Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

8GB DDR3 На Windows 7 Ultimate 32-bit

Препоръчан отговор

Здравейте, имам 4GB DDR3 на Adata на компютъра си и искам да добавя още 4GB DDR3 на Samsung. Прочетох някъде че Windows 7 Ultimate 32-bit подържа максимум до 4GB. Въпроса ми е дали ако сложа още 2 ще работи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам 4GB DDR3 на Adata на компютъра си и искам да добавя още 2GB DDR3 на Samsung. Прочетох някъде че Windows 7 Ultimate 32-bit подържа максимум до 4GB. Въпроса ми е дали ако сложа още 2 ще работи ?

Ако преминеш на 7 х64 - да...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,няма.

Какъв е другият ви хардуер? И най-важното,процесорът и дъното какви са?

Колега , предполагам, че щом е с DDR3 e с подходящ хардуер. Сигурно ще си работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще работи, но трябва да имате активирана PAE. Не знам това колко добре е имплементирано при Windows, но при Linux има такива ядра, които позволяват да се адресира повече от лимита от 4GB памет,  който е характерен за x86 архитектурите. Повече инфо:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366796%28v=vs.85%29.aspx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да го активирам тоя PAE ако може по подробно.

Просто си сложете една 64 битова ОС и си решете проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто си сложете една 64 битова ОС и си решете проблема.

Заради 4ГБ РАМ, не ми се преинсталира всичко на ново да се изтрие...

Ами как да го активирам тоя PAE ако може по подробно.

?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И каква е целта на упражнението? Да се напълнят слотовете с RAM? Х64 програми ще ползваш ли? Като CAD/CAM/CAE или фотошоп, или някакъв софтуер за видео/графична обработа? Ако да - тогава има смисъл. Ао не - инвестирай си парите в нещо друго!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Start->Search->напиши cmd, щракни с десен бутон по него и избери Run as administrator.

В новия прозорец напиши:

BCDEdit /set PAE ForceEnable

и натисни Enter.

Рестартирай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Start->Search->напиши cmd, щракни с десен бутон по него и избери Run as administrator.

В новия прозорец напиши:

BCDEdit /set PAE ForceEnable

и натисни Enter.

Рестартирай

Само толкова ли? Следва да слагам рама ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ся си напръй 2,3GB RAM диск и пренасочи кеша на браузърите в него и се кефи на скоростно отваряне на станиците в нетЯ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване