Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си взема SSD и външен хард. Става дума за лаптоп Lenovo g580 1 tb hard, 8 gb ram intel i3 . Искам ssd от 128 gb и външен хард до 1 tb. Въпросът ми е от къде и какви да взема. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант за мен лично е 128/256 гб ССД на мястото на тоя терабайтов диск, а него го вадиш и го слагаш в някаква кутийка за външен хард и готово (това ако нямаш място за 2-ри диск в лаптопа).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Харда с който съм в момента е един терабайт и се повреди незнайно как. Искам едно ссд и някакъв външен било то 1 тера или 500 гб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD Samsung 840 Evo: 120 Gb цена около 165-170 лв. 

240 Gb цена 290 - 300 лв.

Сериозен пърформънс на доста читава  цена.

За външен диск - ами някакъв ;) Western Digital и Toshiba са ок, за 1 Тб цените са 140-150 лв. 

Слагахте ли друг хард на лаптопа да тествате дали е от него? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да тествах го, разчита го но не иска да де форматира нито да др инсталира каквато и да било ОС, когато буутна ОС live CD имам достъп до файлпвете и просто ще ги прехвърля на новия хард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SSD Samsung 840 Evo: 120 Gb цена около 165-170 лв. 

240 Gb цена 290 - 300 лв.

Сериозен пърформънс на доста читава  цена.

За външен диск - ами някакъв ;) Western Digital и Toshiba са ок, за 1 Тб цените са 140-150 лв. 

Слагахте ли друг хард на лаптопа да тествате дали е от него?

Подвеждаш авторката ;)

A-data sx 910 хем е по-бърз,хем по-качествен,пък за капак и по-евтин.

Ако подкара сегашния диск да си купи icy box и да го сложи в него.Имам такъв..

Това ево не знам какво ми го хвалиш,но на пръв поглед не е нищо повече от a-data sp 900,аз имам sp 600,а баща ми има 256 гиги ево..Да ти кажа разлика в скоростите не можеш да откриеш,ако не направиш тестове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За цените на А-Дата съм съгласен...Но да сравняваме А - Дата и Самсунг като качество.....особено при ссд дисковете...не съм много съгласен с теб. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторке.. не виждам защо да давате по 170-200лв за такива SSD-та, като ето този:
http://www.emag.bg/flash-ssd-kingston-v300-2-5-120gb-sata-3-sv300s37a-120g/pd/E3DZKBBBM/

Е само 108лв и е 120Гб.

Не виждам кой ще гоните с тези скорости, които и така не виждам да имат голяма разлина с този.

450Мб/с на четене и на запис. Ако ви трябват 500Мб/с за още 60-90лв отгоре- няма проблем, парите са ваши :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За цените на А-Дата съм съгласен...Но да сравняваме А - Дата и Самсунг като качество.....особено при ссд дисковете...не съм много съгласен с теб. 

Не знам какво друго сравняваш,но забравих да кажа,че A-data-та е с 5 години гаранция така,че колкото и да е качествен този самсунг не ми се вярва да изкара 5 години :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Праскате врели-некипели на поразия. Особено мнение 8 където хвалите всепризнат боклук като v300. А колко време ще изкара самсунга според теб и твоите квалифицирани препоръки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, за момента доста качествени са на samsung, cricial и intel.

.

Sx910 е истината.. 5 години гаранция,качествен ли е не е от толкова голямо значение,защото не ми се вярват по 5 години да карат. V300 се чупи много,но има високи скорости.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Авторката на темата да вземе да закачи тоя хард на някой друг компютър и да види там дали ще се разпознае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разпознава го нали това казах, но не иска да зареди ОС нито нищо, не мога да форматирам C нито каквото и да било.

Ако се абстрахираме от горните лапешки изказвания взимате SSD(Samsung) + Ext. HDD на Hitachi и готово. Може да се мине и без външен хард, но да не ви вкарваме в приключения.

Крайна цена 273,52 лв.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом го разпознава,това означава,че диска не е повреден.По-скоро търсете проблема в омазан Уиндоус.

Как опитвате да го форматирате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако харда работи поръчай си това аз наскоро си купих такова и е много готино,защото ползвам в момента диска,който беше на лаптопа като външен,кутийката е много готина на външен вид и като я включиш светва.

Ако се абстрахираме от горните лапешки изказвания взимате SSD(Samsung) + Ext. HDD на Hitachi и готово. Може да се мине и без външен хард, но да не ви вкарваме в приключения.

Крайна цена 273,52 лв.

Колко пъти да казвам,че няма никакъв смисъл от евото,колкото и да е качествено.10 лева по-евтин е SX910,друг вариант е SP920,но той има 3 години гаранция,а и sx 910  е по-качествен,така че пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко пъти да казвам,че няма никакъв смисъл от евото,колкото и да е качествено.10 лева по-евтин е SX910,друг вариант е SP920,но той има 3 години гаранция,а и sx 910  е по-качествен,така че пак.

Накрая ще си останеш сам със себе си в този раздел и тогава спокойно можеш да броиш на воля изказванията си. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подвеждаш авторката ;)

A-data sx 910 хем е по-бърз,хем по-качествен,пък за капак и по-евтин.

Ако подкара сегашния диск да си купи icy box и да го сложи в него.Имам такъв..

Това ево не знам какво ми го хвалиш,но на пръв поглед не е нищо повече от a-data sp 900,аз имам sp 600,а баща ми има 256 гиги ево..Да ти кажа разлика в скоростите не можеш да откриеш,ако не направиш тестове.

На Samsung 840 FAIL RATING-a e в пъти по нисък на прехвалената от те A-Data.

Някой тук в горума в една друга тема говореше за пърформанс проблеми при 840 Ево - аз такива нямам - горд собственик съм на диска вече от 3 седмици и за сега нямам проблеми с него нито с четене нито с писане на данни.

За да не съм празнословен нека да постна рейтингите относно най голяма дефектируемост на ссд дисковете

Не гарантирам за 100% достоверност на на долуцитираното от мен към днешна дата но резултатите сами по себе си говорят достатъчно красноречиво

Така че автора на темата нека да ги загледа и след това да си прави изводите.

SSD Failure Rates:

From Marc Prieur, of hardware.fr, here are the SSDs failures rates according to a French e-tailer as of April 2014:

• - Samsung 0,54%
  • - Sandisk 0,70%
  • - Kingston 0,72%
  • - Intel 0,90%
  • - Corsair 0,91%
  • - Crucial 1,08%
  • - OCZ 5,66%
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Samsung 840 FAIL RATING-a e в пъти по нисък на прехвалената от те A-Data.

Някой тук в горума в една друга тема говореше за пърформанс проблеми при 840 Ево - аз такива нямам - горд собственик съм на диска вече от 3 седмици и за сега нямам проблеми с него нито с четене нито с писане на данни.

За да не съм празнословен нека да постна рейтингите относно най голяма дефектируемост на ссд дисковете

Не гарантирам за 100% достоверност на на долуцитираното от мен към днешна дата но резултатите сами по себе си говорят достатъчно красноречиво

Така че автора на темата нека да ги загледа и след това да си прави изводите.

SSD Failure Rates:

From Marc Prieur, of hardware.fr, here are the SSDs failures rates according to a French e-tailer as of April 2014:

• - Samsung 0,54%
  • - Sandisk 0,70%
  • - Kingston 0,72%
  • - Intel 0,90%
  • - Corsair 0,91%
  • - Crucial 1,08%
  • - OCZ 5,66%

Не се знае и колко от тези проценти наистина ще се счупят ;) Нали казвам в нас имам Samsung 840 EVO 256 GB и A-data sp600 64GB и 128GB.Казвам съвсем честно разлика в качеството или в скоростта не можеш да направиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се знае и колко от тези проценти наистина ще се счупят ;) Нали казвам в нас имам Samsung 840 EVO 256 GB и A-data sp600 64GB и 128GB.Казвам съвсем честно разлика в качеството или в скоростта не можеш да направиш.

Аз имам познати които продават всички марки ссд на нашия пазар. Доверих се на мнение на човек който познавам от детство за 840 Ево и не ме подведе.

За А-Дата мненията бяха една идея по ло лоши от тези за Самсунг. Няма да цитирам имена тук в форума за да не правя ненужна реклама и офтопик. Истината е че с който и от двата диска да се обзаведе автора  на темата няма да съжалява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам познати които продават всички марки ссд на нашия пазар. Доверих се на мнение на човек който познавам от детство за 840 Ево и не ме подведе.

За А-Дата мненията бяха една идея по ло лоши от тези за Самсунг. Няма да цитирам имена тук в форума за да не правя ненужна реклама и офтопик. Истината е че с който и от двата диска да се обзаведе автора  на темата няма да съжалява.

Да,горе-долу е същото,обаче с а-дата-та получаваш 5 години гаранция,по-високи скорости (колкото и да е маловажно) и е по-евтин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване