Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за 1500 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте!Реших да си сменя компютъра с някой нов.Ще се използва главно за тежки игри и гледане на филми.Спрял съм се на цена малко над 1500 лв.Ето какво построих като пример:  http://nikem-bg.net/cart/49027p1r51390p1r46717p1r50723p1r2056p1r46975p1r1001848p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. За по-малко пари взимате къде по-добра кутия: примерно CM-N400-BLACK-USB3-X-2--NO-PSU

2. За същите пари взимате по-голям твърд диск: примерно 1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR

Това са ми забележките, останалото ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видео :

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|11|0|28952

Можеш да вкараш още 5-10 лева за по-мощно захранване,за да можеш дс ъпгрейдваш ако решиш..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари можеш да си земеш моята конфигурация ако се поразровиш малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще искам да ми го сглобят от никем,затова и видеокартата трябва да е оттам.

Видео картата се слага елементарно,просто я слагаш на слота и включваш захранването й.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Са, да не ме обвинят колегите че робувам на марки ама i7>XEON. Ще се справиш. Винаги ще намериш някои да ти помогне. Ако ще даваш 1.5 за PC барем вземи т'ва което искаш а не т'ва което маркетинг хората на tomahafka.com ти казват :) Компромис от тука, компромис от тука и накрая Batman: Arkham City ти върви на 45 fps и ти иде да ревнеш. Аз като сглобявах моята си зех един WD на 3500 оборота щото беше 75 лева. ССДто беше 300. Даже тогава беше 400. Та за това ми се прецака батмана.

Point at hand - i7, nvidia, corsair.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Са, да не ме обвинят колегите че робувам на марки ама i7>XEON. Ще се справиш. Винаги ще намериш някои да ти помогне. Ако ще даваш 1.5 за PC барем вземи т'ва което искаш а не т'ва което маркетинг хората на tomahafka.com ти казват :) Компромис от тука, компромис от тука и накрая Batman: Arkham City ти върви на 45 fps и ти иде да ревнеш. Аз като сглобявах моята си зех един WD на 3500 оборота щото беше 75 лева. ССДто беше 300. Даже тогава беше 400. Та за това ми се прецака батмана.

Ти май не разбра за какво говорим? Той иска да си купи частите и да му ги сглобят в никем...Принципно предпочитам Nvidia,но за 450-500 лева амд е по-удачния избор.Корсарите са добри,стига да са на добра цена иначе не си струват...i7>xeon за някой конкретен модел ли говорим,защото i7 920 например е по-бавен от i3 4130 да те светна...i7 4771 е най-близо до цената на ксеона и е съвсем малко по-мощен.i7 4770 е равен напълно на xeon 1231v3.Той купува отделно видео,няма да клоква,xeon-a е перфектен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

btw  конфигурацията ти далеч не е на нивото на тази,която сглобяваме в момента.И i7 3770k  на сток далеч не е повече от xeon 1231v3...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

btw  конфигурацията ти далеч не е на нивото на тази,която сглобяваме в момента.И i7 3770k  на сток далеч не е повече от xeon 1231v3...

Едит: Дори да не робувах на марки,

Колега, гледах бенчмаркове преди да постна. А моля ти се. Xeon-а не е по производителен от която и да е i7-ца. Радеон никога не е по производителна от нВидия същото поколение че даже и едно поколение по-нагоре. 2 пръчки двуканална 8 ГБ кит няма как да е по-малко производителна от 2 пръчки двуканална 4 ГБ кит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка

+

Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC Promo

Изобщо не се притеснявай за видео картата,просто я слагаш на слота (все едно слагаш рам) и закачаш захранването й елементарно е,стига да погледнеш в нета къде точно трябва да я закачиш,можеш да погледнеш темата,но забравих къде е,там пише всичко.Някой колега ако я постне ще е добре.

Колега, гледах бенчмаркове преди да постна. А моля ти се. Xeon-а не е по производителен от която и да е i7-ца. Радеон никога не е по производителна от нВидия същото поколение че даже и едно поколение по-нагоре. 2 пръчки двуканална 8 ГБ кит няма как да е по-малко производителна от 2 пръчки двуканална 4 ГБ кит.

Какво казваш,че радеон не бил по-производителен,така ли ? Я виж някой тест r9 290 с колко бие gtx 770,когато бяха на еднаква цена,а сега дори 290 са по 400-450 лева...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото е 2 поколения нагоре и има 2 пъти повече памет. И пак не е с кой знае колко по добра.

http://www.hwcompare.com/16197/geforce-gtx-770-vs-radeon-r9-290/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да приемем, че тази оферта от hleshop не съществува, за 470лв от Nvidia най-доброто е GTX760, а от AMD - R9 285 (да, знам че PowerColor-а е 450лв, но PowerColor не са от най-добрите и издръжливи карти). Тук можеш да видиш сравнение между двете карти. Не можеш да отречеш, че AMD са на светлинни години пред nVidia, ако говорим за съотношение price/performance.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да приемем, че тази оферта от hleshop не съществува, за 470лв от Nvidia най-доброто е GTX760, а от AMD - R9 285 (да, знам че PowerColor-а е 450лв, но PowerColor не са от най-добрите и издръжливи карти). Тук можеш да видиш сравнение между двете карти. Не можеш да отречеш, че AMD са на светлинни години пред nVidia, ако говорим за съотношение price/performance.

Има XfX 290-ка за 430 лева и за 470 Sapphire-ка с Tri-X  охлаждане...

Защото е 2 поколения нагоре и има 2 пъти повече памет. И пак не е с кой знае колко по добра.

http://www.hwcompare.com/16197/geforce-gtx-770-vs-radeon-r9-290/

Няма такова нещо с 2 поколения нагоре.770-ката е май 2013,а 290-ката е ноември 2013...Да приемем,че е по-нова,но пак беше по-евтина и като излезе ?Nvidia се взима като бюджета ни го позволява,в случая не...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да отречеш, че AMD са на светлинни години пред nVidia, ако говорим за съотношение price/performance.

Мога ама ще кажете че при нВидия плащаш за марка.

Long Story short - Преди години помагах в един цех там за една работа и бенчмарка който ние си направихме беше технологичен. Ползвани карти, състарени допълнително, работещи но за изхвърляне, с намалени обороти на охлаждането и играхме Far Cry 3. Радеонката гръмна на 80 градуса а нВидията и падна радиатора на 120. Разтопи платката по ъгълчетата, където беше хванат но картата още работеше. Май дъното замина. Мога да проверя точните модели ако имате мерак. Мисля че радеонката беше 60-нещо си а нВидията беше GTX 560.

Има XfX 290-ка за 430 лева и за 470 Sapphire-ка с Tri-X  охлаждане...

Nvidia се взима като бюджета ни го позволява,в случая не...

Сам го каза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога ама ще кажете че при нВидия плащаш за марка.

Long Story short - Преди години помагах в един цех там за една работа и бенчмарка който ние си направихме беше технологичен. Ползвани карти, състарени допълнително, работещи но за изхвърляне, с намалени обороти на охлаждането и играхме Far Cry 3. Радеонката гръмна на 80 градуса а нВидията и падна радиатора на 120. Разтопи платката по ъгълчетата, където беше хванат но картата още работеше. Май дъното замина. Мога да проверя точните модели ако имате мерак. Мисля че радеонката беше 60-нещо си а нВидията беше GTX 560.

Да съсипеш 560-ка си е просто мазохизъм...Тази карта е на нивото на r7 260X на някои места.Не е изключено да амд-то да е било най-евтината марка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да съсипеш 560-ка си е просто мазохизъм...Тази карта е на нивото на r7 260X на някои места.Не е изключено да амд-то да е било най-евтината марка...

Абе върнати от гаранция бяха и шефа беше казал опаковани и за рециклиране. Там отчети, това онова, не ни дадоха да си ги носим защото трябвало да се отчетат там на дистрибутора (или както се казва там). Аз тогава в къщи бях с GT 220 и ревях за такава карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе върнати от гаранция бяха и шефа беше казал опаковани и за рециклиране. Там отчети, това онова, не ни дадоха да си ги носим защото трябвало да се отчетат там на дистрибутора (или както се казва там). Аз тогава в къщи бях с GT 220 и ревях за такава карта.

Е,да така си е :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имам предвид - плащаш повече, за да ти пише nVidia на картата :)

Не е просто това,но като бюджета не го позволява няма смисъл да взимаме по-нисък клас карта нали ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имам предвид - плащаш повече, за да ти пише nVidia на картата :)

По принцип в България имам наблюдения, че АМД е на почит, а не NVIDIA. Не знам как са продажбите тук, защото не се занимавам с продажби, но четяйки мнения по форуми, АМД си имат своята твърда категория привърженици и бих казал, че са повече от тия на NVIDIA. Не знам дали плащам повече за надпис, но когато взех моята карта, тя бе поне с 50% по-евтина от аналогична AMD. Ако наистина се плаща за марка, защо АМД струваха толкова много и само след 2-3 седмици цените се сгромолясаха до нива, на които могат да се продават? Не знам кой плаща, но NVIDIA  никога не смъкват цени, за да подбиват конкуренцията от AMD,  докато AMD играят с подлите си номерца винаги, което явно се харесва на българина, но в световен мащаб пазарният им дял намаля през последните месеци. NVIDIA  вадят карти на реална цена, с която се съобразява и АМД. Не е обратното. Ако бе обратното, просто АМД щеше да фалира за няколко месеца. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че обикновеният потребител го интересува кой производител какъв дял има от пазара и кой с кого се съобразява. Повечето хора, които си купуват нови конфигурации, искат да знаят какво получават за парите си. В конкретния случай AMD си заслужава повече, защото предлага повече performance. Ако говорим за много high end карти за ентусиасти, там вече nVidia печели (gtx 780ti и titan допреди няколко месеца, вмомента 970 и 980). В интернет има много бенчмаркове, в които ясно се вижда, че радеона е по-бърз от зелената карта.

Аз самият съм с nVidia вмомента (9500gt) и за 7 години не е мръднала, но вмомента просто AMD са много по-добри за бюджетни конфигурации (освен GTX 750Ti, макар че не знам защо никой не предлага r7 265, която е на същата цена и outperform-ва nVidiaта в доста игри) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че обикновеният потребител го интересува кой производител какъв дял има от пазара и кой с кого се съобразява. Повечето хора, които си купуват нови конфигурации, искат да знаят какво получават за парите си. В конкретния случай AMD си заслужава повече, защото предлага повече performance. Ако говорим за много high end карти за ентусиасти, там вече nVidia печели (gtx 780ti и titan допреди няколко месеца, вмомента 970 и 980). В интернет има много бенчмаркове, в които ясно се вижда, че радеона е по-бърз от зелената карта.

Аз самият съм с nVidia вмомента (GTX 9500gt) и за 7 години не е мръднала, но вмомента просто AMD са много по-добри за бюджетни конфигурации (освен GTX 750Ti, макар че не знам защо никой не предлага r7 265, която е на същата цена и outperform-ва nVidiaта в доста игри)

Защото 750ti е тиха,хладна и икономична,а и поддържа shadowplay,което си е благина.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване