Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Wifi сигнала на лаптопа.

Препоръчан отговор

Здравейте и се извинявам предварително, ако има такава тема в тази секция на форума, но ме интересува как мога да си усиля сигнала на Wifi-то, защото ми се забави нещо и сваля по-бавно. Лаптопа е нов! В началото сваляше с 3 МБ/сек. а сега с максимум 2 МБ и на всичкото отгоре не мога да хващам от другата си стая нета. Може ли да ми каже някой как да фиксна този проблем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чрез модем или рутер свързваш лаптопа? Имаш ли достъп до тези устройства и може ли да ги настройваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo G510 е лаптопа, а пък рутера е Тенда.

И да имам достъп до настройките на Тендата!

Някой ще може ли изобщо да помогне?

Като за начало влез в настройките на Tenda рутера и смени канала на излъчване. В момента вероятно ти е на 3. Направи го на 11 например.

Другата ти стая къде се намира? Дебела ли е стената и съответно има ли арматура в нея. Ако е така нормално да ти пада силата на безжичния сигнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и се извинявам предварително, ако има такава тема в тази секция на форума, но ме интересува как мога да си усиля сигнала на Wifi-то, защото ми се забави нещо и сваля по-бавно. Лаптопа е нов! В началото сваляше с 3 МБ/сек. а сега с максимум 2 МБ и на всичкото отгоре не мога да хващам от другата си стая нета. Може ли да ми каже някой как да фиксна този проблем!

Първо,ще приближиш лаптопа до рутера и ще направиш проба,за да се разбере дали ще вдигне скоростта,която очакваш.Можеш да опиташ разместване на антените на рутера,както и разместване на посоката на лаптопа.Второ скоростта на сваляне е различна при различните файлове или торенти.Тази разлика при сваляне,между 2мб/с. и 3мб/с.не е толкова голяма,за да се счита за проблем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@SouRCe - ако говорим за скорост на сваляне на файлове от торент - много неща са от значение, но едно от най-важните е добрия сиид. Няма ли достатъчно сиидъри или да пуска по малко - нява как са си вдигнеш скоростта.

Снощи свалях 30-40 ГБ ( само файлове, вече свалям само файлове) - скоростта играеше от 200-300 kBs до 7-8 Mbs.

Пробвай с някой торент с много пиъри - 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за бързите отговори. Общо казано сигнала ми в тази стая, в която е рутера е много добър, но ако отида оттатък, като имате впредвид, че стаята се намира през цял коридор и две стени разстояние от рутера може да се каже, че сигнала е почти нулев особено, когато баща ми сваля нещо. Ще пробвам с настройките на рутера като първо. Така,че ще взема под внимание първия коментар и ще направя сигнала на излъчване на 11 и ще ви кажа дали има подобрение, ако няма ще ви кажа 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за бързите отговори. Общо казано сигнала ми в тази стая, в която е рутера е много добър, но ако отида оттатък, като имате впредвид, че стаята се намира през цял коридор и две стени разстояние от рутера може да се каже, че сигнала е почти нулев особено, когато баща ми сваля нещо. Ще пробвам с настройките на рутера като първо. Така,че ще взема под внимание първия коментар и ще направя сигнала на излъчване на 11 и ще ви кажа дали има подобрение, ако няма ще ви кажа 

Знаеш ли - и ти като много други - спестявате си уж невинни подробности. Уж "отатък", пък то "през цял коридор и две стени разстояние" (в първия момент останах с впечатление, че има просто една стена между двете стаи). После - "когато баща ми сваля нещо" - не си казал, че има втора машина.

Най-добре си пусни кабел или си вземи екстендър.

ps. Миналата седмица се наложи за ползвам чужда мрежа - на 50-60 метра визуален контакт - сигнала беше добър, на 14-15 метра (през 5 плочи) нямаше никакъв сигнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли - и ти като много други - спестявате си уж невинни подробности. Уж "отатък", пък то "през цял коридор и две стени разстояние" (в първия момент останах с впечатление, че има просто една стена между двете стаи). После - "когато баща ми сваля нещо" - не си казал, че има втора машина.

Най-добре си пусни кабел или си вземи екстендър.

ps. Миналата седмица се наложи за ползвам чужда мрежа - на 50-60 метра визуален контакт - сигнала беше добър, на 14-15 метра (през 5 плочи) нямаше никакъв сигнал

Ок ясно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от ceci78
      Здравейте.На кратко за проблема.Имах програмата,но нещо стана и когато искам да я стартирам..изписва проблем и крашна яко.Деинсталирах я,свалих я отново,пак не тръгва.....сега се пробвам чрез Creative-то.....но ето какво ми изписва.Изключвах защитната стена,пак това.Може ли съвет,не ги разбирам много нещата,но се мъча    Благодаря предварително.

• от Живко Тенев
      Здравейте, бих искал да ми помогнете със свързването към WiFi мрежа на стар лаптоп. Лаптопа се свързва с директен кабел и има интернет, но не мога да се свържа със wifi връзка. Става въпрос за Windows xp защото не съм много запознат. Благодаря предварително за отделеното време https://prikachi.net/image/oYecp ето и линк към проблема 
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване