Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за свързване на телевизор към уредба

sks1897

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел има телевизор LG 32LN5400 и иска да прекара звука през уредбата си Sony MHC-BX5. Но телевизора няма 3.5 mm порт, а само optical audio out. Та да попитам с този адаптер ще стане ли, понеже уредбата няма optical audio порт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За стерео звук,който ти трябва,може да използваш  изхода за слушалки на телевизора.Свързваш го към AUX входа на уредбата.Така независимо от къде си подал картина,ще има звук,през уредбата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с такъв кабел, но по този начин се чува звука само от кабелната. От HDMI и USB не се чува. :(

С кабела, посочен от Филипов, винаги  ще имаш изходящ аудиосигнал на скарт куплунга на телевизора (ляв и десен канал). Защото производителя на телевизори не те знае ти какви входове и изходи имаш на твоята апаратура. Още повече, това си е задължително по DIN стандарт (отнася се за Европа и някои части на света) Изхода на левия и десния канал на звука от телевизора ти е на краче 1 и 3, а масата(ширмовката) е на 4. На куплунга са написани задължително номерата на перата, стига последният да не е правен в България или в някоя турска плевня. С посочения вариант на Митко, също можеш, но там ще си зависим със изходящата сила на сигнала, когато усилваш или намаляваш звука на телевизора. Тук е за отбелязване, че при някои модели телевизори, това не е точно така, защото изходния сигнал за слушалките се взема преди регулатора на нивото за звука на самия телевизор.И най важното - кабела, посочен от Филипов трябва да е читав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За стерео звук,който ти трябва,може да използваш  изхода за слушалки на телевизора.Свързваш го към AUX входа на уредбата.Така независимо от къде си подал картина,ще има звук,през уредбата

Това е ясно, но проблема е че телевизора няма дори изход за слушалки.

С кабела, посочен от Филипов, винаги  ще имаш изходящ аудиосигнал на скарт куплунга на телевизора (ляв и десен канал). Защото производителя на телевизори не те знае ти какви входове и изходи имаш на твоята апаратура. Още повече, това си е задължително по DIN стандарт (отнася се за Европа и някои части на света) Изхода на левия и десния канал на звука от телевизора ти е на краче 1 и 3, а масата(ширмовката) е на 4. На куплунга са написани задължително номерата на перата, стига последният да не е правен в България или в някоя турска плевня. С посочения вариант на Митко, също можеш, но там ще си зависим със изходящата сила на сигнала, когато усилваш или намаляваш звука на телевизора. Тук е за отбелязване, че при някои модели телевизори, това не е точно така, защото изходния сигнал за слушалките се взема преди регулатора на нивото за звука на самия телевизор.И най важното - кабела, посочен от Филипов трябва да е читав.

През скарт изкарва само звука от ТВ тунера. Пробвах и на друг телевизор, пак LG, но по-стар модел и пак става така. Поразрових се малко в интернет и намерих, че и при други хора е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но проблема е че телевизора няма дори изход за слушалки.

През скарт изкарва само звука от ТВ тунера. Пробвах и на друг телевизор, пак LG, но по-стар модел и пак става така. Поразрових се малко в интернет и намерих, че и при други хора е така.

"Още повече, това си е задължително по DIN стандарт (отнася се за Европа и някои части на света"

Това е достатъчно за отговор. При всяко друго положение аз лично не съм съгласен, че телевизорът е "марков" Няма как да има монтиран скарт на телевизора и да няма елементарните изходи като звук за ляв и десен канал.  Напиши модела на телевизора а аз ще проверя в техническата му спецификация, но това за мен е излишна гимнастика.Много ще се учудя ако така са го направили..."LG"" Извинявам се, посочил си модела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Написъл съм гп в първия пост :) - LG 32LN5400

edit: Писали сме по едно и също време :D

Няма проблем, но не ми позволява  да тегля сервизното описание, за което съжелявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сайта пише, че на задния панел има Scart Full, което означава, че трябва да има стерео звук /ляв и десен канал/.

Така е, звук има, но за пореден път казвам, че изкарва звука само от DVB-C/Т тунера на телевизора. Като пусна телевизора на HDMI или филм от USB звук няма. Не знам защо, но така са решили от LG.

Просто питах дали адаптерът който съм посочил в първия пост ще стане (понеже никога не съм използвал отичен изход), а не за други възможни начини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, най-лесния отговор е пробвай. Сега погледнах, че струва 1.89 лв. Нищо пари. Незнам вътре, в адаптора, какво има. На оптичния изход сигналът е в цифров вид, а на стереожака е в аналогов вид. Освен в посоченения от теб адаптор, ако има цифрово-аналогов преобразувател, може и да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, звук има, но за пореден път казвам, че изкарва звука само от DVB-C/Т тунера на телевизора. Като пусна телевизора на HDMI или филм от USB звук няма. Не знам защо, но така са решили от LG.

Просто питах дали адаптерът който съм посочил в първия пост ще стане (понеже никога не съм използвал отичен изход), а не за други възможни начини.

Не. Няма да стане. Това е един обикновен адаптер, все едно, че на мястото на стандартния куплунг имаш такъв. А защо няма да стане, отново Андрей е обяснил и мисля да не го повтарям. За такава цена, не може да има нищо в самия адаптер. Това е един вид преходник и мисля, че го разбираш напълно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Няма да стане. Това е един обикновен адаптер, все едно, че на мястото на стандартния куплунг имаш такъв. А защо няма да стане, отново Андрей е обяснил и мисля да не го повтарям. За такава цена, не може да има нищо в самия адаптер. Това е един вид преходник и мисля, че го разбираш напълно!

Това исках да разбера. :) Благодаря за отговорите и на двама ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отстрани до CI слота би трябва да има изход за слушалки

но не и в толкова бюджетните серии

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отстрани до CI слота би трябва да има изход за слушалки

но не и в толкова бюджетните серии

Е да, но наистина се оказа, че модела е абсолютно...бюджетен - по евтин от един калпав телефон, а какъв е голям на размер спрямо него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е доста бюджетен телевизора, но чак пък да махнат изхода за слушалки... не мога да го проумея. :D

Както и да е, благодаря за съветите на всички включили се в темата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване