Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със скорост от доставчик

Препоръчан отговор

Привет банда .

Имам леко проблемче . Доставчикът е ограничил достъпът до разни програми за проверка на пинг и скорост / без тези , които са онлайн тестове /

Не мога също да направя и пинг от старт менюто с ping abv.bg -l 1400 -t Нито към абв нито към никой сайт :)

Говорих с тях и ми казаха че имало някви атаки към сървърите им и за това били ограничили достъпа до тази функция .

Имам и още един въпрос .
Може ли да пуснат по - висок трафик само към определен сайт а иначе към другите да е трагедия . Причината за този въпрос е че със спиид теста но "ОКОЛА" Който се ползва от почти всички ми дава идеални показатели .А самата връзка с просто око се вижда че не ми зарежда нормално дори и първоначалната страница .Пробвах със поне 7 онлайн услуги за тест /различни / и те са горе долу еднакви и показват че връзката е доста зле .А Баш спиид теста на окола ми дава някви показания едва ли не ще ми излети компютъра от силна връзка .

Когато се опитам да изтегля някоя програмка за измерване на трафика ..Веднага ме реже с просрочено време на връзката .Иначе с други програми нямам ядове .

Ще ви бъда благодарен ако ми дадете акъл как да проверя какви ги вършат тия доставчици :)

Пак казвам с команд промота не става ! Директно ми отрязва достъпа до всякъква информация .Мислех си ако си скрия ай пито ...Ама едва ли ще има ефект . Щото пак минава през доставчика а и доста ще ми забави нета и пак няма да е реално това дето ще покаже .Дайте акъл как да се справя с тия наглеци .

Ако това изобщо има значение съм с ХР .Но мисля че това не е от такава важност .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доставчика не е наглец, просто има проблем с мрежата си поради тези атаки,така че в момента е безмислено да тестваш каквото и да било. Проблема е в доставчика и той трябва да си го разреши. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Доставчика няма как да ви "махне" ICMP заявките към чужди машини. Вероятно имате някакви рестрикции на вашата машина. Те могат да забранят тези заявки към техен сървър

Има и едно но: ако рутиращата машина преди доставчика която ви обслужва има рестрикции за ICMP заявки, то е възможно да не можете да достъпите с icmp заявка насрещен сървър

2. Скоростта зависи от много фактори, и към отделните сайтове връзките минават през различни трасета. Ако това трасе е натоварено в момента е нормално да има забавяне на връзката към дадената дестинация

ПС: Един примерен тест с traceroute команда ще изясни къде е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доставчика не е наглец, просто има проблем с мрежата си поради тези атаки,така че в момента е безмислено да тестваш каквото и да било. Проблема е в доставчика и той трябва да си го разреши. 

Като казах наглеци ..Наистина са такива ...Ако не е това ..Ще е друго .Постоянно има проблеми със слаб трафик .А сега и това :(

1. Доставчика няма как да ви "махне" ICMP заявките към чужди машини. Вероятно имате някакви рестрикции на вашата машина. Те могат да забранят тези заявки към техен сървър

Има и едно но: ако рутиращата машина преди доставчика която ви обслужва има рестрикции за ICMP заявки, то е възможно да не можете да достъпите сървъра на доставчика след това.

2. Скоростта зависи от много фактори, и към отделните сайтове връзките минават през различни трасета. Ако това трасе е натоварено в момента е нормално да има забавяне на връзката към дадената дестинация

Вероятно е от тях проблема а не от моята машина .Причината да мисля това е че нямах тези ядове до преди няколко дни .А и не съм променял настройки на компа или да тегля подобни програми .

Ако може да ми обясните как да направя този тест / Един примерен тест с traceroute команда ще изясни къде е проблема. / Разбирам от компютри ама има още да уча :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В конзолата (cmd) пишете:

tracert abv.bg

Изхода от командата копирайте и поставете в следващия си коментар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Различните доставчици си имат и своите си критерии за скорост. Моят бивш, например, измерваше скоростта не през някой от купищата сайтове с такова предназначение, а чрез теглене на архив с размер 1 ГБ, качен на локален сървър и само това признаваше, без да приема, че на моменти не можех да заредя нито един сайт, какъвто и да е. И ако свалях въпросния архив с 10-12 МБ/сек, се приемаше, че е ОК. То и затова ми е "бивш"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами като не ти харесва този доставчик отиваш на друг. Явно не си изпълняват условията по договора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В конзолата (cmd) пишете:

tracert abv.bg

Изхода от командата копирайте и поставете в следващия си коментар.

Ми аз точно за това говоря правих го вече и не ме пуска към никой сайт ...Даже сега се чудя как не ме отряза веднага защото обикновенно ми пуска тиме аута веднага ..А сега все пак даде някви показания ..Е така ме реже към , който и да е сайт да го пингна http://prntscr.com/5f7lq4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз точно за това говоря правих го вече и не ме пуска към никой сайт ...Даже сега се чудя как не ме отряза веднага защото обикновенно ми пуска тиме аута веднага ..А сега все пак даде някви показания ..Е така ме реже към , който и да е сайт да го пингна http://prntscr.com/5f7lq4

Има рестрикции на рутиращата машина (втория хоп), както предположих. Ще чакате да си оправят проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами като не ти харесва този доставчик отиваш на друг. Явно не си изпълняват условията по договора. 

И аз го искам ...Ама нямаш си на идея колко мноооого :) Живея на село :) Доставчикът е само 1 .

Има рестрикции на рутиращата машина (втория хоп), както предположих. Ще чакате да си оправят проблема.

Много ви благодаря за инфото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами като не ти харесва този доставчик отиваш на друг. ..

Ще го смениш, ако има друг. А в договорите пише, че скоростта е "до Х мегабита", в какво ще ги упрекнеш?

Аз имах доста алтернативи и реагирах, но не всеки може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го смениш, ако има друг. А в договорите пише, че скоростта е "до Х мегабита", в какво ще ги упрекнеш?

Аз имах доста алтернативи и реагирах, но не всеки може.

Да прав си колега, но като гледам постващия е от София. Там би трябвало да има алтернативи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си колега, но като гледам постващия е от София. Там би трябвало да има алтернативи.

Не съм вече в София от 4 години :) Купих си къща на село и водя еко живот :) Гледам си животинки и такива .Ама селския живот си има и своите недостатъци .Един от тях е нета .Докато си бях в София само да кажеш че имаш проблем и са ти на вратата :ДД Там войната за клиенти е безпощадна и не могат да си позволят да загубят и един .Щото като има проблем ..Отиваш при друг .Там бях на спийди нет ...Доволен съм от тях . Но за съжаление тук нямам избор .На флашка не ме устройва . Просто не съм си сменил данните ...Не смятам и да го правя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно тогава защо така стоят нещата. В моето село също има интернет доставчик и се държи доста добре. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно тогава защо така стоят нещата. В моето село също има интернет доставчик и се държи доста добре. 

Късметлия :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и едно но: ако рутиращата машина преди доставчика която ви обслужва има рестрикции за ICMP заявки, то е възможно да не можете да достъпите с icmp заявка насрещен сървър

Аз така една вечер се мъчих на село... пускам пинг - няма. пускам трейс - няма... и се чудя що неще да захапе... докато накрая видях, че всъщност страници си се отварят, а гадовете са махнали ICMP.

Към автора на темата: Седиш, чакаш и се надяваш да го оправят скоро. За съжаление, моите наблюдения за селските доставчици са предимно отрицателни.

По принцип има много варианти за справяне с атаки и друг проблем трафик, но явно от тоя доставчик са решили с "голямата секира" да отрежат "излишния" трафик...

Също така, имай предвид, че след като е имало атаки и доставчика се опитва да минимизира ефекта от тях, по всяка вероятност има пренатоварване на техни сървъри, което от своя страна може да причини забавяне.

Някои доставчици дефинират и QoS за speedtest, именно защото е много популярен и искат клиентите им да си мислят, че всичко им е тип-топ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване