесора и да вземе един i5 3470 от там нататък всичко до r9 290 няма да е проблем...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да продаде и процесора и да вземе един i5 3470 от там нататък всичко до r9 290 няма да е проблем...

Интересно, колко пари трябва да добави за тоя безсмислен i5-3470. При положение, че дава 250 лева общо, колко ще останат за видеокарта? Задача с понижена трудност.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, колко пари трябва да добави за тоя безсмислен i5-3470. При положение, че дава 250 лева общо, колко ще останат за видеокарта? Задача с понижена трудност.

То ясно,просто казвам какъв процесор ще му трябва,поне...Иначе 750ti става.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване