Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви попитам какъв процесор да си взема че да мога да играя новите заглавия като ''The Fores и Call of Duty Advanced Warfare'' без да ми лагва защото сега не се търпи. Имам едно предложение и ако може да ми кажете дали има смисъл да си взема такъв и дали въобще може да стане на моя компютър. И ако може да ми предложете някой др. до 100лв, може и 2-ра рака.

AMD Phenom II X4 810 2.6 GHz Quad-Core

Сегашен процесорamd athlon 64x2 dual core 5400+

RAM памет: 6GB

Видео карта: PoweColor HD7730 2GB DDR3

64-битова операционна система

Кажете вашето мнение за моята машина.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане със сто лева,поне едни 400 ако искаш нов процесор,който да подкара игрите на макс,също и нова видео карта,за да ги подкара на макс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами без да си кажеш дъното какви препоръки искаш? Виж му модела посети официалната страница и ще разбереш какви процесори поддържа.

След което търсиш втора ръка. Лошото е че и видеокартата ти е зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами без да си кажеш дъното какви препоръки искаш? Виж му модела посети официалната страница и ще разбереш какви процесори поддържа.

След което търсиш втора ръка. Лошото е че и видеокартата ти е зле.

Колко е зле :(

И как да разбера какво ми е дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много.

Ами не знаеш ли какво дъно си купувал?  :)  Отваряш капака и четеш или инсталираш AIDA64 ако те мързи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре препоръчай ми някоя видео карта,а като инсталирам AID64 ще кажа какво ми е дъното.

А тази добре ли е? http://olx.bg/prodavam-videokarta-nvidia-geforce-9600gt-512mb-60lv-i41610625

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако дъното ви не поддържа по-нови и производителни процесори, то ще трябва да взимате чисто ново дъно с чисто нов процесор, вероятно чисто нова рам памет и определено ще трябва да смените видеото.  600лв е минимума, който си е минимум от всякъде - ще има компромиси.

Видеокартата от OLX e била добра, доста стар модел е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тази RAM DDR2, тая видеокарта с DDR3 и тоя процесор, леле. Няма да можете да минете само с upgrade на процесора. За тези игри ще трябват повечко парички. 200 лева и нагоре за видео карта и толкова за процесора, че да стане работата с тези игри.

И това дъно не позволява никакъв качествен upgrade. По-добре да спестите малко, ако можете, и да си закупите нова конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В списъка от поддържаните от дъното процесори няма достатъчно силен за да покрие официалните минимални изисквания на Advanced Warfare. Което като се има предвид каква ви е системата си значи почти цял нов компютър.

Разбира се може би има някакъв вариант да се играе на някакви минимални настройки, като направите само ъпгрейд на процесор и видео, но това ще каже някой, с повече опит в игрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В списъка от поддържаните от дъното процесори няма достатъчно силен за да покрие официалните минимални изисквания на Advanced Warfare. Което като се има предвид каква ви е системата си значи почти цял нов компютър.

Разбира се може би има някакъв вариант да се играе на някакви минимални настройки, като направите само ъпгрейд на процесор и видео, но това ще каже някой, с повече опит в игрите.

Няма да стане така. Няма смисъл да налива пари в тази конфигурация с безсмислени upgrade-и. Тези игри, които е посочил са си ресурсоемки, така че ще трябват по-сносни компоненти, тоест нова конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре мс за отговорите и за отделеното време. Явно ще трябва да събирам повече пари. По принцип Call of Duty ми върви, но ми лагва, търпи се но не мога да почуствам ''адреналина'' от играта така :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      тъй като съм сравнително нов в използването на SSD, имам един вероятно елементарен въпрос, чийто отговор не знам. Използвам SSD с общ размер 240 GB, разделено на 2 партишъна, съответно един с приблизителен размер 80 G, който е системен и още един с приблизителен размер около 130 GB, който използвам за инсталиране на игри в общия случай. Въпросът ми се състои в следното:
      В интернет намирам информация, че за правилната работа на един SSD диск, следва да се предвидят поне 20% от неговия общ капацитет, които да бъдат незапълнени. В моя случай, от първият партишън имам свободни около 40GB, а от втория - 10, или грубо около 50 общо за двата, което имайки предвид общия размер от 240GB, се равнява на малко над 20%. Това, което се чудя е дали сметките ми са правилни? Тоест, дали следва незапълнен да бъде 20% от общия капацитет на SSD-то, независимо на колко части е разделено то или следва да има 20% незапълнени от всеки създаден партишън?
      Надявам се, че съм успял да обясня какво ме интересува.
    • от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
    • от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване