Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за 750лв~

Препоръчан отговор

Здравейте, това ще е първият компютър, който ще си поръчвам на части.Ще се ползва предимно за игри, като игрите който играя най-често са:Battlefield 3, Counter Strike Global Offensive, Dota 2, DayZ Standalone.Рових се из интернет гледах "benchmark"-ове на различни процесори и видео карти, както и ревюта и не съм навътре в тези неща.Засега съм избрал тези компоненти:

AMD FX-6300/3.5/X6/BOX AM3+

SAPPHIRE R7 260X 2G GDDR5

ASUS M5A97 LE R2.0

EVGA 500W Bronze 100-B1-0500-KR

Трябва ми кутия и твърд диск, имам рам памет 4gb, която ще използвам от сегашният ми компютър.Резолюцията на монитора ми е 1440x900, мисля да не овърклоквам нищо.Очаквам да ми предложите и други конфигурация в рамките на цената(750лв~) или просто да допълните, тази която съм направил засега.Надявам се и да се обосновете защо XXXX компонент ще е по-добър от XXXX компонент според вас.Частите ще се поръчват в близките дни преди коледа и ако някой знае сайт, където е вероятно да направят отстъпка, ще съм много благодарен.Извинявам се ако има грешки или не съм бил изчерпателен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твърде рано е да се говори. В момента например процесора може да се вземе за 189 лв. от Емаг но тия промоции трая по-няколко дни.

За дъно бих ти препоръчал Gigabyte 970A-UD3P което може да се вземе в момента от Плесио за 145 лв. 500ГБ на Тошиба е 79 лв.

Доставките ще ти излезнат безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твърде рано е да се говори. В момента например процесора може да се вземе за 189 лв. от Емаг но тия промоции трая по-няколко дни.

За дъно бих ти препоръчал Gigabyte 970A-UD3P което може да се вземе в момента от Плесио за 145 лв.

Прав си, малко неуместно беше това с промоциите, когато си избера кофигурация и дойде време за поръчка ще се ровя из сайтовете да търся отстъпки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно за подобна карта спокойно може да вземеш и 430W модел на Evga.

Реално ако си изиграеш картите правилно ще вземеш всичко по-евтино демек е възможно по-добра машина за същите пари.

Например FX-6350 щом няма да клокваш или R9 270 / 750TI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една препоръка. Вземи още 4 GB RAM. Не знам как ти върви BF3  при теб и с каква конфигурация си сега, но при мен малкото РАМ памет съчетана с малкото видеопамет предизвикваше големи насичания на картината при вдигане на детайлите или резолюцията над определени стойности. И това въпреки, че и процесора и видеото бяха предостатъчни за тая игра и то да се играе с много кадри. Всъщност, кадрите си бяха много според ФРАПС, но ужасно накъсани. Та това е игра, която при малко RAM  и видеопамет не работи никак добре при по-високи детайли, заемащи повече ресурси от паметите.  Всъщност, играта не можеше да се играе на ултра или на резолюция по-висока от 1280х1024, въпреки че вървеше с доста над 60 fps. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една препоръка. Вземи още 4 GB RAM. Не знам как ти върви BF3  при теб и с каква конфигурация си сега, но при мен малкото РАМ памет съчетана с малкото видеопамет предизвикваше големи насичания на картината при вдигане на детайлите или резолюцията над определени стойности. И това въпреки, че и процесора и видеото бяха предостатъчни за тая игра и то да се играе с много кадри. Всъщност, кадрите си бяха много според ФРАПС, но ужасно накъсани. Та това е игра, която при малко RAM  и видеопамет не работи никак добре при по-високи детайли, заемащи повече ресурси от паметите.  Всъщност, играта не можеше да се играе на ултра или на резолюция по-висока от 1280х1024, въпреки че вървеше с доста над 60 fps. 

Вмомента съм с AMD Athlon 64 x2 4000 2.1ghz овърколнът до 2.5ghz

ATI Radeon 4650

4gb ram

играта ми върви ужасно зле(800x600, all low), затова и напоследък не я играя, докъто не се бия имам сигурно към 30~ fps(не съм проверявал), който дропва значително много при битка, а за рамта аз със сигурност ще я направя поне 8gb, но на малко по-късен етап, мерси за информацията :)

Принципно за подобна карта спокойно може да вземеш и 430W модел на Evga.

Реално ако си изиграеш картите правилно ще вземеш всичко по-евтино демек е възможно по-добра машина за същите пари.

Например FX-6350 щом няма да клокваш или R9 270 / 750TI.

Захранването, с което съм вмомента е ATX S460, 460W, ще мога ли да го използвам или е по-добре да си взема ново?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ATI Radeon 4650

4gb ram

играта ми върви ужасно зле(800x600, all low), затова и напоследък не я играя, докъто не се бия имам сигурно към 30~ fps(не съм проверявал), който дропва значително много при битка, а за рамта аз със сигурност ще я направя поне 8gb, но на малко по-късен етап, мерси за информацията :)

Захранването, с което съм вмомента е ATX S460, 460W, ще мога ли да го използвам или е по-добре да си взема ново?

Директно ново недей да рискуваш с това няма защити и е с евтини и най-вероятно раздути кондензатори...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Директно ново недей да рискуваш с това няма защити и е с евтини и най-вероятно раздути кондензатори...

Благодаря за отговора, ще си взема ново

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

AMD FX-6300/3.5/X6/BOX AM3+

SAPPHIRE R7 260X 2G GDDR5

ASUS M5A97 LE R2.0

EVGA 500W Bronze 100-B1-0500-KR

Трябва ми кутия и твърд диск, имам рам памет 4gb, която ще използвам от сегашният ми компютър.

ATI Radeon 4650

4gb ram

Няма да може да използуваш старата си оперативна памет, която е DDR2. Варианта към който си се насочил, а и въобще всеки вариант(изключая само най-високият клас на базата на дънни платки с X99 чипсет) със съвременни компоненти работи с DDR3 памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да може да използуваш старата си оперативна памет, която е DDR2. Варианта към който си се насочил, а и въобще всеки вариант(изключая само най-високият клас на базата на дънни платки с X99 чипсет) със съвременни компоненти работи с DDR3 памет.

Аха, ами ако може да ми предложиш някаква рам памет, може би 2x2gb, мерси предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се наемам да предлагам. Но само като идея е по-добре да се вземат 2Х4ГБ, или ако не стигат парите първо една платка от 4ГБ, а когато се съберат още пари и втора. Ориентировъчно няма смисъл от платки с честота повече от 1600МХц. Вижте някои от по-евтините оферти, от диапазона между 63-70лв. в някой от онлайн магазините(съответно китовете от 2Х4, вървят на Х2 цена) Разбира се, има вероятност да попаднете на добра промоция в някой сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид това, че трябваше да добавя рам и по-скъпа кутия към конфигурацията, трябваше да орежа малко от другите неща и съчиних това:
ASROCK FM2A55M-HD+

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5

1TB-SEAGATE-6G-7200-64M-SATA

ENERMAX-OSTROG.Q-ECA3351B-BT-U3

CORSAIR-350W-VS350W-VS-CP-9020052

4GB-DDR3-1333-KINGSTON-BULK

Някакви забележки?

Благодаря, предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване