Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд на конфигураця

Препоръчан отговор

Добър ден, преди около 2 месеца на баща ми му трябваха много спешно пари и аз продадох някой части от компютъра си

Сега баща ми ми ги върна (след като продадох тези части купих по-слаби) и имам възможност отново за ъпгрейд

Сега това е конфигурацята

Кутията е CM N300 

Захранваннето е Corsair CX500 

Ще се играят игри.(tf2,mafia2,crysys 3..)

Бюджет 200лв (засега)

Ще се ползва със 2 монитора единият 21.5" а другят 23.6"

Благодаря предварително :)

П.П.Ако е по добре да посъбера парички кажете !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз виждам кутия, захранване и периферия. Какви са другите компоненти. Ако няма такива то 200лв. е нищожна сума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да сложа линка 

Ето останалата част от конфигурацята

В момента няма втори монитор защото ще се купува на коледа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да сложа линка 

...Видеото става донякъде,зависи за какво,да приемем,че става за игри на минимални настройки...

Процесор е ъпгрейда,който трябва да направиш,но видеото също е за смяна,общо взето първо процесор трябва да купиш нов,може би продай дъното за 100-120 лева и купи 

Обща стойност - 417.19 лв. с ДДС
След това някое стабилно видео.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Видеото става донякъде,зависи за какво,да приемем,че става за игри на минимални настройки...

Процесор е ъпгрейда,който трябва да направиш,но видеото също е за смяна,общо взето първо процесор трябва да купиш нов,може би продай дъното за 100-120 лева и купи 

Честно казано си харесвам дъното но във бъдеще имам намерението да права клок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да сложа линка 

За 200лв. на тоя етап няма смисъл да правиш подобрения. Послушай ме за монитора в другата ти тема. :)

На това дъно се взима отключено Айви, което издухва от всякъде предложената от теб пръчка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 200лв. на тоя етап няма смисъл да правиш подобрения. Послушай ме за монитора в другата ти тема. :)

На това дъно се взима отключено Айви, което издухва от всякъде предложената от теб пръчка.

Благодаря

монитора ще се взима по коледа заради яките намаленя

а не разбрах, мога ли да си запаза сегашното дъно или ще е по-добре ново ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

монитора ще се взима по коледа заради яките намаленя

а не разбрах, мога ли да си запаза сегашното дъно или ще е по-добре ново ?

Аз бих го запазил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден, преди около 2 месеца на баща ми му трябваха много спешно пари и аз продадох някой части от компютъра си

Сега баща ми ми ги върна (след като продадох тези части купих по-слаби) и имам възможност отново за ъпгрейд

Сега това е конфигурацята

Кутията е CM N300 

Захранваннето е Corsair CX500 

Ще се играят игри.(tf2,mafia2,crysys 3..)

Бюджет 200лв (засега)

Ще се ползва със 2 монитора единият 21.5" а другят 23.6"

Благодаря предварително :)

П.П.Ако е по добре да посъбера парички кажете !

Далавера си направил ти, ей. Да бе споменал само Crysis 3, другите нямаше нужда. За Crysis 3  тоя процесор не става, дори да купиш карта за 200 лева. При GT640  не го усещаш, но проблемите почват след това.  За 200 лева никакъв сериозен ъпгрейд не може да направиш, освен да продадеш процесора за около 140-150( колкото дадат) и да добавиш за i5. После събирай за видео, като това също ще го шитнеш на някой. Повече от 50 лева сигурно няма да дадат, но все файда. В зависимост от парите, вземаш и някакво добро видео. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш,че не знам ?Просто i5 3570k струва 400 лева...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш,че не знам ?Просто i5 3570k струва 400 лева...

Да но ако погледнеш от друга страна дъното и процесора са ти над 100лв... Човека ако вземе 3то поколение i5 с отключен множител ще е в пъти по-добре от твоето предложение защото с клока ще задмине 4460, а разликата в платформите за сега е никаква...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек има пари, знае какво да прави. Обаче в неговия случай ми се струва, че ще е малко трудно да събере 400 лева за процесор + поне 200-250 за видеокарта. Дори да се продаде това онова, пак трябват поне едно 450 лева. Ако може да събере поне толкова пари, смислена покупка би била i5 3570K  с GTX750Ti  примерно, а в бъдеще замяна и на тая видеокарта с нещо по-бързо и модерно. Иначе за 200 лева варианта е само нова видеокарта, като се продаде старата, но при Crysis 3  тоя процесор не се представя много добре, имал съм такъв. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване