Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно нова конфигурация

Препоръчан отговор

Добър вечер колеги, първо извинете ме ако поста ми не е в правилния раздел.Така, решил съм да си правя що-годе добра конфигурация с параметри като R9 270X , FX 8320 и тн. въпроса ми е дали ще мога да играя новите игри на Ultra, high на монитор с макс. резолюция 1440x900.По-точно: ще ми попречи ли монитора да играя новите игри.Имам планове за нов монитор, но не знам точно кога?

Благодаря предварително и извинявайте ако има правописни грешки, защото пиша от телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги, първо извинете ме ако поста ми не е в правилния раздел.Така, решил съм да си правя що-годе добра конфигурация с параметри като R9 270X , FX 8320 и тн. въпроса ми е дали ще мога да играя новите игри на Ultra, high на монитор с макс. резолюция 1440x900.По-точно: ще ми попречи ли монитора да играя новите игри.Имам планове за нов монитор, но не знам точно кога?

Благодаря предварително и извинявайте ако има правописни грешки, защото пиша от телефон.

Няма да ти пречи монитора за игрите. Но няма да можеш да ги играеш на Full HD , което естествено не е проблем. Кажете какви пари можете да хвърлите за конфигурацията, какъв ви е старият компютър (компоненти: марка и модел). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 039.91 лв. с ДДС

Количка: Here

Може да се мине с по-ефтино дъно. Също така ще е добре 8GB RAM вместо 4, но ще надвишите бюджета. С тази конфигурация и на тази резолюция ще можете да играете на макс повечето заглавия досега. Предстоящите заглавия, не всички, но повечето, няма да можете да max-вате out поради малкото vRAM. На по-ниски резолюции всички игри ще си вървят спокойно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Може ли и едно мнение за тази конфигурация за игри. Бюджетът е около 1000-1100 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Може ли и едно мнение за тази конфигурация за игри. Бюджетът е около 1000-1100 лв.

Виж си ЛС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

За тези пари можеш да вземеш i5-4460, N300, захранване, което няма опасност да изгори и GTX 750Ti. По-късно ще предложа готова конфигурация. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари можеш да вземеш i5-4460, N300, захранване, което няма опасност да изгори и GTX 750Ti. По-късно ще предложа готова конфигурация. :)

По-добър процесор с по-слаба видеокарта? Не ми се връзва нещо... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно се връзва ако говорим за доста по-слаб процесор тъй като ще спъва видеото.

Иначе можеше да вземеш Селерон с R9 290X. В случая обаче разликата във видеото е пренебрежима а в процесора голяма. 

Отделно не трябва да пренебрегваме и сигурността че тия захранвания дето ги слагат в кутиите са гола-вода.

Дъното също не е добър избор. Плащаш повече а получаваш безполезен HDMI изход с по-скапано аудио че и по-малко слотове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз да ти дам един много голям съвет. Гледай винаги процесора да е много по-бърз от видеокартата, за да нямаш проблеми нито с нови игри, нито с ъпгрейди. Бягай надалече от конфигурации с двуядрени процесори, та били те и с HT. 1 000 000 пъти е за предпочитане процесор като атомна централа с вградено видео, отколкото i3  с карта над 250 лева. Причината е да не си чупиш главата. Не слушай тия, дето ти казват, как с двуядрен процесор подкарвали карти за по 350 лева, че и нагоре. Подкарвали, нъцки. Явно не са виждали как изобщо върви картата им с нормален процесор. Това ти го казва човек с 20 часа на седмица в STEAM  и още толкова по другите трекери, пардон платформи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този бюджет имаш 2 комбинации :

i5 4460+4G+270/i5 4460 +4G+750ti това се взима масово.

За процесора ок, но R9 270 vs GTX 750Ti ?!! Нямам никакво наблюдение от първа ръка, но един поглед върху спецификациите или някой тест е повече от достатъчно. Разбира се, ако става дума за енергийна ефективност и цена-да, но в случая разликата е незначителна (в цената) и не би оправдала такъв компромис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За процесора ок, но R9 270 vs GTX 750Ti ?!! Нямам никакво наблюдение от първа ръка, но един поглед върху спецификациите или някой тест е повече от достатъчно. Разбира се, ако става дума за цена, да.

Все едно е коя карта ше вземеш..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит ли го знаеш?

Не просто 270 е по-мощна,но другата има допълнителен софтуер,а цената е еднаква,аз бих взел 270,защото е по-добра в игрите,но по-гореща и по-лакома...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

R9 270 е доста по-силна от 750-ката.

От 750ti  не толкова много,но е по-мощна и моя избор би бил 270,най-вероятно ще си купя 380 или 280Х и ще измисля нещо за бъдещ ъпгрейд,наистина съм фен на nVidia,но като ми въртят 770-ките по 400 лева втора ръка,а има разни 290-ки нови,върнати от гаранция по 300 извинявай ама то им се губи смисъла на всичкия софтуер,то пускаш някоя по-свястна програма и спада в кадрите не е толкова голям,наистина си има причини за нвидиата,но в момента единствените модели на добра цена са GTX980 и 970,защото са най-добри,а са по-евтини от някои 290Х и 290 и по-бързи от тях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване