Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тиха работна станция за 1200лв.

Препоръчан отговор

Колеги дайте да поръсъждаваме върху следната конфигурация.

Работна офис станция до към 1200лв. Трябва да е напълно безшумна, бърза, с професионално видео за графична обработка и кад/кам. Без hdd, ще се използва сървър за съхранение на файлове. И препоръка за 24-7" монитор който не е на дневен ред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами безвентилаторно захранване щом трябва да е напълно безшумна.

Въпреки че няма как да е при наличието на на няколко вентилатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този бюджет едва ли ще може да се побере безвентилаторно захранване, но поне да е доста тиха може би с по голям вентилатор някое и обезшумена кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този бюджет едва ли ще може да се побере безвентилаторно захранване, но поне да е доста тиха може би с по голям вентилатор някое и обезшумена кутия.

Няма да стане с такъв бюджет...Може би gtx 750ti с безвентилаторно захранване,тоест KalmX...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е работна станция. Не му трябва gtx750ti. Трябва да наблегне на процесор и RAM. Що се отнася до шума, за този бюджет конфигурацията няма как да е напълно безшумна, но може да се намали максимално много шума. Трябва да се вземат хубави вентилатори и захранване. За PSU-то бих препоръчал продуктите на Be Quiet, по-добри от тях няма в тази част от конфигурацията спрямо шума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля за нещо подобно

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

ASROCK B85M PRO3

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

CM SILENCIO 650 PURE

PSU FD 450W INTEGRA BLACK

Обща стойност - 937.19 лв. с ДДС

+

HP 2048M NVIDIA Quadro K620 DDR III PCI-E

Крайна цена 311,19 лв.

Или i7 с вграденото видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка

това мисля,че трябва да ти свърши работа,монитор гледай да е IPS/AH-IPS матрицата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/50560p1r49881p1r46847p1r46538p1r49315p1r52372p1rf.html

По-силно захранване,за да можеш да сложиш по-силна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра не е за мен а за работа в офис, няма да се ъпгрейдва в бъдеще с видео може би само с памет. Очаквам да видя мнения за фотошоп и аутокад, солидуорк кое е по добре да се избере мощен процесор или да се заложи на професионално видео, да се избере ссд или раптор уд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/49051p1r49881p1r46717p1r46538p1r52370p1r49315p1rf.html

Ако ще ъпгрейдваш имаш 2 свободни слота за рам,тоест слагаш 2х4 още и стават 16 гигабайта в четириканален режим...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Аутокад - може и двуядрен процесор, но с по-висока честота. i3  е добро решение като минимум. Самият софтуер на Аутокад не е оптимизиран добре за работа с повече от едно ядро. За Фотошоп РАМ и може би SSD.

Все пак трябва да отбележа, че има вероятност вграденото видео да не свърши работа и да се наложи по-късно да се добави карта от рода на gt 740.

Количка - това е тема за размисъл Може да се мине и с по-изгодния i5 4460, а останалите пари отидат за дискретно видео (GT 740), ако се прецени че има нужда. 4590 го сложих заради по-високата турбо честота.

Понеже не съм пробвал тези програми с HD Graphics, мога да ви ориентирам, че аз в момента ползвам Ati Radeon Mobility 5470HD и на моменти е недостатъчна като производителност.

ПС: Професионално видео изобщо не трябва, горе не случайно съм цитирал едно и съм казал че проблеми почти нямам с кранта като Ати 5470.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 1270лв. се взима възможно тиха система за този бюджет!

ASRock H81M, Socket 1150

I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

RAIJINTEK Themis

2X8G DDR3 1600 GEIL DRAGON

ADATA SSD SP920 128GB

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3

Super Flower Golden Green HX, 500w, ATX 2.2, PFC Activе

Ако са много може на първо време да се откажете от охладителя!

Понеже искате тишина то това е задължително, ако чувате шум той ще е от охладителя на процесора или вентилатора на кутията. В случая с един много приличен охладител шума от процесора ще е сведен до минимум ,а вента от кутията е добре да бъде вързан на 7 волта за да бъде неуловим за ухото. Захранването ще е тихо - всяко едно качествено захранване ,когато не е натоварено е напълно тихо - това е най-доброто в този ценови диапазон ,златен сертификат и доказана марка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/49051p1r49881p1r46717p1r46538p1r52370p1r49315p1rf.html

Ако ще ъпгрейдваш имаш 2 свободни слота за рам,тоест слагаш 2х4 още и стават 16 гигабайта в четириканален режим...

Моничо, стига глупости брат, какъв 4канален режим на 1150, моля те за пореден път (не само аз) спри да пишеш, за неща които не разбираш...

ПП: Също така ще те посъветвам като предлагаш нещо на някой да гледаш на кой, какво предлагаш. Нов си в форума и може да не си забелязал, но Ганьо е сравнително стар потребител и определено разбира доста повече от теб, а най-вероятно и от мен. Предлагал е във форума доста конфигурации, да не казвам тежка дума, но на 90%+ може би балансирани Пуснал е тема конкретно за ТИХА машина, това означава, че има смисъл да пишат само хора които или притежават или са сглобявали ТИХА машина, освен това става въпрос за програми до които едва ли си имал достъп... Тук идва Игнатов и казва какво му трябва и какво не за аутокада и тн, защото Той се занимава с това и има ЛИЧНИ наблюдения! Аз примерно за да не е тотален спам поста ми ще кажа, че хибрида на SeaSonic е железен и наистина не се забелязва, но бюджета и сравнително тежките програми не позволяват захранване за 250 лв...

Та въпроса ми е какво точно от твоя пост помага на питащия?!? Като изключим, че беше подвеждащ и човек без опит и познания ще вземе да те повтори някъде и да му се смеят...

ПП2: ако ще се оправдаваш, а ние знаем, че това ще стане, въпреки че си в грешка... мини на лични да не спамим!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моничо, стига глупости брат, какъв 4канален режим на 1150, моля те за пореден път (не само аз) спри да пишеш, за неща които не разбираш...

ПП: Също така ще те посъветвам като предлагаш нещо на някой да гледаш на кой, какво предлагаш. Нов си в форума и може да не си забелязал, но Ганьо е сравнително стар потребител и определено разбира доста повече от теб, а най-вероятно и от теб. Пуснал е тема конкретно за ТИХА машина, това означава, че има смисъл да пишат само хора които или притежават или са сглобявали ТИХА машина, освен това става въпрос за програми до които едва ли си имал достъп... Тук идва Игнатов и казва какво му трябва и какво не за аутокада и тн, защото Той се занимава с това и има ЛИЧНИ наблюдения! Аз примерно за да не е тотален спам поста ми ще кажа, че хибрида на SeaSonic е железен и наистина не се забелязва, но бюджета и сравнително тежките програми не позволяват захранване за 250 лв...

Та въпроса ми е какво точно от твоя пост помага на питащия?!? Като изключим, че беше подвеждащ и човек без опит и познания ще вземе да те повтори някъде и да му се смеят...

ПП2: ако ще се оправдаваш, а ние знаем, че това ще стане, въпреки че си в грешка... мини на лични да не спамим!

Поздрави!

Не само аз правя грешки тук,нали пич ? Тук някой сбърка и 200 човека почват да го укоряват,това може да се срещне само при невъзпитани и необразовани хора....Вместо да кажат просто "На този сокет няма 4-канален режим"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я отиди в конкурентния форум на калдата и виж как ще постъпят с теб след тези грешки - директно БАН. Никой няма да позволи да пишеш неверни неща и да заблуждаваш хората. Бива един, два, даже три пъти да сбъркаш, ама ти наспами всяка втора тема с твоите глупости.  ;)

Вместо ти да кажеш - ''Да, извинявам се, ще гледам да правя по-малко грешки'', ти отново се оправдаваш, че аджеба ние сме били виновни. 

Чети повече, ама наистина повече и пиши по-малко. Ама не става само с четене. Трябва и опит от практиката, който мисля че всички ние се убедихме, че нямаш!

Съжалявам за тоталния офтопик, ама моничо е най-големия непукист и въобще не слуша какво му се говори. 

ganio, моите идеи за конфигурация се въртят около тези на playalistic и Игнатов. Избери си нещо из между тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама работата е там като почнете да ми говорите така,че губя всякакво желание да се извинявам на всички,опитвам се да помагам и едно "Благодаря" поне можех да получа,но не трябвало да чета повече,чета колкото имам време...80 процента от всичко написано тук съм го писал навън,с целта да съм максимално полезен,през телефона и после пак получавам укор "Никой не ти е длъжен да ти клика по линковете" някъде да съм задължил някого ? Давам предложение,което според мен е максимално изцедено отвсякъде и после пак... Напишете ми ЛС,напишете ми нещо друго,поправете ме,но не и да почнете да ме обиждате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това захранване за тишина -

Be Quiet Dark Power Pro 10 550W PSU

Ще спестите от някой компонент, но по-добро от този производител спрямо тишината са рядкост. И говорим за големи суми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това захранване за тишина -

Be Quiet ....

И говорим за големи суми.

Определено е напълно безмислено да се споменава, като се има предвид бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да гарантирам, че моята предложена конфигурация е най-тихата за тези пари. Не съм запознат в детайли с всички компоненти, така че предполагам, че някаква комбинация от всички неща може да се направи.

Ако ще се ползват само тези 3 програми (вероятно от графичен дизайнер) - Допълнителните тредове на предложените отключени i7-ци ще са полезни в много малко случаи. Например ако се прави 3д рендериране в Аутокад или някои растеризиращи команди във Фотошоп. i5-цата си остава достатъчно бърза, така че по-добре да се мине с нея и спестените пари да се вложат в тишина и рам памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване