Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси относно нова конфигурация

Препоръчан отговор

Стария компютър остаря и трябва да го заменя с нов...  Та за сега съм се спрял на:
Процесор: Intel Pentium G3258 Anniversary Edition (смятам да го клокна на  4,2GHz)
Дъно: GIGABYTE GA-B85
Видео карта: Nvidia GTX 750 TI OC (ако може да ми препоръчате производител)
Кутия: Да препоръчате евтина Cooler Master по предпочитане
Захранване: Според Вас колко вата са необходими и да ми препоръчате някое по-евтино, но не китайско.

Мисля че това е за сега. Благодаря за отделеното внимание предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете крайният бюджет.Ще трябва да се предвиди и охладител,и добро захранване,щом искате да се занимавате с клок.

И за какво ще ползвате машината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бюджет нямам, но  гледам да се придържам към по ниски цени. За охладител с сток охладителя е от i7 и в летни условия държи около 80 градуса на 4,4 клок. А дъното е с ограничение от 1,2 волта и повече не може не мисля за сега за друг охладител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За видеото... щом си фен на клока, може да си я клокнеш и сам с малко промени в BIOS. Общо взето всички карти са еднакви като шум, тоест всички са безшумни при натоварване и след клок. На практика не се нуждаят и от допълнително захранване, защото и това от PCI-E  слота им е много. Примерно при мен се ползва максимум 60-70% от мощността, която подава PCI-E  слота, а тя е около 75 вата. Но това едва след махане на ограничението по TDP,  което е поставено на 38 W и поставянето му на 66 W. Та каквото и да вземеш, разликата ще е само в излишните захранващи кабели при някои модели. 

kepler-bios-tweaker-gtx-750-ti-tdp-power

И още нещо. Аз вече не ползвам тая карта като основна и не съм се интересувал до къде са стигнали нещата с клока на по-слабите GTX750Ti,  но когато аз бях с тая карта, ядрото можеше да се вдигне максимум със 135 MHz. Така, че за максимален клок трябваше карта с базова честота поне 1120-1130 MHz. Не знам дали са успели да разбият и това ограничение за клок, но ако са успели, не би трябвало да има проблем и с карти, работещи на по-ниски честоти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете крайният бюджет.Ще трябва да се предвиди и охладител,и добро захранване,щом искате да се занимавате с клок.

И за какво ще ползвате машината?

Ако човекът ще клоква само до 4,2 Ghz, стоковият охладител ще е напълно достатъчен.

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G  - Напълно си заслужава да дадеш 8 лв над този модел. Получаваш по-висок фабричен клок, 2 вентилатора => по-ниски температури и изключително тиха.

EVGA 500W Bronze 100-B1-0500-KR - Според мен си заслужава да дадеш повече пари за по-хубаво 500W бронзово захранване, за да си спокоен, че ще имаш място за ъпгрейд в бъдещето. Ако парите са проблем и EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR ще е достатъчно, тъй като тази видео карта точи много малко енергия.

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU - Идва с 2 вентилатора, но пък няма толкова добър airflow, колкото на N200. Поддържа ATX дъна.

Обща стойност: 446.39 лв. с ДДС

Количка

Или пък по-евтиният вариант:

Обща стойност: 418.39 лв. с ДДС

Количка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване